Smakowite przestępstwa

Okładka książki Smakowite przestępstwa Robin Stevens
Okładka książki Smakowite przestępstwa
Robin Stevens Wydawnictwo: Dwukropek Cykl: Zbrodnia Niezbyt Elegancka (tom 6) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Zbrodnia Niezbyt Elegancka (tom 6)
Cream Buns and Crime
Dwukropek
2019-09-11
2019-09-11
Magdalena Korobkiewicz
kryminał dziewczynka śledztwo detektyw literatura dla dzieci literatura młodzieżowa

Na półkach: , , , , , ,

Ta część serii jest właściwie dodatkiem i to słodkim.

W środku możemy znaleźć historię dawnych spraw Towarzystwa Detektywistycznego, kryminalne ciekawostki, zagadki, śledztwo Młodych Pinkertonów i oczywiście przepisy na łakocie. Sama zamierzam spróbować zrobić parę z nich.

Opisane sprawy są niebanalne, a przy tym krótkie. Hazel przybliża nam kryminalnych autorów natomiast Daisy sławnych książkowych detektywów. A to nie wszystko co tutaj znajdziemy. Chociaż zaznaczę, że osoby znające się na kryminalnych tematach będą się nudzić. Chyba że tak jak ja macie słabą pamięć, szczególnie do imion, i nie zagłębiacie się w życie autorów.

Czyta się to szybko i jeśli kochacie te dwie mlode damy lub chcecie przybliżyć sobie proste zabójcze sprawy to polecam. Łamanie szyfrów również w pakiecie.

Naprawdę fajna książka na wieczór (lub dwa) z kryminalno-słodkim dodatkiem.

Plusy✅️:
• dawne sprawy Towarzystwa Detektywistycznego
• słodkie przepisy
• kryminalne ciekawostki
• zagadki do rozwiązania

Minusy❌️:
• dla osób znających się na tematach kryminalnych oprócz poznania początków Towarzystwa Detektywistycznego i historii Młodych Pinkertonów nie będzie tu zaskakujących faktów

Ta część serii jest właściwie dodatkiem i to słodkim.

Ta część zdecydowanie różni się od poprzednich. Nie mamy tu jednej sprawy tylko kilka krótkich , które miały miejsce przed 1 tomem. Jedną sprawę nawet opisuję Aleksander. A jeszcze inną Fasolka i Kitty(rozwiązały Ją , gdy Daisy i Hazel były w Cambridge) I muszę przyznać , że ten akurat tom był trochę gorszy. Może gdyby były tylko opisane sprawy to byłoby lepiej , ale mamy tu również : poradnik jak zostać detektywem , opis prawdziwych niewyjaśnionych spraw , quiz z poprzednich tomów , przepisy kulinarne , szyfry i inne rzeczy. Dobrze , że w następnym tomie już wracamy do jednej sprawy

Myślałam , że zbiór różnych elementów luźno powiązanych z poprzednimi książkami serii będzie nudny ale czytanie okazało się przyjemne.
Jest tu kilka opowiadań o dokonaniach młodych detektywów , informacje o pisarkach kryminałów z lat 30-tych XX w. i o ksiżąkowych detektywach z tamtych czasów. Pokazano różne sposoby szyfrowania i przepisy kulinarne. Istny misz-masz. Polecam fanom Daisy i Hazel.

Na półkach: , , , , , , ,

''Smakowite przestępstwa'' Robin Stevens to 6 tom serii o Hazel i Daisy, lecz jest to tym razem dodatek do serii. Znajdziemy tam parę opowiadań przed rozpoczęciem 1 tom, jeden który dzieje się w trakcie 5 i o pewnym stowarzyszeniu, które pojawiło się już na kartach serii. Oprócz tego m.in przepisy na łakocie z serii, rozwiązywanie szyfrów i poradniki jak zostać detektywem.
Jest to kompletnie coś innego niż wcześniej Stevens nam dawała, lecz czytało się to przyjemnie. Opowiadania były ciekawe (mi najbardziej podobało się to o ''Wampirze z Deepdean''). Łamanie szyfrów było w porządku (pomimo tego, że nie rozwiązałam połowy),myślę, że mogą komuś się przydać w przyszłość, a w szczególności Alfabet Morsa. Reszta dodatków była w porządku (ja najbardziej polubiłam nierozwiązane zagadki i przepisy na łakocie).
Postacie jak zawsze genialnie. Podobało mi się to, że autorka skupiła się trochę bardziej na postaciach pobocznych.
Podsumowując jest to bardzo fajny dodatek. Czy jest on konieczny? Według mnie nie. Jeśli ktoś chcę sobie poczytać o innych historiach Towarzystwa Detektywistycznego lub dowiedzieć się jakiś ciekawych ciekawostek to polecam. Moja ocena to 8/10

PS. Książkę najlepiej czytać po ''Śmiertelnym dziedzictwie'', bo zawiera spoilery do innych tomów.

Wiedziałam, że nie moge oczekiwać od tej książki za wiele, wiedziałam też, że jest to coś znacznie różniącego się od poprzednich części z tej serii dlatego też się nie przejechałam na niej. Ciężko mi było ją skączyć ale nie żałuje bo to dzieki niej poójdziej zdecydowałam się sięgnąć po Agate Christie, nie wiem czy polecam raczej tak średnio ale na pewno nie odradzam <3

Fajna książka. Szybko się czyta. Krótkie rozdziały.

Fajna książka. Szybko się czyta. Krótkie rozdziały.

Bardzo fajna książka, czyta się ją szybko. Zawiera dodatkowe opowieści o śledztwach Hazel i Daisy i inne dodatki takie jak szyfry i przepisy. Polecam czytać po Śmiertelnym Dziedzictwie. Super uzupełnienie serii.

Bardzo ciekawy i przyjemny dodatek, idealny dla fanów serii „Zbrodnia niezbyt elegancka” <33
Mamy tutaj mniejsze śledztwa, o których dowiadujemy się w trakcie serii, a także dużo ciekawostek o prawdziwych zbrodniach, zagadkach i autorach kryminałów.
Całości dopełniają poradniki od Daisy i zagadki od Hazel, oraz przepisy od samej autorki ^^
Ja świetnie się bawiłam, czytając i polecam wszystkim fanom jako uzupełnienie serii <3
(Można czytać po "Śmiertelnym dziedzictwie").

Ja świetnie się bawiłam, czytając...

Niezwykle miły powrót do serii. Książka jest przyjemna w odbiorze, ciekawa, a jej treść bardzo urozmaicona. W środku czekają na nas ciekawostki o powieściach kryminalnych, rzeczywistych zbrodniach i zbrodniarzach, pisarzach, czy detektywach. Dodatkowo poznajemy nie znane dotąd historie, opowiadane przez różnych bohaterów serii. W środku czeka na nas również przewodnik po szyfrowaniu w wykonaniu Hazel, przepisy na smakołyki od samej autorki i quiz dotyczący serii. Szczerze polecam wszystkim fanom serii. :)

Większość opowiadań w tej książce zostało napisanych raczej dla żartu, ale ta o "wampirze" przebiła wszystko. Jest to również fajny poradnik. W końcu umiejętność oględzin zwłok jest bardzo przydatna :)

• Kryminały

Dodaj cytat z książki Smakowite przestępstwa