Przypadkowy narzeczony

Okładka książki Przypadkowy narzeczony Denise Grover Swank
Okładka książki Przypadkowy narzeczony
Denise Grover Swank Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Cztery wesela (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Cztery wesela (tom 1)
The Substitute
Wydawnictwo Kobiece
2021-02-10
2021-02-10
2015-01-21
Julianna Kowal

Lekka historia, tak akurat na zastój czytelniczy.
I może właśnie tak należy na nią patrzeć, bo historia ani nie jest zbyt realna, ani zachowania bohaterów specjalnie sensowne, ale wiedząc to można przymknąć oko i po prostu cieszyć się chwilową odskocznią.

Lekka historia, tak akurat na zastój czytelniczy.

Książka fajna i humorystyczna.

Megan rozstała się ze swoim narzeczonym, ale przez następne 6 tygodni nie była w stanie poinformować o tym swojej mamy, która przez cały czas była w trakcie przygotować ich ślubu, który miał się odbyć za kilka dni.

Josh leci do innego miasta, by uratować rodzinną firmę i odzyskać prawa do własnego projektu. Trafia jednak na miejsce obok kobiety, która miesza leki z alkoholem. Postanawia jej pomóc, w między czasie powstaje nieporozumienie i zostaje wplątany w narzeczeństwo z kobietą.

Historia pełna kłamstwa i manipulacji. Książka fajna i zabawna, ale nie wciągnęła mnie jakoś szczególnie. Chemia między bohaterami nimi była, ale niestety ja jej nie odczułam, a do tego wszystkiego pojawił się wątek, którego nie lubię - miłość od pierwszego wejrzenia, choć tutaj raczej miłość po kilku dniach.
Ogólnie jak nie ma co czytać, można po nią sięgać, ale raczej na pewno do niej nie wrócę.

Książka fajna i humorystyczna.

Bardzo poprawiała mi humor ta historia!
Chociaż gdyby tak się zastanowić, to wszystko zdarzyło się na przestrzeni chyba czterech-pięciu dni... a to burzy jak dla mnie całą wiarygodność w to wszystko XD

Bardzo poprawiała mi humor ta historia!

Książka bardzo mi się podobała. Zabawny romans z tajemnica i katastrofa w tle. Bardzo barwne i wesołe postacie drugoplanowe szczególnie babcia.

Bardzo słaba książka. W ogóle nie wczułam się w relację głównych bohaterów - może dlatego, że została zbudowana na fundamentach podwójnego kłamstwa ( 1) udawane narzeczeństwo, 2) ukrywanie swoich prawdziwych motywów przez Josha). Za dużo w tym wszystkim było sekretów i niedopowiedzeń, do tego od głównego bohatera w niektórych momentach zalatywało niezłą manipulacją, gdy chciał wymusić na Meghan przedłużenie udawania zakochanej pary. Może też zadziałał fakt, że ich relacja trwała zaledwie cztery dni, cztery intensywne dni, podczas których oczywiście wybucha między nimi pożądanie, które oni nazywają miłością, no zwał jak zwał. Główni bohaterowie są dorośli, ale ich niektóre decyzje były zupełnie nielogiczne i pozbawione sensu. Jedyną interesującą postacią tej części była Blair, którą przedstawiono jako wyrachowaną i pozbawioną uczuć, ale ona była tu najbardziej autentyczna. Nie mogę też pominąć postaci Nicole, matki głównej bohaterki, która przedstawiona została jako zimna, bezwzględna i wzbudzająca strach w Meghan, a jej charakter i paskudne występki zostały usprawiedliwione traumatycznymi wydarzeniami z przeszłości, no nie, to nie usprawiedliwia braku szacunku do innych. Podsumowując - książka nie niesie ze sobą żadnego przekazu, żadnych wartości, pokazuje tylko dziwne relacje międzyludzkie, bo ani przyjaźnie nie są tam trwałe (zwłaszcza w momencie gdy Meghan wybiera Josha zamiast wieloletniej przyjaciółki Blair),ani relacje rodzinne nie są zbyt zdrowe zwłaszcza między matką a córką, o romantycznych już nie wspominając.

💍PRZYPADKOWY NARZECZONY 💍
Deniste Grover Swank

Naprawdę nie spodziewałam się, że ta książka tak mi się spodoba! Niezwykła historia, która w prawdziwym życiu raczej by się nie przydarzyła, ale jest niezwykle ciekawa! Autorka wpadła na bardzo fajny pomysł jeśli chodzi o fabułę.

Megan i Josh poznają się w samolocie, po połączeniu leków na chorobę lokomocyjną i alkoholu kobieta opowiada mężczyźnie swoją historię i powód swojej podróży. Na lotnisku rodzice Megan biorą Josha za jej narzeczonego, i właśnie wtedy zaczyna się cała akcja. Para postanawia nie wyprowadzać rodziny z błędu. Lada dzień ma dojść do ich rozstana, tylko czy oni tak naprawdę tego chcą?
Książkę czyta się naprawę szybko i przyjemnie. Pełno jest momentów, przy których można się uśmiać, a to wszystko dzięki zwariowanej babci Megan, która niewątpliwe dużo uroku wnosi do całości powieści. Były momenty, gdzie historia przedłużała się przez opisy, które momentami są niepotrzebne.
Bohaterowie byli w bardzo ciekawy sposób wykreowani, każdy był charakterystyczny i nie sposób było ich nie polubić.
Bardzo czekałam na zakończenie, ponieważ nie do końca byłam pewna czy pójdzie po mojej myśli i powiem szczerze, że postawa Megan bardzo mnie zaskoczyła, oczywiście pozytywnie.
Książka idealnie nadaje się na takie beztroskie chwile na wakacyjnym urlopie

💍PRZYPADKOWY NARZECZONY 💍
Deniste Grover Swank

Megan i Josh poznają się w samolocie, po połączeniu leków na chorobę...

Czyta się ją bardzo lekko i szybko, można ja pochłonąć w jedno popołudnie, a tak właściwie to ta książka mnie pochłonęła bez reszty, bo mimo tego, że czasem losy bohaterów są przewidywalne, to jednak ciągnęło mnie aby jeszcze trochę przeczytać i jeszcze aż zobaczę jak to się skończy...
Mimo tego, że to taka typowa słodka komedia romansowa, taka w stylu amerykańskim, to można się przy jej lekturze świetnie bawić.

Spoko książka.

Spoko książka.

Nie spodziewałam się, że tak mi się spodoba ta książka. Myślałam, że będzie romansikiem/komedią romantyczną, która będzie słodka do pożygu, bo i trochę tak było, ale jednocześnie bawiłam się przy niej świetnie. Co prawda moim zdaniem mogła być nieco krótsza, bo już pod koniec zaczęła mi się ta historia dłużyć, ale i tak uważam, że warto zagłębić się w tę historię. Jednocześnie warto też podkreślić, że te wydarzenia są kompletnie absurdalne i NIGDY nie miałyby miejsca w realnym życiu, ale myśle, że w momencie kiedy traktujemy to jako miłą odskocznie, to książka staje się naprawdę warta przeczytania.

Jest to zdecydowanie jedna z najlepszych książek, jakie przeczytałam w tym roku! Sięgnęłam po nią totalnie przypadkowo i miło się zaskoczyłam 🥰 Pochłonęłam ją w kilka dni - tak dobrze mi się ją czytało. Jest bardzo zabawna, a najlepsza postać z całej książki to babcia ze specyficznym stylem bycia 😆 Jak sam tytuł wskazuje - główny bohater staje się przypadkowym narzeczonym głównej bohaterki. Kto nie chciałby zobaczyć jak potoczyłyby się losy takich bohaterów. Rodzinne zamieszania dodają uroku całej książce. Gdybym miała jednym słowem określić całą historię to chaos 😆

Moja ocena ☆8/10☆

xoxo, Regina

• Przeczytane 2021

Dodaj cytat z książki Przypadkowy narzeczony