Wszystkie kolory tęczy, zbiór opowiadań

Okładka książki Wszystkie kolory tęczy, zbiór opowiadań Dorota Sumińska
Okładka książki Wszystkie kolory tęczy, zbiór opowiadań
Dorota Sumińska Wydawnictwo: Wydawnictwo Bez Nazwy literatura piękna
Wszystkie kolory tęczy, zbiór opowiadań
Wydawnictwo Bez Nazwy
2020-09-15
2020-09-15
LGBT LGBTQ zwierzęta nauka psychologia młodzież

2004

Smutne opowiadania, refleksyjne dające do myślenia. Ale też otwierające oczy.

Smutne opowiadania, refleksyjne dające do myślenia. Ale też otwierające oczy.

Zbiór sześciu opowiadań, pisanych z perspektywy zwierząt narratorów. Sześć żyć w które buciorami wlazł c.Zło.wiek.
Smutne, że zwierzęta które i tak mają swoje problemy ze znalezieniem miejsca do życia, spania, założenia rodziny, wykarmienia młodych itp. itd. jako największe zagrożenie widzą nas. Dajmy żyć innym. To jest drobna książeczka każdy powinien ją przeczytać.

Sięgając po tę pozycję zupełnie nie miałam pojęcia o czym będzie. Nie czytałam opisu ani recenzji, po prostu poszłam na żywioł.
Zafascynowały mnie kolory na okładce- żywe, intensywne, przełamujące szarugę za oknem.
Co znalazłam w środku? Sześć odrębnych opowiadań, każde o innym gatunku zwierząt i to one miały 'głos'. Każda historia była na wskroś przeszyta emocjami i rozterkami dnia codziennego, zwykłymi problemami, wątpliwościami, marzeniami... które człowiek jako ssak naczelny, ten (niby) 'rozumny' niszczył swoim działaniem.
Smutne nieraz były to historie. Książka, chociaż niewielka objętościowo, to mocno zaryła się w mojej pamięci.

Zbiór opowiadań w których bohaterami są zwierzęta. Warto przeczytać i zastanowić się nad swoim postępowaniem.

chyba jednak nie wszystkie, tęcza ma 7 kolorów a tu na okładce jest 6, gdzie się podział indygo?

Książka dla dorosłych i dla dzieci, książka która wzrusza i daje do myślenia, nie pozwala przejść obojętnie i każe zrewidować pojęcia, bo może lepiej by nam wszystkim się żyło gdybyśmy zamiast naszego humanitaryzmu i człowieczeństwa byli dzikimi zwierzętami jak bohaterowie...

Fantastyczne opowiadania! Bardzo wzruszające i zostające w pamięci na długo po zakończeniu lektury.

• Psychologia
  • LGBTQWERTYUIOP