Zaczarowana zagroda

Seria: Moje poczytajki
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
pingwiny, Antarktyda
actagaudi

Grupa polskich polarników bada życie pingwinów na wschodnim wybrzeżu Antarktydy. Zafascynowani ptakami naukowcy postanawiają zapędzić pingwiny do lodowej zagrody, aby je zaobrączkować. Następnego dnia okazuje się jednak, że zagroda jest pusta… Nowe wydanie z pięknymi ilustracjami Agnieszki Żelewskiej. Kolorowe ilustracje, poręczny format i duża czcionka – książka idealna do samodzielnego...

Nowe wydanie z pięknymi ilustracjami Agnieszki Żelewskiej.

Kolorowe ilustracje, poręczny format i duża czcionka – książka idealna do samodzielnego czytania!

źródło opisu: http://nk.com.pl/zaczarowana-zagroda/2257/ksiazka.html#.VqfblyrhCM8

źródło okładki: http://nk.com.pl/zaczarowana-zagroda/2257/ksiazka.html#.VqfblyrhCM8

Kittybella | 2019-10-01

Opowieść o pingwinkach Adeli fajne ale troszke nudne😒.

Ela91 | 2019-07-04
Przeczytana: 28 czerwca 2019

Dla przybliżenia świata Pingwinów i zawodu naukowca idealna.

kotek | 2019-06-15

To prawda że pingwiny są mądre

Marta | 2019-02-02
Przeczytana: 30 listopada 2018

Nie potrafię odnaleźć sensu tej lektury, przekazu, który powinna mieć dla młodego czytelnika. Co dziecko ma z niej niby wynieść? Uważam, że zmuszając/motywując dzieci do czytania poprzez obowiązkowość lektur w szkole, powinno się dawać im coś wartościowego, kształtującego którąś ze sfer rozwoju, natomiast w tej książce nie widzę żadnej wartości.
Pamiętam, że w podstawówce była to jedna z moich znienawidzonych lektur i zadawałam sobie to samo pytanie, co teraz: ,,Po co to czytać?''.

Wiola | 2019-02-01
Przeczytana: 13 stycznia 2019

lektury szkolne mogły by być ciekawsze

książek: 2011
palalela | 2019-01-18
Na półkach: Przeczytane, Dziecionkowe
Przeczytana: 18 stycznia 2019

Ale się naśmiałam z poczynań pingwinów i ludzkiej niewiedzy. Bardzo sympatyczna to opowieść. Fajnie, że jest lekturą.

Fifi | 2019-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2019

Ta kziążka była bardzo długa, ale jest fajna żadnych nie ma błędów i jest poprostu fajna polecam niom ale jest długa i to jest fajne😀.

Villiana | 2018-09-28
Przeczytana: 28 września 2018

Zaczynam powolnym tempem wchodzić w świat lektur szkolnych. Znowu! a myślałam, że mam to już za sobą. Wszystko powraca niczym w jakimś zaklętym kręgu. Na pierwszy ogień poszła "Zaczarowana zagroda".

Naukowcy na Antarktydzie, chcąc poznać trasy wędrówek pingwinów, wpadają na pomysł, aby je zaobrączkować. W tym celu budują zagrodę z lodowych brył i zapędzają do niej pingwiny. Jednak w tajemniczych okolicznościach każdego wieczoru większość pingwinów znika z zagrody.

Co było ciekawe? Elegancik - sympatyczny, przyjacielski i pomysłowy pingwinek oraz sposób pingwinów na ucieczkę z zagrody, za to dodatkowa gwiazdka. Cała reszta szału nie robi. Strasznie długaśne i zawiłe zdania, zupełnie nie na poziom wiekowy, dla jakiego książka jest przeznaczona, do tego nie doszukałam się w tej opowieści większej wartości w treści. Chęć obserwacji zwierząt, ludzka ciekawość to chyba za mało, przynajmniej dla mnie. Bo chyba nie o przyjaźń człowiek-pingwin tam chodziło? Bo jeśli tak, to nie było to...

książek: 2019
Efemeryda | 2018-02-21
Na półkach: Przeczytane, Nie posiadam

W młodości lektura obowiązkowa.

Dorotka_eu | 2018-01-13
Przeczytana: 07 stycznia 2018

Przeczytałam przy okazji lektury syna. Bardzo sympatyczna historyjka...