Okładka książki Suma kłamstw Noemi Vain
Okładka książki Suma kłamstw
Noemi Vain Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Cykl: Iluzja (tom 1) Seria: Heartbeats literatura obyczajowa, romans
Iluzja (tom 1)
Heartbeats
Wydawnictwo WasPos
2021-01-04
2021-01-04

Cukierek albo ... Alexandra Claire, S...
Okładka książki Dopóki śmierć nas nie rozłączy Anna Fobia, D. B. Foryś, Lilianna Garden, K. C. Hiddenstorm, Aga Kalicka, Małgorzata Kasprzyk, Anna Langner, Magdalena Lisiecka, Kamila Malec, Camille O'Naill, Ewa Pirce, Ana Rose, Ludka Skrzydlewska, Emilia Szelest, Justyna Szumańska, Anna Tuziak, Noemi Vain, Francesca Vulneratus, Rain Winter
Dopóki śmierć ... Anna Fobia, D. B. F...
Okładka książki Deszczowe Sny Meg Adams, Grażyna Białas, Jimmy Durden, D. B. Foryś, Lilianna Garden, Grupa Ailes, Roland Hensoldt, Alicja Krawiec, Samanta Louis, M.M. Macko, Kamila Malec, Ana Rose, Margo Shaw, Ludka Skrzydlewska, Dominika Smoleń, Weronika Szatkowska, Anna Tuziak, Noemi Vain, Francesca Vulneratus, Rain Winter
Deszczowe Sny Meg Adams, Grażyna ...
Okładka książki MDS: Miłosne Rewolucje - Grupa Ailes Meg Adams, Grażyna Białas, Monika Bochenko, D. B. Foryś, Lilianna Garden, Grupa Ailes, Agnieszka Koc, Alicja Krawiec, Camille O'Naill, Monika Pawliczak, Ewa Pirce, Magdalena Rewers, Margo Shaw, Ludmiła Skrzydlewska, Ada Katarzyna Szewczyk, Anna Tuziak, Noemi Vain, Francesca Vulneratus, Rain Winter
MDS: Miłosne R... Meg Adams, Grażyna ...

CAŁA RECENZJA NA BLOGU SKARBIEC KSIĄŻEK:

Moja ocena: 6,5/10

Obserwuje ją z ukrycia. Podąża za nią niczym duch. Jest tak blisko. Bliżej niż mogłaby przypuszczać. Już niedługo, mój nieskazitelny aniele, wypełnimy nasze przeznaczenie...

Wystarczyła chwila, aby spokojna rzeczywistość Evangeline odeszła w niepamięć. Wszystko przez tajemniczego prześladowcę przysyłającego jej niepokojące anonimy. Choć nastolatka próbuje wieść normalne życie, obecność stalkera zaczyna być coraz bardziej przytłaczająca. Sytuacji nie ułatwia też fakt, że dysponuje on zaskakującymi informacjami o jej przeszłości. Kim jest prześladowca? Dlaczego wytypował ją na swoją ofiarę?

Ostatnia klasa liceum, wybór college’u i Christian Deveraux, nowy uczeń coraz częściej zaprzątający jej myśli – właśnie to powinno wypełniać codzienność Evangeline Bell. Dziewczyna może jednak zapomnieć o nastoletniej beztrosce. Próba porwania i dziwne anonimy nie pozostawiają złudzeń – stała się czyimś celem. I choć bycie obserwowaną przez psychopatę przeraża, chce dowiedzieć się, kim jest i jakie kierują nim motywy.

CAŁA RECENZJA NA BLOGU SKARBIEC KSIĄŻEK:

Moja ocena: 6,5/10

Wystarczyła chwila, aby spokojna rzeczywistość Evangeline odeszła...

"Suma kłamstw" to książka bardzo nierówna. Da się wyczuć, że to debiut autorki. Praktycznie do połowy nic się specjalnego nie dzieje. Myślałam, że pomyliłam książki, bo opis na okładce bardziej sugerował thriller, niż przeciętne młodzieżowe romansidło. Niestety, to była ta druga opcja.
Pod koniec było już trochę lepiej, mniej romansu więcej akcji. Książka jest przewidywalna i praktycznie niczym się nie wyróżnia. Przeczytałam do końca, bo liczyłam na jakieś zaskoczenie, ale go nie było. Nie wiem czy mam ochotę czytać zapowiadaną część drugą... Tutaj ani bohaterowie, ani opowiedziana historia mnie nie poruszyła. Pełno tu sztuczności i wyraźnego niedopracowania wątków. Przekombinowana.
Kto chce, niech czyta🤔

Przychodzę dzisiaj do Was z recenzją książki "Suma klamstw", którą niedawno skończyłam. Gdy sięgałam po tą książkę nie wiedziałam do końca czego oczekiwać. Czym autorka mogłaby mnie zaskoczyć. Jak myślicie, udało się autorce mnie zaciekawić? A i owszem!!!

Ta książka to intrygująca historia o młodej dziewczynie, którą ktoś zaczyna stalkować. Jak się domyślacie, ma to jakiś związek z kłamstwami. Kłamstwami, które z roku na rok coraz bardziej puchły, aby teraz wystrzelić w naszą bohaterkę z pełnym impetem. Bohaterowie tej powieści są wyraźnie nakreśleni, tacy prawdziwi, realni. Do tego, co bardzo sobie cenię..... A może nie bardzo, a przede wszystkim, są też emocje. Mnóstwo emocji, które w książce są przecież najważniejszym elementem na równi z ciekawą fabula, której tutaj Wam nie zabraknie! Autorka potrafi wodzić za nos. Miałam różne myśli co do tego 'kto? co? i jak?', ale domyślić, domyśliłam się blisko zakończenia za co ogromne brawo dla autorki.

Na pewno z przyjemnością sięgnę po kolejne książki Noemi Vain ❣️

🌼32/150🌼
Tytuł: Suma kłamstw
Autor: Noemi Vain
Ilość stron: 424
Wydawnictwo: WasPos
Gatunek: romans, thriller
„Już wkrótce dowiesz się, kim dla siebie jesteśmy. Gwarantuję, że będziesz podekscytowana tak samo jak ja, moja słodka.”
„Suma kłamstw” była dla mnie pierwszym kontaktem z tą autorką. W niedługim odstępie czasu była to dla mnie książka z bardzo podobnym motywem przewodnim i, nie ukrywam bałam się, że wiele chwytliwych momentów mi się zdubluje i będę czuła zawód. Jednak nic bardziej mylnego !
Pióro autorki bardzo przypadło mi do gustu. Książkę czytało mi się lekko i przyjemnie. Sama akcja i przebieg zdarzeń jest czytelnikowi ukazywany z punku widzenia głównej bohaterki, osiemnastoletniej Evangeline, oraz mężczyzny który żywi do dziewczyny niezdrową fascynację, którą mianuje miłością i troską.
Jeden wieczór wystarczył by życie Evangeline wywróciło się do góry nogami. Zakapturzony mężczyzna, który próbuje ją porwać i młody chłopak, który ratuje ją od śmierci pod kołami ciężarówki pod którą omal nie wpadła uciekając. Sielanka, którą do tej pory można było nazwać jej życie rozpada się w momencie gdy ten nieznany mężczyzna za wszelką cenę próbuje jej pokazać kim tak naprawdę jest. Im dalej tym dziwniej się robi – tajemnicze listy, kwiaty, głuche telefony nie dają jej spokoju. Komu tak naprawdę Evangeline może teraz zaufać ? Rodzicom, przyjaciółce czy Chris’owi który zawsze tajemniczo pojawia się gdy ona wpada w kłopoty ?
„Od tygodni nie potrafił przespać całej nocy. Za każdym razem do jego snów zakradało się wspomnienie jej subtelnego uśmiechu. Chociaż próbował zepchnąć to na dno umysłu, potrzeba chronienia i poznania jej przeważała nad całą resztą.”
Świetny debiut. Pomysł na fabułę jest trafem w 10-tkę! Autorce w świetny sposób udało się wykreować wyraziste postaci a sam pomysł akcji doszlifować. Akcja nie pędzi na złamanie karku dzięki czemu nie miałam poczucia, że ważne momenty i sytuacje, które mają mi pozwolić poznać bohaterów uciekają mi przez palce. Wiele wątków, które końcowo prowadzą nas do rozwiązania zagadki kim jest tajemniczy „On”.
Już z niecierpliwością czekam na kontynuację. Nie wszystkie wątki zostały domknięte więc po prostu nie mogę się doczekać czy ponownie wrócić do świata Evangeline i Chris’a!
Za egzemplarz bardzo dziękuję @waspos <3

Autor: Noemi Vain
Ilość stron: 424
Wydawnictwo: WasPos
Gatunek: romans, thriller

Osiemnastoletnia dziewczyna, tajemniczy zakapturzony mężczyzna, który próbuje ją porwać i chłopak, który ratuje ją przed wbiegnięciem pod koła ciężarówki. Wszystko to dzieje się w jeden późny wieczór, gdy Evangeline wraca z biblioteki. Na co dzień wiedzie spokojne i dostatnie życie jako jedynaczka. Ma kochających ją rodziców, przyjaciół i chłopaka, na których zawsze może liczyć. Aż pewnego dnia, pojawia się ktoś, kto pragnie pokazać dziewczynie, kim naprawdę jest. Sądziła, że ten zakapturzony mężczyzna i wszystkie czarne scenariusze, jakie przebiegły jej przez głowę w chwili ich spotkania, były wymysłem jej wyobraźni lub jednorazowym skokiem adrenaliny. Tymczasem zaczyna dostawać tajemnicze liściki, kwiaty i głuche telefony. Rodzi się pełno obaw i pytań. Kim jest jej prześladowca i dlaczego twierdzi, że jej życie to jedno wielkie kłamstwo? Kim tak naprawdę są jej bliscy? I kim jest ten nowy uczeń, który pojawia się zawsze, gdy ta jest w tarapatach?
Tak wiele pytań, a tak mało odpowiedzi.
Uważam tę książkę, za naprawdę udany debiut. Wciągająca i intrygująca fabuła została genialnie dopracowana, a bohaterowie świetnie wykreowani. Wydaje mi się, że każdy najmniejszy szczegół został idealnie przemyślany. Akcja rozwija się powoli, w ten sposób pozwala nam poznać bohaterów i zagłębić się w tę historię. Było pełno wątków, które nie pozwalały na szybkie rozpracowanie kto, jest kim i jaki ma związek ze wszystkim, co działo się wokół głównej bohaterki. Mówi się, że apetyt rośnie w miarę jedzenia i tutaj pasuje to idealnie, ponieważ ta historia na bieżąco dostarczała nam coraz to świeższych emocji, napięcia i zwrotów akcji, które podsycały moją ciekawość i z każdą kolejną przeczytaną stroną, coraz bardziej nie mogłam oderwać się od lektury. Przy tej książce nie można się nudzić, to na pewno. Z niecierpliwością wyczekuję kontynuacji, gdzie, jak poinformowała autorka, dostaniemy odpowiedzi na kilka niedokończonych wątków części pierwszej.

Evangeline to osiemnastoletnia dziewczyna, która ma wszystko, o czym marzą nastolatki w jej wieku: prawdziwą miłość, przyjaciół, rodzinę oraz wsparcie. Jednak jak to w życiu bywa, czasami rzeczywistość zmienia się z chwili na chwilę, a jedna niewłaściwa osoba może wprowadzić zamęt.

On chce zrobić wszystko, żeby pokazać jej ukrywane tajemnice, a Ona stara się udźwignąć prawdę. Uczucie bycia śledzoną, niezrozumiałe listy, niewyjaśnione sytuacje…

Czy to, co uważaliśmy do tej pory za prawdę może okazać się jedynie iluzją?

Kłamstwa, miłość, obsesja, zbrodnia, ujmując inaczej - połączenie romansu i thrillera. Mowa tutaj o „Sumie kłamstw” autorstwa Noemi Vain, która premierę miała w styczniu tego roku.

Widząc opis książki oraz okładkę od razu stwierdziłam, że chcę, aby trafiła w moje ręce. „Suma kłamstw” nie wydawała się być sztampowa i identyczna, jak inne młodzieżowe publikacje. I taka też okazała się być w rzeczywistości.

Autorka zaskoczyła mnie swoim pomysłem. Jeśli chodzi o samą fabułę, okazała się intrygująca i wciągająca, choć momentami czegoś mi brakowało. Niektóre wydarzenia rozpisane były aż za bardzo, inne zaś, w mojej opinii, zasługiwały na więcej uwagi. Czasami odnosiłam wrażenie, że opisane sceny są aż nierealne i fantazyjne, ale z drugiej strony powodowało to jeszcze większe zainteresowanie dalszą treścią. Noemi Vain z każdą stroną podsyca apetyt czytelnika na więcej, wprowadzając intrygi, zwroty akcji. Można podsunąć tutaj stare dobre powiedzenie, że apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Opisani bohaterowie mieli swoje charaktery, okazali się bardzo realistyczni i ciekawi. Oczywiście, nie każdy przypadł mi do gustu, ale chyba właśnie o taką różnorodność w książkach chodzi.

Na dodatkową uwagę zasługuje to, co osobiście w książkach lubię najbardziej, a mianowicie zmiana perspektyw narracji, których w tym przypadku są aż trzy.

Intryga stworzona przez autorkę jest naprawdę świetna, do tego stopnia, że aż trudno domyślić się jej rozwiązania. Z wyjątkiem uwagi, o której wspominałam powyżej, nie mam zupełnie nic do zarzucenia. Czekam na kontynuację serii z niecierpliwością!

Wydawnictwu WasPos bardzo dziękuję za egzemplarz książki oraz możliwość jej zrecenzowania, a autorce gratuluję debiutu i życzę kolejnych książkowych sukcesów, które mam nadzieję, również przyjdzie mi przeczytać!

Dzień dobry kochani ☺

Dzisiaj mam dla was kilka słów o książce pt" Suma Kłamstw " od Noemi Vain - strona autorska. Swoja książkę wydała nakładem Wydawnictwo WasPos

Ailes

" Wkrótce prawda wyjdzie na jaw,moja słodka Evangeline "

Suma kłamstw

Jest to debiut autorki Noemi Vaim. Mimo to jest naprawdę bardzo dopracowana. Widać za autorka poświęciła dużo czasu na tę książkę.

Przede wszystkim postacie w niej są bardzo realistyczne. Czytając czuć jakbyśmy naprawdę je poznawali.
Być może po samej okładce czy zapowiedzi spodziewacie się czegoś całkiem innego, nawet słabego
Ale zapewniam was że tak nie jest
Przechodząc do rzeczy
Evangelina to przykład spokojnej opanowanej dziewczyny jednak w środku jest zaskakująca.
Jest również niezwykle inteligentna co widać w wielu momentach
Jest także Chris który ma obsesję na pewnym punkcie...
Przez cały czas jesteśmy trzymani w napięciu co nie daje odejść od książki.
Nie jest ona ani trochę przewidywalne
Bardzo ciężko domyślić się co zaraz się wydarzy
Generalnie ciężko jest ją streścić
Także odsyłam was do książki i mam nadzieję że spodoba wam się tak samo jak mi.

Oby tak dalej. Naprwde mam ogromną nadzieję że wszystkie następne prace autorki będą w ten sposób wystawiane.

Teraz czekam na drugi tom kochani polecam wam serdecznie

Dzień dobry kochani ☺

Ailes

" Wkrótce prawda wyjdzie na jaw,moja słodka Evangeline "

Suma kłamstw

Intrygująca i zaskakująca, połączenie romansu z thrillerem... Nie spodziewałam się akcji biegnącej w takim kierunku.

🖤Evangeline jest nastolatką, której życie przebiega całkowicie zwyczajnie towarzyszy jej chłopak, przyjaciele, opiekunka i rodzice przebywający za granicą. Wystarczy jedno niepozorne spotkanie, przypadkowe spotkanie aby życie nastolatki obróciło się o 180 stopni....

🖤Tajemnicze wiadomości, kwiaty, ciche telefony...

🖤Autorka zaserwowała nam pełną tajemnic, dreszczyku zawikłaną w Kłamstwa historię, którą chce się czytać i dążyć do rozwiązania zagadki. Czytając byłam zaskoczona torem którym toczyła się akcja.

🖤Nie zabrakło wątku miłosnego, seksu i rozgrzewającej atmosfery. Wszystko ze smakiem a nawet mogę to określić jako piękny akt miłości.

🖤Książka pisana jest z perspektywy Evangeline oraz tajemniczej postaci nazwanej jako "On" co sprawiło, że książka była tajemnicza i trochę mroczna...

🖤Kim był "On"? Na trop wpadłam po przeczytaniu połowy książki, jednak autorka skutecznie odwodziła mnie od podejrzeń. Do samego końca czytałam z zapartym tchem i pytaniem czy mam rację....

🖤Uważam, że to udany debiut! Książka bardzo mi się podobala, może kilka opisów za bardzo się ciągnęło i nic nie wnosiło do książki jednak później akcja nabrała tępa. Bohaterowie o ciekawej charakterystyce, różnorodni czasem irytujący i wkurzający. Jednak Było na tyle ciekawie, że spędziłam z książką świetny czas i czekam na kolejną część!!

" Suma kłamstw" ~N. Vain
Opis autorski :
" Czasem wystarczy przelotne spojrzenie, jedno przypadkowe spotkanie, by starannie pielęgnowana latami iluzja runęła niczym domek z kart.
Życie osiemnastoletniej Evangeline mogło uchodzić za idealne: kochający chłopak, grono przyjaciół, wspierająca rodzina. Wszystko ulegnie zmianie, kiedy los postawi na drodze dziewczyny kogoś, kto zamierza raz na zawsze skończyć z grą pozorów.
On zna ją doskonale; pamięta rozkład jej dnia, obserwuje z ukrycia każdy jej ruch… I czeka na odpowiedni moment, by wkroczyć do jej świata. Prawda, która wyjdzie na jaw, gdy wszyscy wreszcie zrzucą maski, może okazać się zbyt trudna do zaakceptowania.
Kłamstwa. Sekrety. Zakazana miłość. Obsesja."
@noemivain zadebiutowała w styczniu książka pt " Suma kłamstw". Gdy przeczytałam jej zapowiedź stwierdziłam, że muszę ją przeczytać! 😊 Trochę mi to zajęło... Jednak dotarłam do ostatniej strony.. Co mogę powiedzieć 🤔.
Chciałabym zacząć od okładki która jest przepiękna. Jej niebieskiego oczy przyciągają czytelnika. Czy tak wyobraziła sobie autorka Evengeline? Piękna, młoda kobieta, nie wiedzącą co ją czeka..
Jeśli chodzi o samą historie to muszę przyznać, że trochę się zawiodłam.. Przed napisaniem recenzji rozmawiałam z paroma osobami by rozwiały moje wątpliwości jednak stało się wprost przeciwnie.. Akcja w książce rozwija się bardzo powoli - do około 100 strony mogłabym nawet powiedzieć, że momentami zniechęca. Moim zdaniem są tam wydarzenia, które można bylo skrócić. Jednak gdy czytelnik przekroczy tę " 100 stronę" akcja nabiera tempa, a pojawiające się intrygi nie pozwalają oderwać się od książki 📚. Bohaterowie- główna postać czyli Evengeline jest trochę irytującą, mającą wszystko dziewczyną, co moim zdaniem zostało dobrze zaplanowane. Jednak co się stanie gdy w jej życiu pojawi się ktoś kto chce przebić jej mydlaną bańkę?
Przyznam, że intrygi były tak dobrze zrobione, że sama wątpiłam w swoje odczucia. Co chwilę zmieniając zdanie brnęłam z Evengelina dalej w jej życie 😂. I gdy nagle nastał koniec.. zaczęłam się sama śmiać z siebie.
Podsumowując cały debiut uważam za dobry 😉. Myślę, że autorka mimo słabszego początku - w moim mniemaniu - książki może być dumna z siebie, gdyż odwaliła kawał dobrej roboty. Chciałabym przeczytać kolejną Twoja książkę bo wiem, że piszesz prosto z serca, poza tym liczę na jakąś kontunuacje 🤭 i trzymam kciuki, aby każda kolejna książka była jeszcze lepsza niż poprzednia! 😍
____________
#ksiazka #książka #sumakłamstw #noemi #książkanadziś #polskiblog #blogksiążkowy #photooftheday #beautygirl #thriller #czytambolubię #czytamksiążki #czytajpolsko #czytamzpasją #czytanienieboli

" Suma kłamstw" ~N. Vain
Opis autorski :

1963

Dobrze nakreślona intryga. Podobał mi się prześladowca, to w jaki sposób naruszał przestrzeń Evangeline. Ciekawy był też wątek Chrisa, liczę że autorka rozwinie go w drugim tomie.
Co do bohaterki to początkowo była to rozsądna, bystra dziewczyna ale gdzieś w połowie straciła swoją zdolność do logicznego myślenia. Serio, nie dając znać nikomu, gdzie idzie? Narażając się na ból? A potem tylko płacz, łzy ? Tego można było uniknąć.

Mimo to "Suma kłamstw" to ciekawa historia, która mam nadzieję zyska drugi tom byśmy mogli dowiedzieć się więcej o Ev, Chrisie i Megan

• Od wydawnictwa
  • Patronaty