Gaja

Okładka książki Gaja Karolina Wójciak
Okładka książki Gaja
Karolina Wójciak Wydawnictwo: Karolina Wójciak Cykl: Powrót (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Powrót (tom 3)
Karolina Wójciak
2020-11-04
2020-11-04
afganistan przemoc morderstwa miłość romans policja dochodzenie tajemnice

Przekombinowa.

Przekombinowa.

Genialna całą trylogia! Aż żałuję, że to już koniec 🥹

Genialna całą trylogia! Aż żałuję, że to już koniec 🥹

słabiukie te książki,pomysł fajny ale język... Gaja tak denerwujaca .... ksiazka dla nastolatek... a chłopaki zrobiły, były, chciały to juz za duzo dla mnie .

"GAJA" - TOM 3 - KAROLINA WÓJCIAK
pt ' Cykl: Powrót
Opowieść o Gai to można powiedzieć osobna historia, a zarazem dalszy ciąg losów braci i dziewczyny, która jest przed maturą i zostaje postawiona w obliczu prawd, których się nie spodziewa, Zbyt szybko musi dorosnąć, podejmować decyzję i zacząć myśleć jak dorosły człowiek. Miłość do Ernesta musi pójść w odstawkę, ponieważ są ważniejsze sprawy, które tak ciężko zrozumieć, rozwiązać. U boku Gai pojawia się przystojny Antoni, policjant prowadzący sprawy rodziców oraz zaginięcia Bruna. Co się wydarzy i jak się potoczą sprawy oraz losy, co zostało zatajone i przez kogo, kto jest naprawdę tym złym a kto dobrym i ofiarą dowiecie się z tej części.

OCENA 08/10
102/23 (04/10)
ilość stron: 450
data wyd: 04.11.2020
czas przewidziany czytania: 7 h 30 min.
Czas słuchania: 11 h 30 min
lektorzy : Hausner Andrzej, Jakubowicz Ewa
Anastazja
Skończona 06.10.2023 (słuch)

"GAJA" - TOM 3 - KAROLINA WÓJCIAK
pt ' Cykl: Powrót

III cz. serii Powrót. Mamy rozwiązanie zagadek z przeszłości. Całe szczęście, że prawdziwe uczucie zwyciężyło, chociaż spodziewałam się innego zakończenia.

Skąd te wysokie oceny?!?
Książka chyba dla młodszych licealistek, bo nie wiem dla kogo. Przyoszczędzono tu na korekcie: "siadając do ławki przepełniał mnie smutek" powaliło mnie, jeszcze są inne kwiatki.
Może ta telenowela rozwinęła się jakoś w drugiej połowie, ale nie dałam rady przez to przebrnąć. Strata czasu.

Skąd te wysokie oceny?!?

Zauważyłam, że dużo wybaczam autorce. Kupiła mnie swoim sposobem, na trzymaniu czytelnika w potrzebie poznania co jeszcze wydarzy się bohaterom. Dzieję się dużo. Postacie zero- jedynkowe. Dla niektórych zostało przypisana rola zła w samej postaci.
Trzecia część nie odstaje od części drugiej, w której zdawałaby się, że wszystkie wątki zostały rozwiązane. Ciekawe opisane życie żołnierzy na misi.
Poruszony bardzo ważny aspekt społeczny. Przemoc domowa i toksyczni rodzice mogą spustoszyć psychikę dziecka i utrudnić im start w dorosłe życie.
Polecam

Cała seria (3 tomy) bardzo wciągająca, trzymająca w napięciu i zaskakująca, polecam bardzo :) A osoby które krytykują i autorkę, i korektę odsyłam do słownika języka polskiego- l.mnoga od rzeczownika chłopak, to właśnie chłopaki lub chlopacy, tej pierwszej poprawnej formy używamy w kontekście niemęskoosobowym, np. Te chłopaki grały, śpiewały, czytały itd.

Znakomite dopełnienie historii, w której przewijają się tak różnorodne wątki, że trudno o jednoznaczne zakwalifikowanie całej trylogii, na jaką składają się też "Bruno" i "Ernest". Kryminał ? Thriller rodzinny z wiodącym wątkiem przemocy ? Dramat psychologiczny z wojną w tle ? Romans ? Owszem, wszystko to i jeszcze sporo więcej.
Z pewnością jest to historia wciągająca do tego stopnia, że trudno się od lektury oderwać.
Doskonała rozrywka z ważnymi przesłaniami społecznymi.
Rekomenduję sięgnięcie po "Gaję", tak jak i po inne dokonania tej Autorki.

Z pewnością jest to historia wciągająca do...

Bardzo pozytywnie nastawiona wzięłam się za czytanie tego cyklu. Dobre, wysokie opinie tutaj i na legimi...jednak - to nie mój klimat. O ile Nie mów nikomu mnie wciągnęła ten cykl jest bardzo nijaki. Zmęczyły mnie te postacie i zmęczył mnie styl pisania pani Wójciak. Szczerze to nie wiem skąd te wysokie oceny?

Karolina Wójciak Gaja Zobacz więcej