Orzeł, lew i krzyż. Historia i kultura krajów Trójmorza. Tom 1.

Okładka książki Orzeł, lew i krzyż. Historia i kultura krajów Trójmorza. Tom 1. Wojciech Roszkowski
Okładka książki Orzeł, lew i krzyż. Historia i kultura krajów Trójmorza. Tom 1.
Wojciech Roszkowski Wydawnictwo: Biały Kruk publicystyka literacka, eseje
publicystyka literacka, eseje
Biały Kruk
2022-01-01
2022-01-01
roszkowski wojciech historia trójmorze międzymorze

Nie do końca rozumiem tak fatalną ocenę. Fakt, to nie jest książka najwyższych lotów, raczej coś w stylu skrótowego omówienia historii Europy z dużym naciskiem na kraje tzw. Trójmorza, ale żeby dawać jej tak niskie noty??

Okey, przejdźmy do konkretów.
Jak dla mnie na duży minus zaliczam brak omówienia punktów wspólnych dla krajów Trójmorza. Roszkowski właściwie robi dopiero wprowadzenie do czegoś większego, tak by Czytelnik dopiero zorientował się w ogólnej historii poszczególnych krajów.
Dla mnie było to za mało.
Dla kogoś kto nie bardzo zna się na historii, pewnie jest to idealna dawka informacji.

Dlatego przypuszczam, że książkę napisano dla laika. Być może w kolejnych tomach znajdę to, czego nie znalazłam w pierwszym.

Okey, przejdźmy do konkretów.

• Podręcznik
  • - Ostrowiec
  • Historyczne
  • Zbiory

Dodaj cytat z książki Orzeł, lew i krzyż. Historia i kultura krajów Trójmorza. Tom 1.