Luksus arabskich pałaców

Okładka książki Luksus arabskich pałaców Marcin Margielewski
Okładka książki Luksus arabskich pałaców
Marcin Margielewski Wydawnictwo: Prószyński i S-ka literatura obyczajowa, romans
Prószyński i S-ka
2024-01-23
2024-01-23

I ten luksus stoi obok wielu opowieści. Nasza bohaterka to architektka, która wyjeżdża do arabskich krain. Tam też wysłuchuje wielu historii pań ... zwyczaje, obyczaje dobrze jest co nieco wiedzieć nim się wybierzemy w tamte rejony.

Książka Marcina Margielewskiego "Luksus arabskich pałaców" zabiera czytelnika w fascynującą podróż do świata bogactwa i przepychu. Autor, opierając się na swoich doświadczeniach projektanta wnętrz w Omanie, Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratach Arabskich, uchyla drzwi do ukrytego przed światem życia arabskich elit. Margielewski opisuje imponujące rezydencje, w których złoto i marmur są codziennością, a ekstrawagancja nie zna granic. Czytelnik poznaje nie tylko imponujące wnętrza pałaców, ale również historie ich mieszkańców. Dowiaduje się o ich codziennym życiu, pragnieniach, rozterkach i sekretach.
Książka "Luksus arabskich pałaców" to nie tylko opis bogactwa i przepychu. To również studium kontrastów i refleksja nad naturą luksusu. Autor z jednej strony zdaje się podziwiać opisywany świat, z drugiej strony nie stroni od krytyki konsumpcjonizmu i materializmu.
W moim odczuciu książka jednak nie jest pozbawiona wad. Niektóre fragmenty mogą być zbyt rozbudowane dla mniej cierpliwych czytelników. Książka może także wzbudzać mieszane uczucia - z jednej strony fascynacja bogactwem, z drugiej strony krytyka materializmu.
"Luksus arabskich pałaców" to książka warta przeczytania dla każdego, kto interesuje się kulturą arabską, luksusowymi wnętrzami i kontrastami współczesnego świata. To również pozycja skłaniająca do refleksji nad naturą szczęścia i prawdziwym znaczeniem bogactwa.

W tej części cyklu autor wiedzę czerpie z rozmów z Magdą, projektantką wnętrz, która zaszła w swej drodze bardzo daleko. Niejedno widziała i o urządzaniu wnętrz wie chyba wszystko. W kraju, gdzie rządzi pieniądz, urządza się pałace. Im większe finanse wchodzą w grę, tym większa ludzka fanaberia, rosnące wciąż wymagania i żądania. I do głosu dochodzi władza, której nie wolno się sprzeciwić. Tym bardziej kobiecie. Nieważne, że jest Europejką i zna się na swojej pracy.

Dochodzą też tajemnice, które te wnętrza skrywają. A Arabia Saudyjska, gdzie prawo jeszcze niedawno było bardzo restrykcyjne, skrywa ich wiele. To tu kobiety nie miały żadnych praw, nie mogły o niczym stanowić i decydować. Jedyne decyzje, jakie wolno im było podjąć to te o wyposażeniu i wystroju domu, a i to nie we wszystkich aspektach. Czy życie w pałacu i wszystkie pieniądze świata mogą wynagrodzić ludzkie tragedie i krzywdy? Co skrywają ściany luksusowych domów i co za uszami mają ich mieszkańcy? Od tych reguł zdarzają się zresztą, jak wszędzie, wyjątki.
Autor pokazuje tu również inne oblicze mieszkańców. Domy, gdzie władzę sprawują kobiety i gdzie mężczyźni potrafią być bardziej "ludzcy". I chociaż jak dla mnie, ta książka była najsłabszym ogniwem w dorobku Pana Margielewskiego, to i tak bardzo Wam polecam.

Zastanawialiście się, jak to jest żyć w luksusie i móc pozwolić sobie na wszystko, czego dusza zapragnie❓️🤔 Mieć każdą rzecz na wyciągnięcie ręki i spełniać najbardziej wyszukane zachcianki? W książce „Luksus arabskich pałaców” Marcin Margielewski zabiera nas w podróż do świata, o którym większość z nas może tylko marzyć. 🤷‍♀️ Daje nam szansę zajrzenia za złote drzwi arabskich pałaców ✨️🕌✨️ i sprawdzenia, co kryje się za fasadą bogactwa i przepychu. Ale czy to naprawdę jest tak niesamowite, jak się wydaje?

Dzięki głównej bohaterce książki, Magdalenie, polskiej projektantce wnętrz, odkrywamy życie w Omanie, Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratach. 🧕👳‍♂️ Dziewczyna zmaga się tam z kulturowymi różnicami i pokazuje, że życie wśród przepychu to wcale nie bajka, 😖 a codzienność, rytuały i tradycje Arabów są równie egzotyczne, co sam wystrój należących do nich luksusowych pałaców.

Marcin Margielewski nie boi się poruszać trudnych tematów. 👍 Ze szczegółami opisuje, jak religia i tradycja kształtują życie kobiet na Bliskim Wschodzie, czasami stawiając je w sytuacjach, które z naszej perspektywy są nieakceptowalne. 🙅‍♀️ Znakomicie przedstawia kontrast między tym, co widać na zewnątrz, a wewnętrznymi, często ukrywanymi przed światem dramatami oraz pokazuje, że życie w luksusie nie zawsze równa się szczęściu. 😢 Czytając tę historię wielokrotnie czułam przerażenie i niedowierzanie, trudno bowiem wyobrazić sobie, że sytuacje, które autor opisuje, naprawdę mają miejsce. 🫣

"Luksus arabskich pałaców" z jednej strony fascynuje swoim blaskiem, a z drugiej zmusza do refleksji nad prawdziwym znaczeniem bogactwa i tym, co w życiu jest najważniejsze. 🤔 Bo czy prawdziwy luksus to rzeczywiście złote żyrandole i marmurowe podłogi, czy może coś o wiele bardziej subtelnego, jak wolność, rodzina czy możliwość bycia sobą❓️ Koniecznie przeczytajcie tę książkę i odpowiedzcie sobie na to pytanie. Gorąco polecam❗️☺️

"Luksus arabskich pałaców" Marcina Margielewskiego wydawnictwa Prószyński i S-ka to kolejna szansa dla Nas by zajrzeć za mury arabskich pałaców.
Główną bohaterką jest Magda, która jest projektantką wnętrz. Gdy otrzymuje ofertę pracy na Bliskim Wschodzie nie zastanawia się zbyt długo nad tą propozycją. Jednocześnie zabiera Nas w świat luksusu, w którym wcale nie jest tak kolorowo jakby mogło Nam się wydawać. Poznajemy historie kobiet, które są wydawane za mąż wbrew swojej woli. Historie, które są pełne dramatycznych scen, cierpienia i braku zrozumienia.

Jest to książka o kobietach, które muszą być silne i odważne. Nie mogą się poddawać. Kobiety tam są gorzej traktowane i właściwie surowa karane za drobne przestępstwa. Nie mówić już o tym, że grozi im kara śmierci za to, że zostały zgwałcone. Totalny absurd, jednakże bardzo prawdziwy.

Autor po raz kolejny zaskoczył mnie pozytywnie opisanymi historiami. Myślałam, że po przeczytaniu kilku książek autora już nic mnie nie zaskoczy. Możemy również doczytać na okładce, że jest to pierwszy tom. Także niedługo pewnie pojawi się kontynuacja :) Czekam z niecierpliwością :)

„Luksus Arabskich Pałaców” to kolejna znakomita książka Marcina Margielewskiego, od której po prostu nie mogłam się oderwać. Autentyczność opowieści, emocje jakie wywołuje i głębia każdej historii sprawiły, że była to dla mnie wyjątkowa lektura.
Główna bohaterka, Magda, przenosi czytelnika w świat arabskich pałaców, gdzie luksus miesza się z tajemnicami i dramatami codzienności. To ona przybliża nam historie kobiet zamieszkujących te złote klatki. Kobiet, które próbują odnaleźć sens i wolność w swoim życiu.

Podczas lektury towarzyszyły mi mieszane uczucia - od zdumienia po współczucie, od podziwu po żal. Opowieści Magdy odsłaniają przepaść pomiędzy światem luksusu, a rzeczywistością cierpienia, które tkwi w sercach tych kobiet. Każdy ich gest, każde słowo wywoływało we mnie kolejne refleksje nad ich losem i własnym postrzeganiem świata. Książka nie tylko rzuca światło na życie kobiet w arabskich pałacach, ale również skłania do refleksji nad relacjami damsko-męskimi, absurdami luksusu i zniewoleniem, które czasem przybiera różne formy nie tylko w krajach arabskich, ale i w innych częściach świata.

Podziwiam główną bohaterkę za jej niezłomną odwagę w stawianiu czoła sytuacjom, które niejednokrotnie zagrażały jej życiu, nie wahając się podejmować wyzwań nawet w najniebezpieczniejszych rejonach.

„Luksus Arabskich Pałaców” to nie tylko opowieść o bogactwie i luksusie, ale także o cierpieniu, nadziei i walce o godne życie. Książka ta urzeka od pierwszej strony i wciąga czytelnika w świat pełen kontrastów. Polecam całym sercem! 🧡

Arabskie rezydencje skrywają nie tylko bogactwo

Możliwość zajrzenia za pilnie strzeżone mury arabskich pałaców jest dostępna tylko dla nielicznych

Niektórzy nie mając nic, podczas gdy inni mają więcej niż wszystko. Wśród tych szczęściarzy są mieszkańcy arabskich pałaców.

Otoczenie złotem, marmurem, robiący codziennie zakupy w drogich butikach, urządzający wystawne przyjęcia w swoich rezydencjach.

Jakie jest ich życie i po co to wszystko? Dla kobiet te zakupy i przyjęcia to często jedyna formą wolności, jedyne decyzja która mogą podjąć same bez mężów.

A to tylko jedna z wielu arabskich tajemnic. Te pałace skrywają w sobie wiele. Zaskakujące sekrety, szokujące datki, fascynujące, ale i przerażające.

Jeśli chcecie je poznać to książka w sam raz dla was. Fascynująca, owiana tajemnicą tematyka. Piękna okładka i ciekawie posiana historia.

Arabskie rezydencje skrywają nie tylko bogactwo

Magda jest projektantką wnętrz. Otrzymuje korzystną ofertę pracy na Bliskim Wschodzie. Tam poznaje kobiety żyjące w luksusie. Jednak ich życie nie jest usłane różami. Poznajemy historie kobiet zastraszanych, bitych czy wydawanych za mąż wbrew własnej woli.

Takie historie to nie jest reguła w każdej muzułmańskiej rodzinie. Jednak z przerażającymi relacjami możemy spotkać się bardzo często. Kobiety w Omanie czy Arabii Saudyjskiej nie mają wpływu na swoje życie. To inni (mąż, ojciec, brat) podejmują za nie wszystkie decyzje.

Cieszę się, że mogłam poznać losy Magdy i kobiet, które spotkała w czasie swojej pracy. Minusem tej książki jest zbyt długu wstęp. W nim opisana jest od dzieciństwa historia Magdy. Tam również dużo się dzieje. Jednak jest to zbędne w książce poświęconej arabskim pałacom.

Jeśli jesteście zainteresowani losami arabskich kobiet to książka jest dla Was.

"Luksus arabskich pałaców" autor: Marcin Margielewski

W prezentowanej książce poznany losy Magdy. Dowiemy się co nieco o jej dzieciństwie oraz o tym dlaczego wraz z młodszym bratem najbardziej lubili bawić się w ....pogrzeby. Pomimo, że dziadkowie, a później rodzice głównej bohaterki mieli zakład pogrzebowy to ta jednak wybrała inną drogę zawodową. Magda została architektką wnętrz. Kobieta rozpoczęła swoją karierę zawodową od pracy w Warszawie, następnie wyjechała do Niemiec, potem wyjechała do krajów arabskich. Jesteście ciekawi opowieści z Omanu, Arabii Saudyjskiej i ZEA? Chcecie wiedzieć jakie tajemnice kryją arabskie pałace?Jeśli tak to koniecznie sięgnijcie po ten tytuł 👍

Lubię twórczość Marcina i po raz kolejny się nie zawiodłam. Jeśli lubicie twórczość tego autora to koniecznie sięgnijcie po ten tytuł, jeśli jeszcze nie znacie jego twórczości ale szukacie ciekawej książki to tym bardziej zapoznajcie się z napisanymi przez niego tytułami. Polecam 👍

#współpracarecenzencka

"Luksus arabskich pałaców" autor: Marcin Margielewski

🔸Gdybyście mogli zaprojektować pałac dla samego arabskiego Szejka, czego nie mogłoby w nim zabraknąć?🕌

Czekam na wasze ciekawe pomysły.♥️
——

Dzisiaj przychodzę do was z recenzją książki, która pokaże wam to, co kryje się za murami arabskich pałaców. 🕌💎💸

,, Luksus arabskich pałaców”- Marcin Margielewski @margielewskim @proszynski_wydawnictwo @proszynski.emocje
——
Za mury arabskich pałaców, pokryte zlotem i najdroższymi kosztownościami, zaprowadzi nas Magda. Została architektem wnętrz i tylko przypadek sprawił, że z Polski, która była jej bezpieczną przystanią, trafiła aż na sam Bliski Wschód, do Omanu oraz Arabii Saudyjskiej. Czeka ją nie lada zadanie. Ma zaprojektować wnętrze pałaców tak, aby sprostać oczekiwaniom swoich pracodawców, w tym nawet samej księżniczki. Niezwykle drogie dywany w stajni dla koni? To tylko jedna z zachcianek arabskich bogaczy. Cena nie gra tu żadnej roli. Czy Magdzie uda się sprostać niecodziennym pomysłom arabskiej elity?Przeczytajcie sami.🕌♥️
🔸
Dzięki historii Magdy autor świetnie przybliżył nam kulturę i warunki panujące w krajach wschodu. Kontrakty, które nie umożliwiają dobrowolnego opuszczenia kraju, bez zgody pracodawcy. Nawet Europejczycy nie mogą czuć się w tym kraju swobodniej. Od razu rzucają się w oczy różnice kulturowe. Rzeczy dla nas tak przyziemne i na codzień dostępne, w tamtych krajach są zakazane i surowo respektowane.

Poza bogactwem i przepychem arabskich pałaców, książka pokazuje różne oblicza osób żyjących w tamtych krajach. Jak w większości trafiają się dobrzy i źli ludzie. Tak samo jest tam. Są mężczyźni źle traktujące swoje żony, dzieci. A są również tacy, którzy dla rodziny są wstanie zrobić naprawdę wszystko.

Powieść Marcina Margielewskiego to książka o silnych kobietach. Na każdym kroku muszą zmagać się z ciężką codziennością życia w miejscu, gdzie mają mniejsze prawa od mężczyzn. Za drobnostki są surowo karane, podczas gdy mężczyznom wiele spraw uchodzi płazem. Każda z przedstawionych w książce kobiet, kryje w sobie trudną historię. Doświadczyły przemocy, poniżenia, strat. Były zmuszane do wielu rzeczy wbrew ich woli.

Lektura dostarczy wam również wiele ciekawych informacji. Choćby na przykład dlaczego muzułmanie kochają koty, a wobec psów są negatywnie nastawieni. Jest również nawiązanie do wojny w Jemenie, o której tak rzadko się mówi, a w której ginie tak wiele niewinnych i bezbronnych osób. Dowiemy się o ogromnych naruszeniach praw człowieka w krajach bliskiego wschodu. Braku wolności słowa, aresztowaniach i torturach.

Na samym końcu książki przychodzi taka refleksja. Czy bogactwo, w jakim otaczają się arabscy bogacze, przynosi im szczęście? Niestety pieniądze i szczęście nie zawsze idą w parze. Często są przykrywką wielkich cierpień i smutków.

Książkę przeczytałam z wielką przyjemnością. Jest to moje pierwsze zetknięcie się z twórczością autora i jestem pewna, że nie ostatnie.
Bardzo polecam. 🕌🔸

Czekam na wasze ciekawe pomysły.♥️