Amerykańska broń pancerna II wojny światowej

Okładka książki Amerykańska broń pancerna II wojny światowej Michael Green
Okładka książki Amerykańska broń pancerna II wojny światowej
Michael Green Wydawnictwo: Wydawnictwo RM Seria: Sekrety Historii historia
422 str. 7 godz. 2 min.
Kategoria:
historia
Seria:
Sekrety Historii
Tytuł oryginału:
American tanks & AFVs of world war II
Wydawnictwo:
Wydawnictwo RM
Data wydania:
2020-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2020-01-01
Liczba stron:
422
Czas czytania
7 godz. 2 min.
Język:
polski
ISBN:
9788381513593
Tłumacz:
Grzegorz Siwek
Średnia ocen

7,6 7,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Blade Runner 2029 Michael Green, Andres Guinaldo, Mike Johnson
Ocena 7,6
Blade Runner 2029 Michael Green, Andr...
Okładka książki Blade Runner: 2019 tom 1 Michael Green, Andres Guinaldo, Mike Johnson
Ocena 7,3
Blade Runner: ... Michael Green, Andr...
Okładka książki Blade Runner 2019 Vol. 3: Home again, Home again Michael Green, Andres Guinaldo, Mike Johnson, Marco Lesko
Ocena 7,6
Blade Runner 2... Michael Green, Andr...
Okładka książki Blade Runner 2019 Vol. 2: Off World Michael Green, Andres Guinaldo, Mike Johnson
Ocena 7,0
Blade Runner 2... Michael Green, Andr...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,6 / 10
16 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
133
132

Na półkach: ,

Nie jestem pasjonatem broni pancernej, nie gram w WoT-a, zdecydowanie bardziej wolę wszystko co pływa. Lubię jednak historię a historia to także konflikty, konflikty to uzbrojenie a czołgi to jeden z najbardziej spektakularnych jego rodzajów. Taka ścieżka doprowadziła mnie do tej książki :) Uważam, że to solidna, napisana przystępnym językiem i dająca dobre pojęcie o rozwoju amerykańskiej broni pancernej praca. Od tych nieco pokracznych, trochę steampunkowych pojazdów z końcówki lat 30-tych XX w., po nowoczesny sprzęt wprowadzany do użytku w końcowym okresie II WŚ. Nie ma w tej książce szczegółowych danych technicznych (od tego są monografie). Jest za to opis ewolucji poszczególnych kategorii broni pancernej, czyli czołgów, niszczycieli czołgów, dział samobieżnych, transporterów opancerzonych, samochodów pancernych i amfibii desantowych. Jest wyjaśnienie doktryny stojącej za projektowaniem takiego a nie innego sprzętu i za sposobami jego wykorzystania na froncie. Efekty te wyrażone są w przytaczanych fragmentach oficjalnych raportów oraz wspomnień dowódców i żołnierzy. Jest tu dużo ciekawych zdjęć i trochę kolorowych rysunków. Z mojego punktu widzenia dostałem w tej książce wszystko, czego oczekiwałem. Książka Greena to jedna z tych prac, w której nie ma może więcej wiedzy niż w otwartych źródłach internetowych ale wszystko jest zebrane w całość, usystematyzowane i opatrzone komentarzem. Jeśli szukasz czegoś takiego to polecam :)

Nie jestem pasjonatem broni pancernej, nie gram w WoT-a, zdecydowanie bardziej wolę wszystko co pływa. Lubię jednak historię a historia to także konflikty, konflikty to uzbrojenie a czołgi to jeden z najbardziej spektakularnych jego rodzajów. Taka ścieżka doprowadziła mnie do tej książki :) Uważam, że to solidna, napisana przystępnym językiem i dająca dobre pojęcie o...

więcej Pokaż mimo to

avatar
261
214

Na półkach: , ,

Dobra książka. Opisuje opancerzone wozy bojowe - czołgi średnie, lekkie, ciężkie, niszczyciele czołgów, działa samobieżne, transportery opancerzone i amfibie. Dużo zdjęć. Opisy trochę chaotyczne momentami męczące co może nie jest winą autora a amerykańskiego dowództwa, które wszystkie elementy wyposażenia oznaczało M1, M2, M3, itd. ewentualnie T1, T2... (gdy chodziło o prototypy lub np. pojazdy testowe). Dla mnie najciekawsze były przytoczone opisy i raporty bojowe użycia omawianych pojazdów, ich wady i zalety. Nie zgłębiałem tego tematu na tyle by stwierdzić, czy wszystkie dane się zgadzają i czy autor nie popełnił jakichś błędów. Książka daje na pewno dobry punkt wyjścia do dalszego poszerzania wiedzy, np. czytając monografie poświęcone poszczególnym pojazdom. Dużym plusem dla mnie były zdjęcia, których w tej pozycji jest bardzo wiele. Są również zdjęcia kolorowe, z epoki oraz współcześnie zachowanych pojazdów. Jeśli ktoś "interesuje się czołgami" to zdecydowanie warto mieć i przeczytać.

Dobra książka. Opisuje opancerzone wozy bojowe - czołgi średnie, lekkie, ciężkie, niszczyciele czołgów, działa samobieżne, transportery opancerzone i amfibie. Dużo zdjęć. Opisy trochę chaotyczne momentami męczące co może nie jest winą autora a amerykańskiego dowództwa, które wszystkie elementy wyposażenia oznaczało M1, M2, M3, itd. ewentualnie T1, T2... (gdy chodziło o...

więcej Pokaż mimo to

avatar
42
40

Na półkach:

Sporo ciekawych zdjęć. Jednak opisy techniczne dość chaotycznie wymieszane, przeplatają się niemieckie z amerykańskimi co wprowadza chaos. Autor nie do końca rozróżnia rodzaje pocisków przypisując im niewłaściwe dane. Brak mi też we wprowadzeniu systematyki oznaczania wozów pancernych armii amerykańskiej. Ale jako praca popularnonaukowa jest OK.

Sporo ciekawych zdjęć. Jednak opisy techniczne dość chaotycznie wymieszane, przeplatają się niemieckie z amerykańskimi co wprowadza chaos. Autor nie do końca rozróżnia rodzaje pocisków przypisując im niewłaściwe dane. Brak mi też we wprowadzeniu systematyki oznaczania wozów pancernych armii amerykańskiej. Ale jako praca popularnonaukowa jest OK.

Pokaż mimo to

avatar
387
64

Na półkach: ,

Stany Zjednoczone weszły do II wojny światowej po stronie Aliantów po japońskim ataku na Pearl Harbor 7 grudnia 1941 roku. Najbardziej widoczne były działania marynarki wojennej (US Navy) i lotnictwa wojsk lądowych (USAAF). Jednak istotnym wkładem były także działania na lądowym teatrze z udziałem jednostek pancernych armii i korpusu piechoty morskiej (USMC),zwłaszcza, że w latach 1939-1945 w USA wyprodukowano 88 140 czołgów na potrzeby własne i sojuszników (najwięcej na świecie). Wydana nakładem Wydawnictwa RM książka Michaela Greena pt. „Amerykańska broń pancerna II wojny światowej” w ramach serii „Sekrety Historii”, pod patronatem medialnym portalu Nowa Strategia opowiada o pancernym wkładzie Stanów Zjednoczonych w pokonanie Niemców, Japonii i Włoch, skupiając się przede wszystkim na technicznym aspekcie sił i środków, które zaangażowano.

Pełna recenzja tutaj: http://www.nowastrategia.org.pl/michael-green-amerykanska-bron-pancerna-ii-wojny-swiatowej-recenzja/

Stany Zjednoczone weszły do II wojny światowej po stronie Aliantów po japońskim ataku na Pearl Harbor 7 grudnia 1941 roku. Najbardziej widoczne były działania marynarki wojennej (US Navy) i lotnictwa wojsk lądowych (USAAF). Jednak istotnym wkładem były także działania na lądowym teatrze z udziałem jednostek pancernych armii i korpusu piechoty morskiej (USMC),zwłaszcza, że...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1160
939

Na półkach: , ,

"Dobre i zwięzłe"
Książka opisuje przygodę Jankesów z czołgami. Jest dobrze napisanym, zwięzłym kompendium wiedzy na temat tego typu uzbrojenia. Ma pewne części rozbudowane, inne zaś tylko zasygnalizowane. Czasami nie te, które bym chciał.
Zaczynamy od krótkiego wprowadzenie i przechodzimy do czołgów średnich. Tam po kolei poznajemy T5, M2 i M2A1, M3 (obszernie),M4 (bardzo obszernie). Drugą grupą są czołgi lekkie. Zaczynamy od początków, potem poznajemy M2 i jego odmiany w wersji lekkiej, M3 (obszernie),M5. Jak już znudzi nam waga musza, przechodzimy do ciężkiej a tam -M26 jako główna gwiazda. Dalej poznajemy niszczyciele czołgów (M10, M36),a po nich samochody pancerne (M8) i transportery półgąsienicowe (M3/M3A1). Kolejno działa samobieżne (M4, M4A3, M12) i na koniec amfibie desantowe (LVT-1, 2).
Każdy z tych rozdziałów jest pisany według podobnego schematu - historia powstania, wersje, wady zalety i wnioski. W rezultacie dostajemy naprawdę solidny kawał wiedzy na temat każdego rodzaju uzbrojenia.
Tekst wiodący uzupełniają starannie dobrane zdjęcia. Są wyraźne i naprawdę ciekawe oraz barwne rysunki malowań. Czyta się dość dobrze na poziomie średnio zaawansowanym. Książka niewiele kosztuje, jak na publikacje z tym tematem związane. Wydanie w miękkiej oprawie, klejone ale solidnie. Polecam naprawdę warto.

"Dobre i zwięzłe"
Książka opisuje przygodę Jankesów z czołgami. Jest dobrze napisanym, zwięzłym kompendium wiedzy na temat tego typu uzbrojenia. Ma pewne części rozbudowane, inne zaś tylko zasygnalizowane. Czasami nie te, które bym chciał.
Zaczynamy od krótkiego wprowadzenie i przechodzimy do czołgów średnich. Tam po kolei poznajemy T5, M2 i M2A1, M3 (obszernie),M4...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    18
  • Chcę przeczytać
    16
  • Posiadam
    10
  • II wojna światowa
    4
  • Historia
    2
  • Teraz czytam
    2
  • E-Booki
    1
  • WW II
    1
  • 2021
    1
  • II Wojna Światowa
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Amerykańska broń pancerna II wojny światowej


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne