Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji

Biały Kruk
2020-09-20
2020-09-20

więcej Więcej

Bardzo dobra. Polecam. Jeden wyjątek. Dla myślących. Jak ktoś nie widzi zagrożeń lub wręcz upadku cwyilizacji - książka będzie nudna.

1 za negowanie globalnego ocieplenia.

Kilku barbarzyńców i tutaj się znalazło. Wyją z oburzenia, co jest jak najlepszą rekomendacją książki.

Na szczęście nie muszę zgadzać się z poglądami autora. Już po przeczytaniu kilkudziesięciu stron zacząłem podejrzewać autora o związki z obecnie panującą mam jedyną i słuszną partią. Po przeczytaniu biografii moje podejrzenia się potwierdziły. Ale dałem prof. szanse. Niestety, zrzucanie odpowiedzialności za upadek cywilizacji zachodniej na LGBT, gender, eutanazję, aborcję,...

Polecam wszystkim.
W olbrzymiej większości bardzo celne syntezy i krótkie odpowiedzi na najważniejsze pytania.
Tylko niestety na koniec zbyt blisko bieżącej polityki, co obniżyło moją ocenę.
Ale pozycja naprawdę wyjątkowa na rynku - wyraża jasno i prosto jak rozumieć świat i jak go tłumaczyć sobie i innym.
Mądrość wynikająca z wiedzy i refleksji.

Jestem wielce oburzony, że człowiek na stanowisku naukowym, w państwowej instytucji może wydawać książkę, która opiera się na pseudonauce, homofobii i fanatyzmie religijnym, a jedynym słusznym poglądem jest pogląd autora.

Niestety w książce zamiast faktów naukowych, znajdują się opinie, krzywdzące, skrajne stereotypy i przekłamania. Książka jest zbiorem ideologicznych...

Ludzkość coraz częściej unika zadawania trudnych pytań. Gdy jednak już się pojawią, ciężko jest otrzymać na nie klarowne i konkretne odpowiedzi. Rolę prawdy i szczerości, zastąpiło ubóstwienie półsłówek, zawiłe gry słowne czy wyniesie na wyżyny wszelkiego rodzaju „poprawności”, aby kogoś lub czegoś przypadkiem na urazić. W książce „Bunt Barbarzyńców” profesor Wojciech...

• 2021
  • Szukam
  • Cywilizacja: Współczesny świat - zagrożenia
  • Kupić
  • Konserwatyzm
  • Polityczno-historyczne
  • Do kupna

Dodaj cytat z książki Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji