Bad Boys Bring Heaven

Okładka książki Bad Boys Bring Heaven C.S. Riley
Okładka książki Bad Boys Bring Heaven
C.S. Riley Wydawnictwo: Editio Cykl: Heaven (tom 1) Seria: Editio Red literatura obyczajowa, romans
Heaven (tom 1)
Editio Red
Editio
2021-01-26
2021-01-26
literatura polska

Mam do tej książki love-hate relationship. Z jednej strony Hope buntowniczka, która samym spojrzeniem zmienia wszystko w lód z drugiej Asa, bardzo podobny, charakterny, buntowniczy... Przez większość czasu wyzywają się albo udają największych wrogów... Książka dłużyła mi się przez około 300 stron i dopiero pod koniec zaczęło się coś dziać. Jedna z rzeczy która mnie zirytowała były opisy, do tego tak wzniosłe że aż miałam ciary żenady. Nie wiedziałam czy czytam ckliwe romansidło czy książkę dla zbuntowanych nastolatków. Nie podobało mi się też to że na co drugiej stronie były przekleństwa lub wyzwiska. Książka była mocno wulgarna, niby z plot twistem, ale można było się go domyślić. Bardzo się zmęczyłam czytając tą pozycję i nie wiem czy sięgnę po kolejną część, bo czytanie to ma być przyjemność a nie przykry obowiązek.

To jedna lepszych książek które przeczytałam.
Hate love.
Young adult.
Hate... more hate
and many more
This is ... just you musisz to przeczytać
Poczutj to
To zdecydowanie zrobisz gdy przeczytasz

To jedna lepszych książek które przeczytałam.
Hate love.
Young adult.
Hate... more hate
and many more
This is ... just you musisz to przeczytać
Poczutj to
To zdecydowanie zrobisz gdy przeczytasz

Książka o nastoletniej milosci- ale nie tej klasycznej, rodem z Romea i Julii. Czytelnik ma do czynienia z nieszablonowym wzorcem zachowań głównych bohaterów.
Same ich cechy zewnętrzne nie są cukierkowe- obydwoje są raczej uważani za "niegrzecznych".
Główna bohaterka walczy że swoimi dawnymi demonami biegajac- w ten sposób uwalnia umysł od dreczacych ja koszmarów.
Główny bohater- żeby rozładować kumulujące się w nim emocje-bierze udział w walkach.
Ta dwojka robi sobie na złość na każdym kroku, żadne z nich nie wie kiedy dokładnie zaczyna im zależeć.
Choć zachowania raczej przewidywalne to fajnie czytać coś innego niż klasyczny stereotyp młodzieńczej miłości.

Główny...

„Bad Boys Bring Heaven” C.S. Riley

Asa i Hope. Diabeł i Anioł. Choć Hope nie ma z aniołem nic wspólnego. Dziewczyna przeprowadza się do nowego miasta, by zacząć od nowa. Nowa szkoła, stara ona. Już podczas pierwszych minut w sekretariacie, poznaje Asę i instynktownie mu pomaga, gdy inny chłopak atakuje go za jego plecami.

Ich początki są dość chaotyczne i niezbyt przyjacielskie. Tę relację porównałabym do tego, że gdy jedno mówi, skacz, drugie skacze, by później ugryźć jeszcze mocniej. Rozumiecie tę metaforę?

Hope jest specyficzną postacią, trzeba mieć do niej cierpliwość. Nie polubiłam jej za bardzo na początku. Dopiero z czasem zaczęłam, rozumieć jej charakter. Tak samo z Asą, są oni swoim własnym, lustrzanym odbiciem.

Z jednej strony historia jest dość mocna przewidywalna, relacja enemiens to lover. Jednak z drugiej strony.. są momenty, gdy autorka mnie zaskoczyła.

Mam jedno „ale” do tej książki. I uwaga tu może być mały spojler. Oboje mają po osiemnaście lat, oboje mają przeszłość. Wszystko by było w porządku, gdyby nie to, że nie mogę uwierzyć, by ktoś chciał, by piętnastoletnie dziecko walczyło w klatce z dorosłymi przeciwnikami. Historia Hope wydawała mi się bardzo prawdopodobna, ale Asa.. tak trochę mi się to ciągle gryzło.

Jest tu mocny motyw bad girlxboy.

Wiem, że to był debiut i dlatego pochodzę do niego z przymrużeniem oka.

Bookstagram i Booktok: onlymebook

„Bad Boys Bring Heaven” C.S. Riley

Ich początki są dość chaotyczne i niezbyt...

Strasznie mnie umęczyła ta książka. Chaos, ucięte sceny, przeskoki w czasie, domyślanie się połowy rzeczy - no nie, czytanie to ma być przyjemność a nie wysiłek. Styl autorki jest okropny, nie sięgam więcej po jej książki.

Nuda. Ciągnie się niemiłosiernie. Wszystkiego można było się spodziewać.

Nuda. Ciągnie się niemiłosiernie. Wszystkiego można było się spodziewać.

𝐑𝐄𝐂𝐄𝐍𝐙𝐉𝐀
Hejka!

Dzisiaj przychodze do was z recenzją - "BAD BOYS BRING HEAVEN"

💙 "Oto opowieść o miłości która jest tak silna, że pod jej wpływem nawet anioł pójdzie za diabłem do piekła."

💙 Hope Ciredman pod maską obojętności ukrywa zranioną i samotną dziewczynkę, która po śmierci matki, pozostawiona sama sobie, zatraciła się w narkotykach, przypłacając to prawie własnym życiem. Lekarstwem na jej ból okazało się bieganie, lecz demony nieustannie czaiły się w czeluściach podświadomości.

💙 Asa McLean to męski odpowiednik Hope. Książę lodu wyprany z uczuć, obojętny i zamknięty w sobie. On również miał nieciekawą przeszłość. Myśl, że odziedziczył po ojcu najgorsze cechy, w tym agresywność, sprawiała, że i on nie dopuszczał do siebie nikogo zbyt blisko.

💙 Asa i Hope to dwójka młodych ludzi, na progu dorosłości którzy zostali brutalnie naznaczeni przez życie i którzy każdego dnia dźwigają ciężar, który ich przygniata. To co łączy tą dwójkę to bez wątpienia zamiłowanie do tatuaży i trudny charakter, a jak wiadomo, gdy spotyka się dwójka osób o równie temperamentym usposobieniu to lecą iskry.

💙 "Bad boys bring heaven" to historia pełna jest emocji, bólu, cierpienia, mroku, tajemnicy... są w niej skrywane demony, które niszczą każdego dnia, demony... które chcą się wydostać byle spowodować spustoszenie. Autorka ma ciekawy styl pisania, który niesamowicie wciąga. Zdecydowanie historia Hope i Asy zostanie ze mną na długo i napewno sięgnę po nią jeszcze raz. Jeśli nie mieliście okazji poznać losów tej cudownej dwójki, nie macie na co czekać.
𝐎𝐂𝐄𝐍𝐀 ☆☆☆☆☆/5☆

𝐑𝐄𝐂𝐄𝐍𝐙𝐉𝐀
Hejka!

Dzisiaj przychodze do was z recenzją - "BAD BOYS BRING HEAVEN"

Gdyby autorka zrezygnowała z patosu w tekście, wówczas egzaltacja bohaterki nie wydawałaby się tak rażąca. A tak, było tego za dużo. I niewątpliwie lepiej czytałoby się, gdyby ta historia nie byłaby tak rozciągnięta, np. mniej zachwytów nad bohaterką i tych nudnych wstawek.
Biorąc pod uwagę, jak wydawnictwa nie potrafią tłumaczyć obcych tytułów, w sumie lepiej wychodzi się na tym, aby pozostawić, jak jest, lecz kompletnie nie rozumiem, dlaczego polskie tytuły tłumaczy się na obce języki. Gdzie tu szacunek wobec własnego języka?

Lektura w sam raz dla mało wymagających czytelników.

Lektura w sam raz dla mało wymagających czytelników.

Ciężko mi ocenić tą książkę. Dałam jej 5 gwiazdek bo nie mogę się zdecydować czy ją uwielbiam czy nienawidzę. Powodem tego jest fakt, że według mnie połowa książki jest zbędna. Autorka zupełnie niepotrzebnie na każdej stronie wplatała górnolotne i zupełnie niepasujące do całokształtu ,,przemyślenia,, bohaterów. Niektóre z nich były tak strasznie od czapy, że nie wiedziałam o co chodzi! Czy dotyczą przyszłości, przeszłości czy teraźniejszości... Czy dotyczą Hope czy Asy, a może kogoś innego? Ciężko się było połapać. Myślę, że można by było to spokojnie wykreślić z książki, a ona stałaby się znacznie bardziej zrozumiała i przystępna. I jeszcze to bezustanne podkreślanie jak bardzo ona czy on są zimni, nieczuli, jak poranieni są itd. Wręcz zalatywało chwaleniem się tym. Momentami miałam ochotę rzucić książką.
A teraz dlaczego AŻ 5 gwiazdek. Ogólnie fabuła powieści jest fajnie wymyślona. Wiadomo, że schemat jest podobny do wielu innych tego typu książek, ale pomysł mi się podobał. Myślę, że Hope byłaby super postacią gdyby nie była tak przerysowana i przesadzona. Ale Asa... Mam słabość do facetów z gitarą i wokalem:) Asa sam w sobie był świetną postacią, podobał mi się znacznie bardziej niż Hope. I tylko on sprawił że doczytałam książkę do końca.
Podsumowując... Przygodę z tą serią zakończę na tej części. Moja zdrowie psychiczne nie zniesie więcej przerostu formy nad treścią. Być może kolejne części są bardziej ,,zwarte,, ale ja już wolę się o tym nie przekonywać.

• Czytnik
  • Romans