Obrona religii katolickiej

Okładka książki Obrona religii katolickiej Józef Sebastian Pelczar
Okładka książki Obrona religii katolickiej
Józef Sebastian Pelczar Wydawnictwo: Prohibita publicystyka literacka, eseje
384 str. 6 godz. 24 min.
Kategoria:
publicystyka literacka, eseje
Wydawnictwo:
Prohibita
Data wydania:
2016-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2016-01-01
Liczba stron:
384
Czas czytania
6 godz. 24 min.
Język:
polski
ISBN:
9788365546036
Średnia ocen

8,3 8,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
8,3 / 10
32 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
50
24

Na półkach:

Bardzo dobra książka z dziedziny apologetyki katolickiej. Jasne, rzeczowe argumenty na zarzuty przeciwników religii katolickiej. Książka jest trochę trudna, ale wiele jej treści są aktualne na dzisiejsze stawiane zarzuty Kościołowi.

Bardzo dobra książka z dziedziny apologetyki katolickiej. Jasne, rzeczowe argumenty na zarzuty przeciwników religii katolickiej. Książka jest trochę trudna, ale wiele jej treści są aktualne na dzisiejsze stawiane zarzuty Kościołowi.

Pokaż mimo to

avatar
518
518

Na półkach: ,

Czyżby To było takie proste ? :) Trochę staroświecka. Tym niemniej sprawiło mi przyjemność czytanie o Tych sprawach z punktu widzenia człowieka żyjącego na przełomie XIX i XX wieku. Należy rozszerzać Królestwo prawdy w sobie i koło siebie … Oczywiście ! Miłość bowiem jest okiem serca, które nieraz to widzi, czego oko rozumu nie dopatrzy ! Wolność jest ograniczona Prawem Bożym. Bardzo ciekawe odniesienia do buddyzmu - jako ubóstwienia człowieka, prawosławia - i jego bizantynizmu i serwilizmu, protestantyzmu - jako pomostu dla ateizmu. Pierwotnego Objawienia. Chrześcijaństwa i kobiet. I postępu jaki stanowiła Ta religia w kwestii kobiet w porównaniu do religii pogańskich. Kościoła a różnych form władzy. Dlaczego Kościół nie ogłosił od razu wyswobodzenia niewolników. Podobno papieże Pius I i Kalikst I byli niewolnikami. Odniesienia do pańszczyzny. Tego na czym polega tolerancja chrześcijańska - polecam ! Zwalczania ordaliów. Okazałość ceremonii i wspaniałość świątyń - ukazują majestat Boga. Ciekawe spojrzenie na sprawę Galileusza. I tego, że Luter i inni protestanci byli przeciwni teorii Kopernika. Każda nauka musi w końcu doprowadzić do Tego, który jest źródłem wszelkiej prawdy. Chrystus potępił próżniactwo. Ora et labora ! Właśnie - przykład powinien iść od góry. A tu tzw. arystokracja przewodzi w zepsuciu i niedowiarstwie. Piotr Skarga krytykował szlachtę za traktowanie włościan gorzej niż niewolników. XV wiek w Polsce - wiekiem szczęśliwym. Polacy - stępili rogi półksiężyca, pozyskali Litwę i część Rusi dla Krzyża. Biskup przemyski potwierdza zepsucie obyczajów po I wojnie w Polsce, zwłaszcza w Warszawie - gdzie były tysiące prostytutek. Nie słyszałem wcześniej o Anieli Bajko. Niektóre uwagi mogą budzić kontrowersje, inne należałoby zweryfikować. Wydaje mi się, że niektóre stwierdzenia można by też lepiej uargumentować. Zwłaszcza te, które moim zdaniem święty potraktował zbyt pobieżnie. Lektura uświęcająca, by Kościół "rósł pokorą" - jak chciał tego Grzegorz Wielki.

Czyżby To było takie proste ? :) Trochę staroświecka. Tym niemniej sprawiło mi przyjemność czytanie o Tych sprawach z punktu widzenia człowieka żyjącego na przełomie XIX i XX wieku. Należy rozszerzać Królestwo prawdy w sobie i koło siebie … Oczywiście ! Miłość bowiem jest okiem serca, które nieraz to widzi, czego oko rozumu nie dopatrzy ! Wolność jest ograniczona Prawem...

więcej Pokaż mimo to

avatar
230
27

Na półkach: ,

Arcydzieło apologetyki katolickiej. Autor w sposób niezwykle szczegółowy opisuje religię katolicką oraz inne religie nie pozostawiając na nich suchej nitki. Książka będzie trudna w odbiorze dla osób nie zaznajomionych z terminologią filozoficzno-teologiczną. Mimo, że książka została napisana ponad 100 lat temu, to jej treść jest wciąż zadziwiająco aktualna co świadczy o jej ponadczasowości.

Arcydzieło apologetyki katolickiej. Autor w sposób niezwykle szczegółowy opisuje religię katolicką oraz inne religie nie pozostawiając na nich suchej nitki. Książka będzie trudna w odbiorze dla osób nie zaznajomionych z terminologią filozoficzno-teologiczną. Mimo, że książka została napisana ponad 100 lat temu, to jej treść jest wciąż zadziwiająco aktualna co świadczy o jej...

więcej Pokaż mimo to

avatar
72
52

Na półkach:

Dla wszystkich osób pragnących zacząć swoją przygodę z apologetyką katolicką ta pozycja będzie bardzo dobrym wstępem. Bp Pelczar jest erudytą wielkiej klasy, który zna nie tylko chrześcijaństwo, ale także treść innych światowych religii oraz historię Kościoła. Przedstawia w sposób bardzo jasny na czym polega wyjątkowość katolicyzmu oraz podaje z pewnością co najmniej kilkaset argumentów dla słuszności religii chrześcijańskiej. Dla katolika chcącego poznać lepiej swoją wiarę, a także potrafić ją odnieść do innych religii czy wierzeń, ta publikacja okaże się pomocna i rozszerzy mu horyzonty.
Minusem jest jednak fakt, że książka - choć jest dosyć uniwersalna - została napisana w 1919 r. i najbardziej aktualne problemy życia Kościoła i wiernych siłą rzeczy jeszcze się w niej nie pojawiają. Miejscami chciałem także, aby autor trochę dokładniej tłumaczył biblijne podstawy niektórych dogmatów katolickich. Niemniej naprawdę warto przeczytać.

Dla wszystkich osób pragnących zacząć swoją przygodę z apologetyką katolicką ta pozycja będzie bardzo dobrym wstępem. Bp Pelczar jest erudytą wielkiej klasy, który zna nie tylko chrześcijaństwo, ale także treść innych światowych religii oraz historię Kościoła. Przedstawia w sposób bardzo jasny na czym polega wyjątkowość katolicyzmu oraz podaje z pewnością co najmniej...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    67
  • Przeczytane
    39
  • Posiadam
    20
  • Teraz czytam
    5
  • Religia
    3
  • Ulubione
    2
  • Historia
    1
  • Chrześcijaństwo
    1
  • Społeczeństwo, marksizm, Kościół, apologetyka
    1
  • 2.Wiara
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Obrona religii katolickiej


Podobne książki

Przeczytaj także