Zaczarowana zagroda

Okładka książki Zaczarowana zagroda
Alina CentkiewiczCzesław Centkiewicz Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Moje poczytajki opowiadania, powieści dla dzieci
32 str. 32 min.
opowiadania, powieści dla dzieci
Moje poczytajki
Nasza Księgarnia
2016-01-01
1969-01-01
32 min.
pingwiny Antarktyda

Okładka książki Anaruk i inne opowiadania Alina Centkiewicz, Czesław Centkiewicz
Ocena 7,2
Anaruk i inne ... Alina Centkiewicz, ...
Okładka książki Odarpi, syn Egigwy Alina Centkiewicz, Czesław Centkiewicz
Ocena 6,0
Odarpi, syn Eg... Alina Centkiewicz, ...
Okładka książki Podbiegunowe opowieści Alina Centkiewicz, Czesław Centkiewicz
Ocena 6,4
Podbiegunowe o... Alina Centkiewicz, ...

Na półkach: , , , ,

bardzo dobra książka i bodoba misię to ork ork

bardzo dobra książka i bodoba misię to ork ork

To niepozornie bardzo mądra historia. Żeby ludzie robili tak jak pingwiny, świat byłby dużo lepszy.

Dobra książka, kiedyś czytałam, więc nie pamiętam zbyt dużo. Historia o pingwinkach przyjazna dla nawet najmłodszego czytelnika, jest krótka, jednak przez to, że jest lekturą szkolną, spojrzałam na nią trochę inaczej i nie spodobała mi się aż tak bardzo.

Ja naprawdę myślałam, ze te pingwiny nocą latają.

Ja naprawdę myślałam, ze te pingwiny nocą latają.

To pierwsza samodzielnie przeczytana lektura mojego syna i pierwsza opinia na LC.
Recenzja Janka: "Książka jest bardzo fajna, prawdziwa historia. bardzo mi się spodobała i myślę, że profesor spodobał się Elegancikowi. Myślałem, że lew morski zje Elegancika. Tak czy siak, pracownicy profesora mieli głupie pomysły, że pingwiny wyfruwały nocą."

Uważam, że to była by niezła opowieść dla pierwszoklasistów.

Uważam, że to była by niezła opowieść dla pierwszoklasistów.

Nie pamiętam, czy czytałam tę książkę w szkole podstawowej. Pewnie tak, bo książka jest na liście lektur od jakichś 300 lat. Ironia zamierzona.
Oczywiście, że siedmiolatek może mieć inne spojrzenie na ten utwór, niż ja, czterdzieści lat starsza.
Ale...na Boga! na bogów!...jakie korzyści dzisiejszy dzieciak może mieć po przeczytaniu tej książki? Co da mu lektura? Że pozna życie pingwinów??? Chyba, że jest w tym ukryte jakieś drugie dno, którego ja stara już nie rozumiem.
A cóż siedmiolatkowi w Polsce po życiu pingwinów? O tym, jako ciekawostce, może poczytać w internecie. Jako ciekawostce!

Nie porwała mnie ta opowieść.
Nie ma tu ani sensownej fabuły, ani wyrazistych postaci, dobrych dialogów, wątków. Nic nie wnosząca historyjka.
Plus za to że jest krótka.

Nie porwała mnie ta opowieść.
Plus za to że jest krótka.

extra

extra

Pamiętam, że nienawidziłam tę książkę...

Pamiętam, że nienawidziłam tę książkę...

Dodaj cytat z książki Zaczarowana zagroda