Okrutny biegun. Kartki z pamietnika nie kłamią

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
8320708869
corrum

Zbiór kilkunastu opowiadań, które w zbeletryzowanej formie przedstawiają historię zmagań człowieka z Arktyką w celu zdobycia bieguna północnego. Chronologiczne ustawienie opowieści bardzo pomaga w zbudowaniu klimatu wyścigu do bieguna. Cała historia zaczyna się wyprawą Barentsa w 1596 r., poprzez wyprawy Hudsona, Kane'a, De Longa, Nansena, Cagniego, Andree (próba dotarcia balonem), Peary'ego, Amundsena, Siedowa i innych, kończąc się w połowie XX w.

tomek | 2014-02-04
Dan Szabel | 2012-03-24