Typowy kot. Czyli jak wytrzymać z ludźmi

Okładka książki Typowy kot. Czyli jak wytrzymać z ludźmi Kot Nieteraz
Okładka książki Typowy kot. Czyli jak wytrzymać z ludźmi
Kot Nieteraz Wydawnictwo: Znak Literanova poradniki
poradniki
Znak Literanova
2020-09-07
2020-09-07
kot buk pan buk pani bukowa poradnik śmieszne humor

Okładka książki Kot kontra Pies. Czyli dlaczego zwierzęta są lepsze od ludzi Pies Nierusz, Kot Nieteraz, Maciej Zaręba
Kot kontra Pie... Pies Nierusz, Kot N...

Jak przystało na piżamowy leniwy dzień, skończyłam czytać o kocich zwyczajach i przemyśleniach. Okazuje się, że ludzie, będąc z natury dużo głupszymi niż te boskie stworzenia kompletnie ich nie rozumieją. Książka przydatna dla wszystkich posiadaczy kotów, zarówno obecnych jak i przyszłych. Kot Nieteraz okazał się świetnym przewodnikiem po kocim świecie. Czytanie nie wskazane podczas picia lub jedzenia, bo można opluć książkę i wszystko wokół.

Oto jedna z moich ulubionych książek. Pomijając fakt, że jestem kociarą, mogłam się uśmiać. Bardzo lubię też te komiksy wewnątrz. Serdecznie polecam!

Czytałam poprzednie książki o Beacie i Adrianie, ich poczucie humoru trafia w mój gust. Wiadomo więc, że chętnie sięgnęłam po kolejną publikację, choć tematycznie mocno odbiega od poprzednich- tym razem narratorem jest kot. Jako szczęśliwa posiadaczka trzech osobników tego gatunku, muszę przyznać, że przedstawienie codzienności kota zostało przedstawione perfekcyjnie, a komentarze powieściowego kota były dla mnie przezabawne i rzeczywiście oddawały z wielkim humorem kocią naturę. Cóż mogę powiedzieć? Czekają na mnie jeszcze dwie pozycje w cyklu o zwierzakach i już zaczynam kolejną. To jest lektura obowiązkowa każdego kociarza!

Jako miłośników czworonogow i właściciel kota, mówię wam, że naprawdę fajnie mi się to czytało! Krótkie, dobrze napisane, zabawne opowieści. Polecam. Fajna odskocznia i odmóżdżenie :)

Ale to było słabe...
Miałam zamiar przeczytać wszystkie tomy i już NIE zamierzam. Jeśli macie dzieci to może i im się spodoba. Dzieci nie są wymagające. Ja już czytałam sporo książek o kotach, więc wymagania mam.

Jeśli chcecie coś naprawdę fajnego to polecam cykl napisany przez Dawida Ratajczaka - Jak wytresować kota (4 tomy). O niebo lepszy!

Ale to było słabe...

Książka nie jest poradnikiem w żadnym wypadku. Jest to trochę powieść z rozdziałami , odrobinę pamiętnik z komiksowymi ilustracjami. Malunki w czarno-białej odsłonie okraszone różem i czerwienią.
Książka jest gruba ,okładka miękka.

Treść bardzo humorystyczna. Autor wykazał się doskonałą znajomością kocich zwyczajów, ich codziennego trybu życia, tajników postępowania.
Nie ma tu wymądrzania się , ale zwykła codzienność i w dodatku trafna w dziesiątkę.
Można się pośmiać , aż za bardzo i dosyć często.
Chwilami wydaje mi się ,że widzę moje koty.

Akcja toczy się w domu Adriana i Beaty, do którego przybywa w pięknym stylu kot Nieteraz.
Życie przewróci się im o 180 stopni.
Narratorem i ,,autorem’’ jest typowy kot internetowy rodem z memów, którego możemy spotkać na Instagramie lub Facebooku.
Kotek opowiada o swoich perturbacjach życiowych związanych ze zmianą domu, dogadywaniem się z ludźmi ( przepraszam z człowiekami) i z największym problemem psem Nierusz pod jednym dachem. Dzieli się swoimi uwagami i spostrzeżeniami względem właścicieli jego mieszkania. Komentarze kota rozbawiają do łez lub histerycznego napadu śmiechu.

Mój ulubiony fragment.

,,Sprawdź ,czy jesteś szczęśliwy!
Odpowiedz na pytanie:
Ile masz kotów?

1 kot= Szczęście
2 koty=Ekstaza
3 koty=Idylla
4 koty=Raj na ziemi
5 kotów=Nirwana
6 i więcej kotów=Kotharsis’’

Książka jest kąśliwa, ironiczna i zgryźliwa i po prostu super. Taka właśnie powinna być.
Mamy się śmiać i zachwycać mądrością i przebiegłością kota, a w przerwach czytania głaskać swojego psa, zakładając ,że nasz kot już leży rozparty na kolanach lub zwinięty w kłębek.

Bardzo polecam!!!! Dla wszystkich kociarzy, psiarzy i wielbicieli wielkich ogarniaczy życia Pana Buka i Pani Bukowej.
Dawno tak się nie ubawiłam.

Książka jest gruba ,okładka miękka.

Nie...

Książka pisana z perspektywy kota, ciekawy zabieg. Pozycja prosta, miła i przyjemna, kilka razy zaśmiałam się aż do łez. Komiksy pomiędzy rozdziałami też były nienajgorsze. Książka dobra na zastój czytelniczy lub gdy ma się ochotę na coś lżejszego, ale poradnikiem na pewno bym jej nie nazwała.

Zobaczyłam tą książkę na Instagramie. Zaintrygowała mnie. Podtytuł "Jak wytrzymać ludźmi" sprawił, że pomyślałam, iż to poradnik. Portal "Lubimy czytać" mnie w tym błędzie utwierdził. Dopiero po zakupie książki, gdy zobaczyłam, że to uniwersum Pani Bukowej, wiedziałam, że poradnikiem nie będzie to miało za wiele wspólnego. Chyba, że... to poradnik dla kota. 🤷

Ale pomimo innego gatunku niż się spodziewałem, jestem zadowolona z zakupu. Książka poprawiła mi nastrój, a tego potrzebowałam. ☺️

Ale pomimo...

Wiadomo, że kot to najcudowniejsza istota na świecie. Czytając wielokrotnie miałam wrażenie, że to mój kot pisał. Książka śmieszna, ciekawa, dla wszystkich miłośników kotów.

Recenzja "Typowy kot. Czyli jak wytrzymać z ludzimi"

Książkę dostałam, a właściwie pożyczyłam z czystej ciekawości. Słyszałam, że to zabawna historia kota który został znaleziony i podarowany pewnemu małżeństwu. Historia opowiada o jego przygodach w nowym domu, z nowymi właścicielami i na nieszczęście kota, z psem.

Szczerze mówiąc z przyjemnością wziełam się za tą historię. To zabawna powieść opisana z punktu widzenia kota. Kto ma koty, albo kiedykolwiek miał z nimi do czynienia zobaczy jak wiele zachowań opisanych w książce zgadza się z tymi jakie koty mają. Autor (to znaczy kot) opisuje jak je widzi i właśnie ten zabieg daje taki ubaw. Jakie są koty wszyscy wiedzą, ale w tej książce wszystko jest jeszcze bardziej widoczne i bardziej podkreślone. Do tego nie mało w niej zabawnych historyjek komiksowych. Książka bardzo lekka, szybka do czytania, a do tego zabawna i relaksująca. Naprawdę świetnie się bawiłam.

Recenzja "Typowy kot. Czyli jak wytrzymać z ludzimi"

Szczerze mówiąc z przyjemnością wziełam się za tą...