Sekrety arabskich kurortów

Okładka książki Sekrety arabskich kurortów Marcin Margielewski
Okładka książki Sekrety arabskich kurortów
Marcin Margielewski Wydawnictwo: Prószyński i S-ka literatura piękna
Prószyński i S-ka
2023-09-26
2023-09-26
9788383520766

"Sekrety arabskich kurortów" to książka, która zrywa z wyidealizowanym obrazem wakacji w krajach arabskich. Autor, Marcin Margielewski, przez wiele lat pracował jako rezydent turystyczny, co pozwoliło mu poznać od podszewki ciemną stronę tamtejszego biznesu. Książka składa się z krótkich historii, w których Margielewski opisuje swoje doświadczenia z pracy z turystami. Opowiada o ich roszczeniach, skłonnościach do oszustw i braku szacunku dla lokalnej kultury. Nie brakuje też historii o nieuczciwych praktykach biur podróży i hoteli.
"Sekrety arabskich kurortów" to lektura z pogranicza reportażu i prozy obyczajowej. Autor nie tylko relacjonuje wydarzenia, ale też stara się zrozumieć motywy turystów i pracowników branży turystycznej. Książka może być szokująca dla osób, które wyobrażają sobie wakacje w krajach arabskich jako beztroski czas spędzony na plaży. Margielewski pokazuje, że za luksusowymi kurortami i pięknymi plażami kryje się często brudna rzeczywistość.
"Sekrety arabskich kurortów" to książka, która z pewnością skłoni czytelników do refleksji. To lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy planują wakacje w krajach arabskich. Pozwala ona uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji i rozczarowań.
Pamiętajcie jednak, że książka przedstawia tylko jedną stronę medalu. Rzeczywistość w krajach arabskich jest z pewnością bardziej skomplikowana i nie można uogólniać na podstawie doświadczeń jednego autora.
Jeśli szukacie książki, która dostarczy rozrywki i pozwoli spojrzeć na świat z innej perspektywy, "Sekrety arabskich kurortów" to zdecydowanie dobry wybór.

Bardzo długo nie zabierałem się do tej książki. Autora wcześniej nie czytałem. Tytuł, okładka sugerowały raczej tandetną tanią rozrywkę. W końcu zacząłem, nawet nie czytać, lecz słuchać audiobooka i okazało się jak bardzo się myliłem. Bardzo ciekawa historia bohaterki, interesujące, niekiedy zabawne a niekiedy smutne kulisy pracy rezydenta. Do tego świetnie napisane. Bardzo polecam.

Lubię książki autora, bo ukazują jakże inny świat, świat, który
kusi, ale jest także czasami zupełnie inny niż się wydaje. Tak samo
jest i tym razem - opowieść oparta na relacji rezydentki w krajach
arabskich intryguje, ciekawi ale miejscami mocno zaskakuje i przy okazji zawiera wiele cennych informacji, o których często nie ma się pojęcia.
Głowna bohaterka spełniła swoje marzenia i mimo trudności przez wiele lat robiła to co lubi, jednak życie potrafi niemiło zaskakiwać i
ranić, stawia na drodze ludzi dobrych ale i tych złych, zawistnych,
którzy potrafią uczynić wiele zła ...
Dzięki tej opowieści poznajemy bliżej kulisy pracy rezydentki, która
wcale nie jest taka łatwa, choć na taką wygląda, bo pewnie nieraz
byliście na wycieczce zagranicznej i myśleliście sobie: ale oni mają
dobrze, tyle zwiedzają ... a jak się okazuje, jest to bardzo trudna i
wymagająca jednak praca i nie zawsze wszystko da się przewidzieć ...
Emiraty Arabskie kuszą egzotyką, nieznanym, przyciągają uwagę, jednak mają także swoje drugie oblicze, które może czasami niemiło
zaskoczyć. Takie a nie inne zwyczaje, postrzeganie i przestrzeganie lub
nie prawa, różne pojęcie niewinności i ... nagle grozi więzienie, kara
pieniężna czy deportacja ...
Opowieść wciąga, daje do myślenia, ukazuje plusy i minusy bycia
rezydentką, ostrzega - myślę, że warta przeczytania, szczególnie
jeśli interesuje Was ten kraj, ta tematyka czy zamierzacie może wybrać
się tam na wycieczkę ...
Autor poprzez ukazanie życia prywatnego i zawodowego Kasi, rezydentki w Dubaju i nie tylko dał czytelnikowi krótki obraz sytuacji jakie niesie za
sobą życie w innym kraju, czasami jakże różnym od dobrze nam znanych obyczajów, kultury czy prawa ...

Lubię książki autora, bo ukazują jakże inny świat, świat, który
kusi, ale jest także czasami zupełnie inny niż się wydaje. Tak samo
jest i tym razem - opowieść oparta na relacji rezydentki w krajach
Głowna bohaterka spełniła swoje...

Najsłabsza książka tego pisarza z przeczytanych co tej pory bo pokazuje życie Polki a nie jak dotychczas mieszkańców Zatoki Perskiej,aż dziwne że kobieta która była wyksztalcona i znała języki,podrózowala po świecie podpisuje jakieś dokumenty nie znając ich treści,żal mi jej tak zwyczajnie po ludzku ale za glupotę trzeba zapłacić

Kolejna powieść spod pióra @margielewskim czytana w arabskim kurorcie 😉 Tym razem historia opowiedziana przez Kasię, która pracowała jako rezydent w kilku arabskich krajach, a ostatecznie skończyła w Dubaju, gdzie poznała też swoją miłość.

Jej historia pokazuje, że nie można ufać nawet najbliższym współpracownikom, a zazdrosna kobieta może posunąć się do najgorszych rzeczy, żeby tylko pozbyć się rywalki. Czy miłość Zaida wystarczy, by wyciągnąć Kasię z kłopotów i czy jej doświadczenia będą miały wpływ na ich relacje dowiecie się z książki. Czyta się szybko i przyjemnie jak wszystkie powieści autora, jednak nie jest taka przejmująca jak pozostałe części. Podobały mi się przytoczone przez bohaterkę historie z jej pracy. Niewątpliwie praca przyjemna, w ciepłych krajach, można łączyć obowiązki z wakacjami, ale każdy kto pracuje z ludźmi wie, że nieraz można książkę napisać z ich zachowań 😉

Kolejna książka autora, która szokuje i pokazuje jak trzeba być uważnym na to co dzieje się wokół nas w krajach arabskich.
Historia przedstawia rezydentkę pracującą w Dubaju, która wybiera się do rodziny w Polsce, jednak na lotnisku zostaje zatrzymana, a zwykłe nieporozumienie okazuje się poważną sprawą kryminalną.
Czytają książkę cały czas miałam myśli „ale jak to jest możliwe”
Historia jest bardzo ciekawa i wciągająca, a jednocześnie szokująca i uświadamiająca jak różnice kulturowe mogą mieć wpływ na nasze życie.
Autor razem z główną bohaterką zwracają uwagę na to aby być ostrożnym,a jednocześnie nie ograniczać swoich podróży tylko do krajów w których potencjalnie jest bezpiecznie, bo tak naprawdę nigdy nie wiemy co może się wydarzyć i gdzie możemy być narażeni na niebezpieczeństwo.
Jednak na dzień dzisiejszy te różnice kulturowe są dla mnie zbyt duże aby odwiedzić ten kraj, aczkolwiek nie mówię nie, może kiedyś się to zmieni 😊

Czytają książkę cały czas miałam myśli „ale jak to jest...

Bohaterką jest dziewczyna którą fascynuje inny kraj, może podróże - w każdym bądź razie sektor turystyczny. Poznajemy ją i jej życiorys- prace. Liczymy na te sekrety no jakieś tam są, ale bardziej otrzymujemy opowieść o tym, co się wydarzyło naszej bohaterce w Dubaju. Historia jest ciekawa -szokująca i wciągająca. Będę się czepiać- tytuł zachęca nas czym innym....mimo to warto poczytać

Kolejny raz autor przedstawił ciekawą historię.
Historia Kasi, pracującej w biurze podróży, pokazuje jak
Brutalny może być świat arabski, który pomimo swojego piękna skrywa dużo niebezpieczeństw.
Książkę czytałam z zapartym tchem i nie mogłam odwracać się od lektury.

Kolejny raz autor przedstawił ciekawą historię.
Historia Kasi, pracującej w biurze podróży, pokazuje jak
Książkę czytałam z zapartym tchem i nie mogłam odwracać się od lektury.

Świetna książka, niezwykle wciągająca. Czytałam z bijącym sercem zwłaszcza końcówkę ..
Chyba najlepsza książka autora, ale wszystkie uwielbiam.

Chyba najlepsza książka autora, ale wszystkie uwielbiam.

Chyba najsłabsza z książek Margielewskiego. Więcej tu o naszej bohaterce i jej perypetiach niż o sekretach arabskich kurortów. Czyta się szybko, ale szału nie robi.

• Reportaż
  • W biblioteczce
  • Arabskie

Dodaj cytat z książki Sekrety arabskich kurortów