Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji

Okładka książki Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji Wojciech Roszkowski
Okładka książki Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji
Wojciech Roszkowski Wydawnictwo: Biały Kruk publicystyka literacka, eseje
publicystyka literacka, eseje
Biały Kruk
2020-09-20
2020-09-20

Na półkach: , , , , , ,

Książka, która w sposób skondensowany pokazuje poglądy Roszkowskiego na współczesny świat.
Napisana dobrze.
Nie mniej - można cocnajwyzej polemizować, czy Roszkowski ma rację, czy nie, co jest kwestią subiektywnych przemyśleń Czytelnika.

Napisana dobrze.

Spora dawka wiedzy podana w bardzo przystępnej formie. Znakomity materiał do refleksji na temat: dokąd zmierza nasz świat.

co za popolustyczny bełkot. I ktoś zmarnował pieniądze żeby to coś wydać. Nie kupować, strata kasy i czasu

Jak zawsze celnie - to u prof. Roszkowskiego norma. Niezadowoleni z lektury będą zwolennicy "cywilizacji" w których normą jest hejt, bluzgi, wulgarność i wyzwiska - czyli zwolennicy antycywilizacji. Książka przejrzyście napisana, wnioski logiczne. Czego chcieć więcej? Polecam wszystkim myślącym!

zwykła sraka praptaka

zwykła sraka praptaka

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka o niskiej wartości intelektualnej oparta na uprzedzeniach i zawężonych horyzontach autora. Szkodliwa dla niewyrobionego czytelnika który ten pseudointelektualizm może uznać za prawdziwy i ukształtować swoje poglądy na tych w sumie prostych uprzedzeniach.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka porusza wiele współczesnych problemów Europy Zachodniej, których próżno szukać w mediach głównego nurtu. Pozycję polecam zwłaszcza osobom próbującym zrozumieć prawa jakie rządzą w polityce i gospodarce.

Bardzo dobra. Polecam. Jeden wyjątek. Dla myślących. Jak ktoś nie widzi zagrożeń lub wręcz upadku cwyilizacji - książka będzie nudna.

Kilku barbarzyńców i tutaj się znalazło. Wyją z oburzenia, co jest jak najlepszą rekomendacją książki.

Na szczęście nie muszę zgadzać się z poglądami autora. Już po przeczytaniu kilkudziesięciu stron zacząłem podejrzewać autora o związki z obecnie panującą mam jedyną i słuszną partią. Po przeczytaniu biografii moje podejrzenia się potwierdziły. Ale dałem prof. szanse. Niestety, zrzucanie odpowiedzialności za upadek cywilizacji zachodniej na LGBT, gender, eutanazję, aborcję, in vitro i wszelkie inne pro-wolnosciowe ruchy jest zwyczajnym uproszczeniem umysłowym. Ani słowa u upadku moralnym i pazerności kościoła, pedofilii księży, złodziejstwu elit politycznych, biurokracji. Ani słowa o radykalizują tych się ruchach nacjonalistycznych, więcej wg. autora stoją one na straży wartości prozachodnich. Czysta hipokryzja ze strony autora i odwracanie kota ogonem. Od kogoś z takim dorobkiem naukowym wymagać trzeba nieco bardziej otwartego umysłu. Całe szczęście książkę dostałem, więc strata żadna.

• Szukam
  • Literatura Faktu
  • Cywilizacja: Współczesny świat - zagrożenia
  • Absolutnie

Dodaj cytat z książki Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji