Projekt Cosplay #1

2021-04-23
2021-04-23
2020-04-14
Martyna Zdonek
cosplay komedia ecchi romans seinen manga

!! PISZĘ OCENE DO CAŁEJ MANGI BO MI SIĘ NIE CHCĘ DO OSOBNYCH TOMÓW !!
Naprawdę przyjemna manga bohaterowie ciekawi i protag ma ciekawą historię ale duży minus tej mangi to oznakowanie ja sama kupując to nie spodziewałam się softów głownej bohaterki ;-;

!! PISZĘ OCENE DO CAŁEJ MANGI BO MI SIĘ NIE CHCĘ DO OSOBNYCH TOMÓW !!

Myślałam że to będzie nudna historia, ponieważ robienie cosplay'ów nie kręci mnie aż tak, ale o dziwo to bardzo sympatyczna historia, a główna bohaterka jest jak nie do opisania gwiazda (⁠◠⁠ᴥ⁠◕⁠ʋ⁠)

Bardzo ładne rysunki, w większości Marin wygląda jeszcze piękniej, niż w anime. Zdziwiło mnie, że jest więcej ecchi niż w adaptacji, ale mnie to absolutnie nie przeszkadza. Było dobre na poprawę humoru.

Bardzo solidna pozycja. Relacja między głównymi bohaterami jest przyjemna, naturalna i faktycznie coś ich łączy. Sam pomysł też jest czymś zupełnie nowym. Kreska zachwyca- również te pikantniejsze sceny są narysowane bardzo estetycznie i cieszą oko, nie rażą.

Klasyczna forma już w mangach o popularnej dziewczynie i nieśmiałym chłopaku, trochę bardziej w pikantniejszej wersji

Świetna relacja bohaterów(Marin i Gojo) , ale te wątki z Cosplayem trochę nudne i nie wiem czy wrócę do tej serii

Nie mogę przestać się zachwycać tym, jak cudowna jest relacja pomiędzy głównymi bohaterami! Bez żadnych tsunderów, yanderów i innych głupich schematów - po prostu szczera sztama, wspólna pasja, zero spiny. O takich ludziach to ja chcę czytać i im kibicować.

Ta manga jest po prostu niesamowita. Z początku można pomyśleć, że jest to kolejna nudna historia o szkolnej przyjaźni pomiędzy licealną gwiazdą a cichym uczniem. Nic bardziej mylnego. Nie doświadczymy tu żenady jaką możemy poczuć przy tego typu tytułach, lecz z każdą kolejną stroną będziemy chcieli więcej. Sama historia ukazana jest w mistrzowski sposób, a kreska jest przepiękna. Podsumowując polecam KAŻDEMU.

Projekt cosplay ♡

Q: Gdybyście otrzymali propozycje przebrania się w swoją ulubioną postać, to kim chcielibyście zostać?

Dwójka przeróżnych uczniów chodzących do tego samego liceum oraz pewien projekt odmieniające ich dotychczasowe życie...

Gojo Wakana to skryty w sobie nastolatek, który od małego dzieciaka fascynuje się lalkami hina.
W niedalekiej przyszłości chciałby zostać zawodowym rzemieślnikiem, tak jak jego ukochany dziadek.

Pewnego razu chcąc dokończyć własnoręcznie zrobioną lalkę, chłopak postanawia po zajęciach pójść do szkolnej pracowni krawieckiej.

Siada przy maszynie do szycia, kładzie skrawek materiału i od razu bierze się do roboty.

Niespodziewanie prace przerywa mu jedna z najpopularniejszych dziewczyn w liceum...

Marin Kitagawa jest piękną, tryskającą pozytywną energią uczennicą.
Wszyscy ją znają oraz uwielbiają.
Po prostu można ją określić jako czysty ideał.

Wchodząc do pracowni krawieckiej widzi spiętego chłopaka, który
zaprzecza wszystkiemu co tutaj przez ułamek sekundy zobaczyła.

Zbiera z podłogi małą główkę laleczki i otwiera szeroko oczy.

Chłopak szykuję się na najgorsze, lecz ku jego zaskoczeniu ona go nie wyśmiewa, a wręcz przeciwnie!

Jest zachwycona oraz zakochana w takich malutkich, ręcznie robionych dziełach.

Dzięki jej entuzjazmowi Gojo nabiera pewności siebie.
Opowiada o swoim zainteresowaniu, a ona wpada na przegenialny pomysł.

Z torby wyciąga zmięty materiał, nakłada go na siebie i mówi, że od dość niedawna próbuje swoich sił w tworzeniu pierwszego cosplayu.

Pokazuje mu fotografie, która w porównaniu z strojem bardzo i to bardzo się różni.

Licealistka prosi go zatem o pomoc, a on oczywiście się zgadza.

Od tej pory wspólnie będą przeżywać wiele ciekawych przygód...

Na samym początku wielkie brawa dla autorki za to, że w tej części nie pojawia się wątek romantyczny.
Jak na razie relacja między dwójką bohaterów przebiega spokojnie i nikt się w nikim nie zakochał.

Pierwszy tom miło mnie zaskoczył.

Wizualnie jestem usatysfakcjonowana.
Kreska zachywyca, a w szczególności jak główną rolę grają świetne cosplaye - niesamowicie dopracowane.

Marin jest ślicznotką - bardzo podoba mi się jej wygląd (uwielbiam jej różowe oczy) ♡

Najbardziej zdziwiłam się, że Gojo ma piętnaście lat - wygląda na o wiele starszego.
Ja dałabym mu z dwadzieścia pięć
lat (?).

Jednak by nie było tak pięknie i kolorowo, to mam kilka zastrzeżeń...

Zacznijmy od wydrukowanych w złym miejscu tłumaczeń japońskich nazw.
Niestety niełatwo je odczytać.
Bardzo mnie to denerwowało, ponieważ ja nigdy nie otwieram mang na oścież (nie lubię ich zaginać).
Lepszym wyjściem byłoby jakby tłumaczenie znalazło się na samym końcu - jako osobna strona.

Kolejnym frustrującym aspektem było początkowe zachowanie Gojo do Marin.

Chłopak krępował się w obecności Kitagawy.
Czasem przez zdenerwowanie wykonywał dziwaczne ruchy.
Takie zachowanie zdecydowanie nie jest na miejscu :/
Później już było w miarę okej.

Po trzecie...
Momentami zastanawiałam się również czy ta seria naprawdę może wliczać się w kategorię 16+.
Jakby nie patrząc, to często pojawiają się tam ilustracje mocno podkreślające kobiecą sylwetkę.
Fabuła dodatkowo kręci się wokół gry Ecchi.
No i poza tym rozmowy bohaterów mogą powalić czytelnika - zwłaszcza początek siódmego rozdziału.

Ja całe szczęście się do takich rzeczy już przyzwyczaiłam - wystarczyło mi przeczytanie czterech części „Zapachu miłości” 😅

To tylko takie moje małe uwagi, ale sama w sobie historia jest świetna.

„Projekt cosplay” to przyjemna seria, po którą warto sięgnąć ♡♡♡

Projekt cosplay ♡

W niedalekiej przyszłości chciałby...

2020

Jak na licealny romans przystało, bohaterami historii są oczywiście młodzi ludzie, których pozornie więcej dzieli niż łączy. Wakana Gojo to skryty i nieśmiały nastolatek, który zafascynowany jest robieniem lalek (podobnie jak jego dziadek) i pragnie on za wszelką cenę stać się mistrzem tego fachu. Jego przeciwieństwem jest piękna, popularna i mocno przebojowa Marina Kitagawa. Owa dwójka nigdy wcześniej nie zwracała szczególnie na siebie uwagi. Wszystko zmienia się pewnego dnia, kiedy to dziewczyna przez przypadek odkrywa jego pasję i zdolności Gojo to szycia ubrań. Epizod ten staje się początkiem całego ciągu wydarzeń, którego celem jest realizacja planu dziewczyny zostania cosplayerką.

Pierwszy tom serii dość dobitnie pokazuje, że w przypadku tego tytułu mamy do czynienia z trzema istotnymi elementami opowieści (które wpływają na końcową ocenę).

Pierwszym z nich jest wątek romantyczny, który najprościej jest określić mianem dość „standardowego”. Ona przebojowa on nieśmiały, ona otoczona przyjaciółmi on samotnik, ona niezwykle piękna on niemogący oderwać od niej oczu. Przypadkowa znajomość stopniowo zacznie przeradzać się w coś więcej. Jest to więc typowy romans, który nie powinien niczym szczególnym zaskoczyć fana gatunku. Całość tej treści jest łatwa, lekka i przyjemna w odbiorze.

Obok miłosnej treści dość mocno w mandze wyróżniają się liczne elementy ecchi (których zadaniem jest podbicie warstwy humorystycznej). Nie jestem przekonany czy fani „romansów” będą zachwyceni epatowaniem majtkami, dwuznacznymi żartami/dialogami czy ogólną atmosferą pomiędzy dwójką bohaterów. Treść tego typu oczywiście nie przekracza pewnej granicy, ale niekoniecznie jest ona tutaj potrzebna (ocena subiektywna).

Trzecim elementem fabuły i tym, co moim zdaniem najmocniej wyróżnia mangę spośród konkurencji, jest skupienie się autora na tematyce cosplayu. Nie ma zbyt wielu pozycji ukazujących ten rodzaj hobby. Tematyka ta potrafi być dość ciekawa i powinna ona zwrócić uwagę sporej grupy odbiorców. Komiks ma więc ogromny potencjał do tego, aby ukazać świat cosplayu ze wszelkimi jego wadami i zaletami.

• Manga
  • Mangi