Power vs Force
Kaś

Książka daje nam nie tylko nowe zrozumienie ludzkiej podróży we wszechświecie, ale też pokazuje nam miejsce, w którym my sami i nasi bliźni znajdujemy się na drabinie duchowego oświecenia oraz odnośnie naszej własnej, osobistej podróży do stania się tym, kim moglibyśmy się stać. Opisany w książce rozkład poziomów mocy w relacjach ludzkich odsłania niezwykłe rozróżnienie między mocą a siłą...

Opisany w książce rozkład poziomów mocy w relacjach ludzkich odsłania niezwykłe rozróżnienie między mocą a siłą oraz ich odpowiednimi jakościami. Ta anatomia świadomości oddaje kształt całej ludzkiej kondycji, pozwalając na wykorzystanie obszernej analizy emocjonalnego i duchowego rozwoju jednostek, społeczeństw i rasy ludzkiej w ogóle.

(wydawnictwo Virgo, 2010)

źródło opisu: www.virgobooks.pl

źródło okładki: www.virgobooks.pl

Weronika | 2018-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2018

Dla mnie osobiście i mojego rozwoju duchowego bardzo ważna książka.
Dzięki niej pewne rzeczy, o których wiedziałam wcześnie ułożyły się w sensowną całość. Na przykład całe życie wiedziałam i czułam, że posiadanie psa w domu, wysłuchanie koncertu Mozarta czy przebywanie na "łonie natury" działa na mnie kojąco, wyciszająco, pozytywnie. Zdawałam sobie sprawę, że postrzeganie świata jest różne w zależności od punktu widzenia danej osoby i w związku z tym, świat nie jest jeden, konkretny i stały, tylko płynny, wibrujący, tak bardzo różny w odbiorze. W tej książce znalazłam odpowiedź na to czemu tak jest, a także na wiele innych pytań.

Ramon | 2014-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2014

Kto wie, czy prace dr Hawkinsa, a wśród nich ta, nie są jednymi z najważniejszych z przełomu XX i XXI wieku. (Ja akurat przeczytałem wpierw inną, Przywracania Zdrowia, więc tamta jako pierwsza zachwyciła mnie bardziej, ale wydawca zaleca lekturę najpierw tej pozycji, jako wprowadzającej).

"Siła czy moc" ukazuje, że "zjednoczenie z (ponadczasowymi duchowymi) zasadami, związanymi z polami atraktorowymi o wysokiej mocy energetycznej, może przynieść w rezultacie osiągnięcia olimpijskie, sukces w handlu, zwycięstwo polityczne na międzynarodowym poziomie czy wyzdrowienie z beznadziejnych, postępujących chorób. Te same pola atraktorowe są odpowiedzialne za najświetniejszą muzykę jaką kiedykolwiek napisano. Są one podstawą dla wybitnych nauk religijnych, wielkiej światowej sztuki i architektury oraz nieskończonego źródła wszelkiej kreatywności i geniuszu."

Jak więc widać zakres tematyczny jest ogromny. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Najlepiej przejrzeć spis treści i fragment na...

KotWBookach | 2015-04-29

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Muszę przyznać, że mam w sobie pewien pociąg do ezoteryki i parapsychologii… bierze się to chyba z dziecięcego jeszcze upodobania do magii, której namiastką obecnie są takie alternatywne wierzenia i teorie, chętnie też, choć zazwyczaj tylko z ciekawości, czytam książki o tej tematyce. Czasem trafiają się prawdziwe perełki, które pomagają nakierować umysł na właściwy tok myślenia, pozwalający czerpać przyjemność z natury, otoczenia i kontaktów z ludźmi. A czasem… po prostu coś, co nie do końca daje się ogarniać przez osoby inne niż sam autor.

„Siła czy moc” to traktat o odmiennym sposobie postrzegania fizyczności człowieka. Proponuje inny sposób myślenia o procesach zachodzących w ciele: na ruch mięśni maja wpływać nie tylko czynniki znane nam z nauki, ale także pozornie niezwiązane: emocje, prawdy, a nawet czasem przedmioty. I o ile można zrozumieć wpływ niemiłych słów na napięcie mięśniowe (zniżka nastroju powodująca osłabienie), to jak wytłumaczyć fakt, że taki efekt daje np....

Ania | 2014-03-22
Na półkach: Przeczytane, E booki
Przeczytana: 22 marca 2014

Świetna pozycja pokazuję na jakim poziomie się znajdujemy będąc w różnym stanie emocjonalnym. Autor pokazuje jak sami możemy podnosić poziom swoich wibracji, jak sami możemy decydować jaka energia nam towarzyszy.
Doskonale opisuje różnicę miedzy Siłą i Mocą na przykładzie religii, ten wątek bardzo jasno do mnie przemówił.
Polecam.

Niezwykła książka.
Muszę nad nią pomyśleć ,poeksperymentować ,przeczytać inne jego prace by wydać jakąś sensowną opinię.
Ale zaciekawił ,zamieszał w poukładanej rzeczywistości.
Przygodę z teorią pana Hawkinsa czas zacząć.
To będzie dopiero jazda.

Anna | 2018-07-23

To niewątpliwie jedna z tych książek, które wywracają cały sposób myślenia do góry nogami. Przeczytana, pozostawia wiele przemyśleń i pytań, które tak naprawdę są początkiem rozwoju duchowego. Niesamowita, inspirująca i prowadząca do przebudzenia. Rozumiem jednak, że nie każdy może być gotowy na tą książkę. Jak dla mnie to arcydzieło!

blue | 2017-02-15
Przeczytana: 01 maja 2016

jest to pierwsza książka autora, która przeczytałam. To było jak olśnienie, kupiłam wszystkie jego książki i czytam z zapałam. Fascynująca lektura dla tych którzy poszukują drogi jak żyć z zadowoleniem, bez roszczeń, rozczarowań i cieszyć sie każdym dniem. To zmieniło mój punkt widzenia.

mysimis | 2017-11-09
Przeczytana: lipiec 2017

Książka zmieniająca podejście do życia o 180 stopni. Polecam każdemu! :)

johanna | 2017-01-04
Przeczytana: 12 grudnia 2016

Trudna książka ale daje dużo do myślenia ;)

Misiek8787 | 2016-10-12
Na półkach: Przeczytane, Duchowość
Przeczytana: 09 lipca 2016

Ciekawa książka, większość zagadnień jest ruszona po łepkach, Tak na prawdę jest to wstęp do szkoleń z metody DEIR.