Supercepcja. Porwanie

Okładka książki Zabójczy spadek uczuć Katarzyna Gacek, Agnieszka Szczepańska
Zabójczy spade... Katarzyna Gacek, Ag...
Okładka książki Zielony trabant Katarzyna Gacek, Agnieszka Szczepańska
Zielony trabant Katarzyna Gacek, Ag...
Okładka książki Dogrywka Katarzyna Gacek, Agnieszka Szczepańska
Dogrywka Katarzyna Gacek, Ag...

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Jeśli mam porównać ją do poprzednich części to jest słabsza. Momentami wiało nudą, niby akcja posuwa się do przodu, ale nic spektakularnego. Liczyłam z córką chociaż na jakieś wow na zakończenie, ale niestety... Ale pewnie i tak sięgniemy po kolejną część :)

Mój 12-letni syn ma generalnie awersję do czytania książek. Sześciotomowy cykl Supercepcji pochłonął w mgnieniu oka, twierdząc, że to najfajniejsze książki jakie do tej pory czytał

Supercepcja. Porwanie rozpoczyna się parę godzin po zakończeniu poprzedniego tomu. W tym tomie razem z Zosią, Klarą, Jankiem i Julką wyruszamy w poszukiwania ich najlepszego przyjaciela , Tymona. Jak wiemy został on porwany.
Książka całościowo bardzo dobra, fajni bohaterowie, przyjemnie się czyta. Natomiast mam parę uwag. Nie podobało mi się, że bohaterom zawsze udawało się wszystko znaleźć, zawsze mieli szczęście, a jak mieli jakiś problem to nie minęła nawet strona, a już mieli jakieś rozwiązanie. Wolałabym aby nie wszystko szło im tak prosto i było podawane ,,na tacy" . Szkoda też, że przez cały czas wiedzieliśmy co się działo z Tymonem i przez to nie było tych emocji związanych z odkrywaniem całej tajemnicy.

GENIALNA, SZTOS, NAJLEPSZA

GENIALNA, SZTOS, NAJLEPSZA

Seria Katarzyny Gacek "Supercepcja" trzyma wysoki poziom.
Bohaterowie są naturalni, a ich przygody ciekawe. Zawsze chętnie pragnę dowiedzieć się jak potoczą się dalsze losy bohaterów. Tak było i w przypadku czwartego tomu.
Tym razem autorka pokazuje już w pełni zagrożenie dla bohaterów związane z ich super mocami.
Gdy ginie Tymon, reszta przyjaciół pragnie go odnaleźć i po nitce dochodzą do tajemniczych naukowców. Są już pewni, że to oni stoją za porwaniem przyjaciela.
Książkę podobnie jak poprzednie części czyta się lekko i szybko, z dużym zainteresowaniem.
Na pewno przeczytam kolejne tomy w których zapewne zdarzy się coś nowego.

Seria Katarzyny Gacek "Supercepcja" trzyma wysoki poziom.
Gdy ginie Tymon, reszta przyjaciół pragnie go odnaleźć i...

Bohatrami czwartej części serii "Supercepcja" są: Julka, Klara, Zosia, Janek i Tymon. Każde z nich jest wyjątkowe, każde ma jakąś supermoc. U Julki jest to wyjątkowo wrażliwy dotyk. U Klary słuch. Zosia z kolei ma doskonały węch, a Janek wzrok. Tymon ma bardzo czuły smak. Dzięki tym nadzwyczajnym zmysłom udało im się dokonać już nie raz niesamowitych rzeczy.
Ale nie zawsze nasi bohaterowie postrzegali swoje zdolności jako coś dobrego, ponieważ zwykle bardzo utrudniało im to życie. Przez rówieśników byli postrzegani jako, w najlepszym wypadku, dziwacy... W końcu kto w lato nosi rękawiczki albo nauszniki? Kto ciągle chodzi w pływackim zacisku na nos? Albo czy normalne jest noszenie przeciwsłonecznych okularów w pochmurny dzień? W dodatku w budynku? I jeszcze chłopiec, któremu nigdy nic nie smakuje...

Tym razem przyjaciele muszą zmierzyć się z najgroźniejszym przeciwnikiem. Pozbawiona skrupułów doktor Radzanowska posuwa się do porwania. Gdy Tymon ginie w podejrzanych okolicznościach pozostali przyjaciele ruszają na ratunek. Ale czy uda im się odnaleźć chłopca? Czy może żądna sukcesu i bezwzględna kobieta znajdzie sposób, żeby oszukać super zmysły? Czy zginie kolejne dziecko?

Polecam miłośnikom kryminałów.

Ale nie zawsze...

Fajnie byłoby mieć jakieś supermoce. Też tak uważacie? Myślę, że każdy z nas jakaś ma, tylko jeszcze do końca o tym nie wie. A jeśli spotka się grupa przyjaciół, która takie posiada, to wtedy żadna przygoda nie jest im straszna.

Książka, która spodoba się nie tylko młodszej młodzieży. Mnie zachwyciła także okładka książki - gruba oprawa i przepiękna ilustracja. Jeśli ktoś zwraca uwagę także na okładki książek, to zdecydowanie tutaj pokrywa się ona z treścią książki - jest niesamowita.

Julka ma bardzo czuły dotyk. Klara świetnie słyszy. Tymon ma supersmak. Janek niezwykle dobrze widzi. Zosia natomiast obdarzona jest świetnym węchem. I choć supermoce mają swoje zalety, to każdy z nastolatków odczuwa wiele niedogodności, związanych z wyostrzonymi zmysłami. Jednak dyskomfort nie jest jedynym problemem grupy przyjaciół. Pewnego dnia w niewyjaśnionych okolicznościach znika Tymon. Choć policja jest przekonana, że chłopiec utonął w Wiśle, jego towarzysze są pewni, że ktoś go porwał. Skąd takie przekonanie? Zosia czuje od znalezionych przy brzegu ubrań dziwny zapach, a Janek nigdzie nie widzi śladów, prowadzących do wody. Jak więc doszło do zaginięcia Tymona?

Julka, Klara, Janek i Zosia rozpoczynają własne śledztwo. Korzystając ze swoich superzmysłów i niezwykłej intuicji małymi krokami próbują odkryć, to stoi za porwaniem przyjaciela. Jednak szybko okazuje się, że odnalezione tropy prowadzą do nikąd, a historia zniknięcia Tymona w dziwny sposób splata się z pewnym wybuchem w szpitalu. Czy to właśnie ten wypadek przyczynił się do tego, że dzieci obdarzone są wyjątkowymi zdolnościami? I czy dzieciom uda się znaleźć przyjaciela? Sięgnijcie po książkę „Supercepcja. Porwanie” i sprawdźcie sami!

Historia Katarzyny Gacek jest naprawdę fenomenalna. Przygody nastolatków śledzi się z zapartym tchem, a niebanalność fabuły i niezwykłe zwroty akcji sprawiają, że trudno oderwać się od lektury. Co ważne, „Supercepcja. Porwanie” to opowieść, po którą możecie sięgnąć nawet jeśli nie śledziliście wcześniejszych losów bohaterów. Autorka na początku książki wprowadzi Was w historię, dzięki czemu nie będziecie czuli się zagubieni. Choć oczywiście zachęcam Was do sięgnięcia po wszystkie książki z tej serii.

Naprawdę uważam, że „Supercepcja. Porwanie” to świetna książka dla nastoletnich czytelników. I choć historia opowiada o bohaterach z niezwykłymi zdolnościami, to jest ona osadzona w realiach pozbawionych wątków fantastycznych. Myślę, że jest to istotne, gdyż nie każdy nastolatek lubi powieści z gatunku fantasy. Tu książka sprytnie tłumaczy superzmysły głównych postaci, a jednocześnie zachowuje klimat z pogranicza opowieści o superbohaterach. Do tego wątki detektywistyczne z pewnością zadowolą wielbicieli kryminałów.

Gorąco polecam książkę „Supercepcja. Porwanie”. W moim odczuciu będzie to powieść odpowiednia dla dzieci od 9. roku życia. Przyznam, że po cichu liczę na ekranizację tej serii!
Czytelnicze Podwórko

Katarzynie Gacek udało się napisać naprawdę dobrą i ciekawą lekturę dla młodzieży. Może i prostą oraz łagodną, taką "zwyczajną', jednak nie banalną i o własnym charakterze. Bohaterowie są naturalni i z wyjątkiem wrażliwych zmysłów nie różnią się od innych nastolatków. Ich życie mimo iż obfituje w przygody, czasem niebezpieczeństwa także nie przypomina życia bohaterów z komiksów a zwykłych nastolatków.

Nie brakuje także cennych lekcji, morału, przesłania przemyconych przez treść książki. To seria do której można wracać :)

• Brak Legimi A
  • W planach ebook