Modelki z Dubaju

Okładka książki Modelki z Dubaju Marcin Margielewski
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Modelki z Dubaju
Marcin Margielewski Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Niewolnicy (tom 1) reportaż
reportaż
Literatura polska Dubaj kobiety

Wyróżniona opinia i

Modelki z Dubaju

przeczytanych książek 5772 napisanych opinii 669

Polecam książkę , zwłaszcza młodym dziewczynom które pragną życia w Dubaju ..... nazwa modelka już zupełnie co innego znaczy .... zawartość książki jest szokiem ...

Tak niepojęte rzeczy dzieją się współcześnie i tak blisko

Tak niepojęte rzeczy dzieją się współcześnie i tak blisko

ile kosztował tysiac dolarow ktore te dziewczyny zarobiły ? no i czy ci co juz maja ich niezliczona ilosc - maja ich na tyle duzo zeby poczuc sie szczesliwi , minusik , za okreslanie sie autorów i swoich odczuć w)z wirusów i wojen i tym podobnych .

Dobra książka, napisana w ciekawy sposób i przedstawiająca historie kobiet, które bywają niezwykle naiwne. Straszna jest świadomość, że te historie wydarzyły się naprawdę.

Nie znałam Marcina Margielewskiego twórczości nawet nie wiedziałam że istnieje, ale po przypadkowej lekturze "Modelek z Dubaju " nadrabiam zaległości w mojej biblioteczce znajdują się książki z serii Niewolnicy. Gorąco polecam zwłaszcza tym, którzy uważają że ludzie mający pieniądze są szczęśliwi. Krzywda jaką gotują kobiety kobietom dla własnego zysku to dla mnie osobiście coś niewyobrażalnego, i to dla zysku, tylko dla bogactwa. Sytuacja, kiedy kobieta wystawia kobietę na pastwę perwersji szejków niewyobrażalnie bogatych również jest ciężka do pojęcia, ale mimo, iż tematyka ciężka, odważna to potrzebna nam zwykłym śmiertelnikom żyjącym w bezpiecznej otoczce zwykłego życia bez przepychu, autor ma bardzo miły dla czytelnika sposób pisania. Byłam zahipnotyzowana treścią przeze mnie czytaną. Jeśli myślisz że jesteś biedny/biedna i bogaci mają lepiej polecam serdecznie, wogóle życie przedstawione w tej książce potrafi zmienić horyzont poglądowy na to jak widzimy nasze życie.

Szokująca opowieść dziewczyny, która doświadczyła piekła prostytucji w Dubaju. Książka dla dziewczyn , które szukają księcia ,tam gdzie go nie ma.

Uważam, że temat reportażu to strzał w dziesiątkę. Zjawisko prostytucji w ZEA przedstawia z zupełnie innej strony. Do tego książka jest niezwykle wyważona i skupiona na faktach, nie na opisach orgii jak w tandetnych czytadłach. Minusem są tylko przeskoki z tematu na temat, które niemniej tworzą zgrabną całość.

Czytając czułam bezsilność, smutek i wściekłość. Mimo, że to reportaż, ciężko uwierzyć, że to prawdziwa historia. Ludzkość nigdy nie przestanie mnie szokować zdolnością do krzywdzenia drugiego człowieka. Moim zdaniem to powinna być lektura, każdej nastolatki, może wtedy byłoby mniej ofiar.

Niezwykle trudna książka.. ciężko pogodzić się z faktem, że takie sytuacje są częste, a wręcz na porządku dziennym.. myślę że każda nastolatka powinna przeczytać tę książkę ku przestrodze. Tak po prostu, niezależnie czy marzy o modelingu czy o innej karierze. Trzeba uważać na każdym kroku.

Czytając ten reportaż nie mogło mi się w głowie pomieścić jak wielka próżność panuje wśród młodych kobiet. Chęć bogactwa, sławy kosztem człowieczeństwa. Przeraża mnie co seks i pieniądze robią z światem, skąd taka pruderyjność i zboczenia. Świetny reportaż, powinien to przeczytać każdy rodzic, szczególnie gdy ma córkę i uświadamiać, rozmawiać, nie chować pod dywan tematów tabu.

• Przeczytane 2021