Czekaj na mnie. Tutaj

Okładka książki Czekaj na mnie. Tutaj Kathinka Engel
Okładka książki Czekaj na mnie. Tutaj
Kathinka Engel Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Znajdź mnie (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Znajdź mnie (tom 2)
Halte mich. Hier
Prószyński i S-ka
2021-04-15
2021-04-15
Emilia Skowrońska

Dobra, wciągająca lektura. Polecam

Dobra, wciągająca lektura. Polecam

Nie czytałam opisu więc liczyłam na kontynuację. Historia w miarę ciekawa, ale to nie to chciałam przeczytać.

Jak to mówią, nie chwal dnia przed zachodem słońca. Ale mamy tu dobrego kandydata na najlepszą serię tego roku! W pierwszym tomie się zakochałam a ten tylko potwierdził, że jest to prawdziwa miłość. Na prawdę dawno nie czytałam takich naturalnych i subtelnych historii.

„Czekaj na mnie. Tutaj” opowiada historię Zeldy i Malika. Bohaterów, których mieliśmy już okazję poznać i polubić w pierwszym tomie. Autorka po raz kolejny porusza tematy społeczne i wkracza w kolejne rodzinne problemy. Zelda jest czarną owcą w zamożnej rodzinie. Próbuje żyć swoim życiem i czerpać z niego jak najwięcej. Dopóki nie zostanie uwiązana u boku męża, którego wybrali dla niej rodzince. Z kolei Malik pochodzi z biednej okolicy, a całą młodość spędził w więzieniu dla nieletnich. Kiedy spotykają się po raz pierwszy, nie spodziewają się kim staną się dla siebie.

Jeśli macie ochotę na historię, która wciągnie Was od pierwszej do ostatnie strony, to sięgnijcie właśnie po nią. Gwarantuje, że się nie zawiedziecie. Sama przeczytałam ją na raz i nawet nie wiem kiedy. To w jaki sposób pisze autorka, sprawia, że płynie się przez tą historię. Relacja między bohaterami jest urocza i ciepła. Nie sposób się w nią nie zatopić.

Pierwsza część była świetna, a tutaj było średnio. Niby ok, ale czegoś mi zabrakło. Mam mieszane uczucia. Historia przyjemna, ale nic ponad to.

Pierwszy tom powieści z cyklu „Znajdź mnie” wywarł na mnie duże wrażenie choć na co dzień powiem szczerze po książki z tej kategorii mało co sięgam. Wiadome więc było, że na kolejny tom także się skuszę, ale czy i ona wywołała takie same emocje na mnie jak jej poprzedniczka? Czy autorka podołała temu tak naprawdę?

Od Zeldy, czarnej owcy w rodzinie, oczekuje się tylko jednego: że wkrótce wyjdzie za właściwego mężczyznę, takiego o odpowiednim statusie. Zelda pochodzi bowiem ze świata, w którym córki muszą dostosowywać własne potrzeby do wymogów rodziny. Tak więc dziewczyna stara się brać z życia to, co najlepsze, póki jeszcze może.
Malik, który pochodzi z biednej dzielnicy Pearley i spędził młodość w więzieniu dla nieletnich, walczy z zupełnie innymi przeciwnościami losu.
Gdy ich ścieżki się skrzyżują, nie będą przygotowani na to, co ich połączy.
Istnieją jednak przeszkody, których nawet największa, najbardziej szalona i obezwładniająca miłość nie jest w stanie pokonać…

Miłość wbrew rozsądkowi - tak nagła i wszechogarniająca, że milkną nawet najgłośniejsze myśli.

Choć cykle książki są w pewien sposób połączone, to jednak różnią się one od siebie znacznie. Historia, którą przedstawia nam tu autorka przepełniona jest nie tylko tematyką miłości głównych bohaterów do sobie, ale także ich codzienną walką o nią i wielkim poświęceniu. Bo tak naprawdę mamy tu dwa światy, które jednak w jakiś sposób zostają połączone ze sobą.

Tej książki po prostu z jednej strony nie chce się odłożyć aby poznać do końca jak najszybciej losy tu przedstawione, a z drugiej chciałoby się aby ta chwila z nią trwała jak najdłużej … Autorka w kolejny sposób nas zaskakuje, porusza naprawdę interesujące i ważne tematy jak akceptacja i tolerancja, które w jakiś sposób pomagają nam zrozumieć sytuację obojga bohaterów.
Powieść czyta się bardzo dobrze, przyjemnie i ( niestety) dość szybko. Autorka pisze w taki sposób, że nie tylko łatwo nam się wciągnąć w przedstawioną tu historię, ale także nie można jej po prostu ot tak odłożyć. Wątki jakie mamy tu zawarte są bardzo interesujące, a pokazanie całości historii z perspektywy obojga bohaterów jest naprawdę dobrym zagraniem.
Bohaterowie, których stworzyła nam autorka to osoby ciekawe, które z łatwością można polubić i się do nich przywiązać.
Akcja w powieści jest interesująca i dynamiczna, autorka zadbała tu o to żeby czytelnik się nie nudził. Plusem jest też to, że do fabuły wprowadza powoli także bohaterów pierwszej części cyklu. Można w sumie rzec, że fabuła tego tomu dopracowana jest w każdym szczególe co sprawia, że jest ona praktycznie idealna jak na ten gatunek.

Powieść do samego końca trzyma czytelnika w napięciu, a historia i jej zakończenie sprawiły, że z chęcią sięgnę po kolejny tom powieści Kathinki Engel.

Gorąco polecam samemu sprawdzić o co tak naprawdę chodzi w stworzonym przez autorkę świecie. Z pewnością się nie zawiedziecie!

Od Zeldy, czarnej owcy w rodzinie, oczekuje się tylko...

Czytałam tę książkę już jakiś czas temu, nawet kilka miesięcy temu, a wciąż całkiem dobrze ją pamiętam, co nie zdarza mi się zbyt często w przypadku powieści obyczajowych. Ale ta książka jest absolutnie wyjątkowa! Ciepła, wzruszająca, dająca do myślenia. O różnicach, które wydają się nie do przeskoczenia, o przeszkodach nie do pokonania i o nadziei, która mimo wszystkich trudnych okoliczności nie gaśnie. Cudowne to było! Emocje, jakich dostarcza ta powieść, są nie do opisania. Targały mną podczas lektury gwałtowne i często sprzeczne uczucia, których siły nie potrafię oddać słowami.

I chociaż ta historia nie jest tak dynamiczna, jak zazwyczaj lubię i rozwija się dość powoli, i chociaż oparta jest na znanym wszystkim, utartym schemacie, ma w sobie to coś, czego szukam w powieściach obyczajowych. Romans rozwijający się w odpowiednim tempie, wypadający bardzo realistycznie. Autentycznych bohaterów, u których idealnie współgra to, co myślą, mówią i jak się zachowują. Bohaterów z zupełnie odmiennych światów, które coś do siebie ciągnie. Zelda to bogata dziewczyna, która próbuje trochę pożyć, zanim rodzina zmusi ją do wyjścia za mąż za porządnego chłopaka z właściwej rodziny. Malik to czarnoskóry chłopak z biednej dzielnicy, który ma za sobą wyjątkowo ciężką, kryminalną przeszłość, która ciągnie się za nim jak smród po gaciach. Łatwo się domyślić, że chłopak nie jest idealnym kandydatem na męża. A na pewno nie w oczach pełnej uprzedzeń rodziny dziewczyny. Bo chociaż czasy się zmieniły, dla nich jest to po prostu mezalians i nie potrafią się z zaistniałą sytuacją pogodzić. No i tu wchodzi schemat, o którym już wspomniałam. Można odnieść wrażenie, że podobną historię już gdzieś czytaliśmy. Cała jednak sztuka w tym, aby użyć znanego wszystkim schematu w nowatorski sposób, dodać do niego coś od siebie, aby zyskał na świeżości. I myślę, że autorce się to udało, bo ta opowieść mimo schematyczności, nie nudzi i chętnie przewraca się kartkę za kartką, aby dowiedzieć się, jak to się wszystko skończy. Autorka w ujmujący sposób wplata w tę dość prostą historię ważne społecznie tematy, takie jak nierówności, podziały społeczne, rasizm i inne uprzedzenia. Problemy te mimo ich ciężkości, nie przytłaczają czytelnika, cały czas zachowuje ona lekki, rozrywkowy charakter. Jednak potrafi zwrócić uwagę na to, co zdecydowanie lekkie nie jest. Książkę szybko się czyta, a przyczyniają się do tego między innymi żywe, naturalne dialogi, a także przedstawienie tej historii z perspektywy obojga bohaterów.

"Czekaj na mnie. Tutaj" to ciepła, przepełniona emocjami opowieść o nadziei, która nigdy nie gaśnie i o miłości, która potrafi przenosić góry. Książka, którą gorąco Wam polecam. Będzie idealna na długie, jesienne wieczory.

Po skończeniu pierwszego tomu postanowiłam od razu wziąć się za drugi tom trylogii, która nazywana jest „bestsellerem”. Tak jak wspomniałam w poprzedniej recenzji, moja pierwsza styczność z twórczością autorki do udanych nie należała, przez to, że historia była nudna i niezbyt przypadła mi do gustu, a po drugi tom sięgnęłam z czystej ciekawości, po części też dlatego, że miałam nadzieję, że coś się poprawi i autorka przekona mnie do siebie i swoich powieści. Nie będę ukrywała, że drugie spotkanie również nie należy do udanych, chociaż jest troszkę lepiej, jak w przypadku pierwszego tomu. Ta książka była równie nudna, przewidywalna i słaba, co jej poprzedniczka. Jest tu dokładnie ten sam schemat i bardzo podobna opowieść, która mnie nie porwała, wręcz miałam chwilami wrażenie, jakbym już to czytała, ona dziewczynka z bogatego domu, on czarnoskóry były więzień, dwa odmienne światy, które się tak bardzo przyciągają. Zabrakło mi takiego efektu wow, buchającej namiętności, dzięki której gacie leciałyby mi w dół, akcji, która sprawiłaby, że miałabym gęsią skórkę i emocji, dzięki którym uroniłabym łzę. Chociaż owszem łzę uroniłam przez to, że straciłam czas na tę lekturę. Ponieważ uważam, że mój czas, który poświęciłam na przeczytanie zarówno pierwszego jak i drugiego tomu, uważam za stracony, mogłam go zdecydowanie lepiej spożytkować. Przez to po kolejne powieści autorki już nie sięgnę. Niestety, ale nadal uważam, że są to historie skierowane bardziej do młodszych odbiorców, a nie dla takiej osoby jak ja, chociaż uwielbiam i fantastykę i inne gatunki, nawet te opowieści młodzieżowe, to ta we mnie sojuszniczki nie znalazła. A już na pewno mojego czasu nie poświęcę na przeczytanie trzeciego tomu. Was jednak zachęcam, abyście sami wyrobili sobie opinię na temat tej historii, tym bardziej że zbiera ona naprawdę sporo dobrych recenzji. Ja niestety się na niej zawiodłam.

Paula

"Czekaj na mnie. Tutaj" to moje pierwsze spotkanie z Kathinką Engel. I uważam je za udane.
Pod piękną okładką kryje się bardzo dobra powieść obyczajowa. Powiedziałabym, że jest to powieść dla młodzieży, ale na pewno spodoba się ona także dorosłym czytelnikom, którzy lubią taki gatunek.

Kathinka Engel serwuje nam historię Malika i Zeldy.
Dziewczyna pochodzi z bogatej, ale pełnej uprzedzeń rodziny, Malik natomiast jest byłym kryminalistą próbującym na nowo ułożyć sobie życie.

Jak pewnie się domyślacie, jest to historia o mezaliansie, ale nie tylko. Autorka świetnie wplata w rozrywkową książkę, tematykę rasizmu i pozycji społecznych.

Całość, to prosta historia z przemyślaną fabułą i niesamowicie realistycznymi bohaterami.
Bardzo plastyczny język oraz świetny styl powoduje, że bez problemu możemy wskoczyć w przedstawioną historię i razem z naszymi bohaterami widzieć, słyszeć i czuć to co oni.
Naprawdę polubiłam Zeldę i Malika i kibicowałam im wierząc, że wszystko się dobrze ułoży mimo trudów.

Powieść czyta się niezwykle szybko a przedstawienie jej z perspektywy dwóch bohaterów dodaje fajnego napięcia i pozwala dokładniej poznać postacie.

Serdecznie Polecam Wam tę książkę. A za możliwość jej przeczytania bardzo dziękuję @proszynski_wydawnictwo

Kathinka Engel serwuje nam historię Malika i Zeldy.
Dziewczyna pochodzi z bogatej, ale...

Historia Zeldy oraz Mailka jest jedną z tych historii, gdzie poczujemy ciepło na sercu już od pierwszych stron. Poczujemy miłość głównych bohaterów oraz naszą miłość do nich. To jest książka z tych, których nie chcemy zakończyć, chcemy wiecej śmiać się z Zeldą oraz Malikem, chcemy razem z nimi płakać, chcemy po prostu z nimi cały czas być.

Jest to drugie tom serii i jak pewnie wiele z Was wie co teraz napiszę .. tak, oczywiście zaczęłam od tej części. Jednak poznajemy tutaj totalnie inną historię. W "Czekaj na mnie. Tutaj" pojawiają się osoby z pierwszej części, ale nie odgrywają tutaj postaci pierwszoplanowych.

To co mnie najbardziej urzekło w historii Zeldy i Malika to ich wielka walka o miłość, o siebie. Każdy z nich miało ciężką przeszłość i żadne nie jest pewne swojej przyszłości. Wiele przeszkód na ich drodze związanych z rodzinami, mimo wszystko wiedzą czego chcą w tym momencie i zrobią wszystko aby się udało.

Autorka poruszyła wiele ciężkich wątków, w tym bardzo ważny - tolerancja.
W książce pokazane jest to, że człowiek jest ważny! Każdy człowiek. Czy to jest dziecko, nastolatek, mężczyzna, kobieta, ciemnoskóry, biały. Każdy ma uczucia, każdy ma swoje zdanie, które może wypowiedzieć.
Ciężkie relacje z rodzicami, którzy trzymają nas na sznurkach i ruszają nimi tylko w taki sposób jak im się podoba może doprowadzić do wielkiej tragedii. Zelda była marionetką rodziców, nie mogła mieć swojego życia, nie potrafiła im się sprzeciwić. Wmawiano jej, że są lepsi i gorsi, z którymi nie powinna mieć żadnego kontaktu. Czy w końcu się przełamała i postawiła na swoim?

Bardzo fajnym rozwiązaniem było poznać historię z dwóch perspektyw. Oczami jej oraz oczami jego. Czytając książkę w taki sposób możemy poczuć wszystkie uczucia naszych bohaterów jeszcze dogłębniej.

Tak bardzo polubiłam się z Zeldą i Malikiem, że czytając ostatnie zdanie zrobiło mi się okropnie przykro, że nasza przygoda właśnie się zakończyła.

Oczywiście polecam Wam bardzo mocno!

Jest to drugie tom serii i jak...

Po zachwycie pierwszą częścią bez wahania sięgnęłam po kolejną. Czytało się ją bardzo dobrze, jednak nie wywołała we mnie takich emocji jak poprzedniczka, zabrakło w niej tego poczucia nowości - historia głównych bohaterów jest niestety zbliżona do historii Tamsin i Rhysa. Nadal jednak czekam z niecierpliwością na kolejną część.

• Romans
  • Do kupienia