Znajdź mnie. Teraz

Okładka książki Znajdź mnie. Teraz Kathinka Engel
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Znajdź mnie. Teraz
Kathinka Engel Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Znajdź mnie (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Znajdź mnie (tom 1)
Finde Mich. Jetzt
Prószyński i S-ka
2021-01-14
2021-01-14
Emilia Skowrońska

Druga szansa

Czegoś mi zabrakło. Niewykorzystany potencjał, słabo wykreowani bohaterowie. Pod koniec akcja poleciała zbyt szybko, przez co jeszcze bardziej czułam się rozczarowana.

Niestety cała historia jest do bólu przewidywalna. Jedyny plus to że szybko się ją czyta

Wzruszyła mnie ta historia. Pełna ciepła, miłości i dawania drugich szans. Polecam.

Świetna, przeczytana w jeden dzień - bardzo wciągająca 👍
Polecam

Świetna, przeczytana w jeden dzień - bardzo wciągająca 👍
Polecam

Główna bohaterka mnie momentami i
rytowała. Bardzo przyjemna i zaskakująxa

Główna bohaterka mnie momentami i
rytowała. Bardzo przyjemna i zaskakująxa

Nie chciałabym nikogo zniechęcić do przeczytania tej książki, dlatego 6 (w końcu dobry w szkole nie był wcale złą oceną). Jednocześnie muszę dodać, że od momentu przeczytania długo zastanawiałam się nad moją oceną i opinią.
Zacznę od tego, że pomysł na książkę jest naprawdę interesujący. Tak naprawdę, to wizja chłopaka który próbuje wrócić do społeczeństwa po odsiadce była tym, co zachęciło mnie do sięgnięcia akurat po tą pozycję. No i dość pochlebne opinie, które jakiś czas temu przeczytałam. I może przez to, że książka już dość długo czekała w kolejce do przeczytania, narosły moje oczekiwania? Nie wiem. W każdym razie świetny pomysł, bardzo przyjemny i łatwy w odbiorze styl pisania były plusem tej historii....Ale. No właśnie. Skończyłam lekko rozczarowana. Ostatecznie mam wrażenie, że autorka nie do końca wykorzystała potencjał tkwiący w pomyśle. W moim odczuciu pewne wątki można było bardziej rozwinąć i więcej podarować czytelnikowi. Czasem cała relacja między bohaterami za szybko szła do przodu. Rozumiem, że nie można opowiedzieć było tej historii na 800 stronach, no ale czasem za szybko.
Nie mniej, warto było poświęcić czas autorce i szczerze zachęcam do przeczytania tej historii, która mimo pewnych niedociągnięć zainteresowała mnie na tyle, że sięgnę po kolejny tom.

Czasami w życiu trzeba poczekać by coś wydarzyło się w odpowiednim momencie. Drogi dwóch osób splotły się niespodziewanie odmieniając ich życie i dając szczęście. Bohaterowie tej książki są tego idealnym przykładem. Czekali tak długo by w końcu zacząć wszystko od nowa. Tasmin - dziewczyna pochodząca z bogatej rodziny w której nie była zrozumiana, po śmierci ukochanego dziadka postanawia zacząć nowe życie z dala od natarczywej rodziny i chłopaka, który złamał jej serce. Rhys- chłopak, którego życie nie oszczędziło. Dopiero co wyszedł z więzienia do którego niesłusznie trafił. Oboje mierzą się z ciężarem życia, oboje zaczynają nowy rozdział w życiu.

Narracja prowadzona jest obustronnie. W niektórych rozdziałach poznajemy myśli i emocje Tasmin w kolejnych zaś Rhysa. Pozwala to jeszcze lepiej zrozumieć bohaterów

Relacja między bohaterami opiera się na próbach zrozumienia drugiej osoby, zaufaniu oraz pomocy (w szczególny sposób zauważamy ją u Tasmin, która za wszelką cenę chce pomóc chłopakowi). Próba nowego życia z trudną przeszłością, która zostawia szramy nie jest łatwe jednak bohaterowie nie poddają się i starają się o lepsze jutro. Książka zdecydowanie można zaliczyć do tych lekkich i przyjemnych. Z łatwością brnie się przez kolejne strony. Powodem tego jest szybko postępująca akcja, dla mnie nawet zbyt szybko. Niektóre wątki nie zostały dokończone, a szkoda bo byłam ich ciekawa. Podsumowując książka jest dość prosta i miła w czytaniu

jednak nie zachwyciła mnie tak bardzo. Jest to debiut więc liczę, że kolejne książki tej autorki będę bardziej dopracowane.

Książka lekka, przyjemna i do przeczytania w jeden wieczór. Chyba oczekiwałam czegoś nieco bardziej wymagającego, mniej sielankowego, ale czy rozczarowałam się jakoś szczególnie? Niekoniecznie. To jedna z tych książek, które czyta się po to, żeby zaraz zapomnieć.
Fajnie, że został tutaj wykorzystany motyw byłego więźnia i jego próbę powrotu do normalności.
Nie podobało mi się, że wiele wątków zostało niedokończonych, w sumie nie wiadomo co z rodzicami, nie wiadomo co z przyjacielem, wątek z byłym chłopakiem też urwał się w dziwny sposób.

Nie podobało mi...

Tamsin to dziewczyna, która po śmierci swojego dziadka, z którym była bardzo związana pod osłoną nocy ucieka z rodzinnego domu. Została zdradzona przez swojego chłopaka, z którym niebawem miała zamieszkać. Poza tym ma dość swojej rodziny, która nie pozwala jej żyć tak jak ona chce. Nic jej już tu nie trzyma, dlatego wyprowadza się na drugi koniec USA, gdzie wkrótce ma zacząć studia. Jedyną ucieczką od zmartwień są dla niej książki, które namiętnie czyta.

Rhys właśnie wyszedł z więzienia, w którym spędził całe swoje nastoletnie życie. Był niewinny, a we wszystko co mu zarzucano wrobił go jego ojczym. Chłopak jest kompletnie zagubiony po wyjściu i cieżko odnaleźć się mu w codzienności i w kontaktach z ludźmi. W powrocie do normalności pomaga mu Amy - opiekunka socjalna, która znajduje chłopakowi mieszkanie oraz pracę. Dodatkowo chłopak wyznacza sobie misję, aby odnaleźć swoją siostrę.

Każde z nich rozpoczyna nowy rozdział w swoim życiu. Tamsin i Rhys spotykają się w kawiarni, w której pracuje chłopak.

Książkę czytało mi się świetnie! Niesamowicie podobały mi się dialogi pomiędzy bohaterami. Niezaradność towarzyska i brak umiejętności konwersacji Rhysa kontra żywa, rozgadana i bezpośrednia Tamsin. Wielokrotnie się uśmiechałam czytając ich rozmowy. Podobało mi się też to, w jaki sposób rozwijała się relacja pomiędzy nimi. Może wszystko działo się trochę za szybko, ale nie przeszkadzało mi to. I oczywiście nie obyło się tutaj bez problemów. Mamy też fajny wątek z przyjacielem z dzieciństwa Tamsin, który pracuje na uczelni, na której dziewczyna studiuje. Chociaż ich relacja od lat jest tylko koleżeńska, coś niewątpliwie w pewnym momencie zaczyna między nimi iskrzyć. Rodzice Tamsin również wprowadzili mnóstwo emocji do tej książki. Wyprowadzili mnie z równowagi, gdy robili dziewczynie wyrzuty, że pomimo tego, co się stało zerwała ze swoim chłopakiem, a oni chcieli, by do niego wróciła.

Bardzo wyczułam się w tę książkę. Głośno komentowałam to co się działo, tak po prostu sama do siebie, a nawet opowiadałam na bieżąco mojemu chłopakowi o niektórych akcjach. Jeśli lubicie książki Young Adult, to polecam Wam ją zdecydowanie.

• Romans

Kathinka Engel Znajdź mnie. Teraz Zobacz więcej