Pieprzyć to! Jak przestać spełniać cudze oczekiwania, a zacząć własne

Okładka książki Pieprzyć to! Jak przestać spełniać cudze oczekiwania, a zacząć własne Alexandra Reinwarth
Alexandra Reinwarth Wydawnictwo: Otwarte poradniki
poradniki
Otwarte
2019-02-17
2019-02-17
Łukasz Kuć
Motywacja

Książka, która z pewnością podniesie na dachu jak również da przysłowiowego "kopa" do działania. Można się w wielu momentach szczerze uśmiać jak również poddać intrygującej refleksji.

Książkę oceniam jako przeciętną. Nic nie wniosła, ani ja nic nie wyniosłam. Przeczytana, odstawiona na półkę - do zapomnienia. Treść bardzo przewidywalna i opierająca się na przekonaniach autorki. To są jej przemyślenia, a właściwie opowiastki z życia. Dla mnie za dużo prywaty. Chwilami zabawna, niekiedy wkurzająca. Oczekiwałam czegoś innego, ale "Pieprzyć to!" - szukam dalej.. :)

Książka nudna bez żadnej wartości. Nadaje się dla zakompleksionych osób, takich co to przepraszają ,że żyją.
Tak to jest, jak ktoś bazuje właśnie na takich osobach naiwnych , które kupują te pozycje i się nimi zachwycają. Polepszą sobie humor na 20 minut, a w rzeczywistości to może im pomóc tylko terapeuta w realu.

Nie podoba mi się sposób podejścia do życia autorki i styl pisania.
Pieprzyć tę książkę!

Nie podoba mi się sposób podejścia do życia autorki i styl pisania.
Pieprzyć tę książkę!

Poradniki jakie sa wszyscy wiedza. Dla mnie z reguly to nuda. Przy tej pozycji nawet sa momenty ze czlowiek zsczyna sie smiac. Polecam

Alexandra Reinwarth w swym wprowadzeniu wyjaśnia problematykę samego poradnika. Sama miała problem z odmawianiem spotkań, czy uczestnictwa w ważnych wydarzeniach, w obawie przed oceną i przede wszystkim - nie sprostowaniu oczekiwań innym, choć wcale nie mając na to ochoty. A dlaczego tak się dzieje, jakie są przyczyny całej tej drogi mlecznej, skąd powstają takie schematy i funkcjonalność mózgu - Alexandra wyjaśnia dogłębniej w kolejnych rozdziałach. Nie spodobało mi się kilka istotnych kwestii poruszonych w pierwszym rozdziale ZACZNIJ OD SIEBIE, choć wydaje mi się, iż jest to kwestia indywidualna i jak do tego podchodzimy. Nie wszyscy jesteśmy tacy sami. Przy pisaniu szczegółowego streszczenia miałam opór, niczym krew lecąca z nosa. Dotyczyło to tylko podziałów, o których wspomniałam wyżej z rozdziału pierwszego.
Należy pamiętać, nawet do momentu śmierci, że ideałów nigdzie nie ma i nigdy nie będzie. To nabuchany mit, za którym ludzie tak popędzają - czy to moda, motoryzacja czy w ogóle wykształcenie.

Czyta się ultra szybko. Książka z typu poradników, które coś tam wnoszą, ale nic szczególnego. Może dobra na jakiś "początek" ogarniania strachu przed mówieniem nie :)

Jeśli wszyscy stosowaliby się do tytułowej zasady -" pieprzyć to co myślą inni" ,cóż żylibyśmy w nie najmilszym świecie.Nie polecam stosowania się do takiej zasady ,gdyż ci inni nas na pewno wtedy nie polubią Zrewanżują nam się lekceważeniem nas i naszych oczekiwań .Czy tego chcemy?Chyba nie.Polecam szczególnie zastanowić sìę czy warto pieprzyć nie szanować zdania starszych wszak sami będziemy kiedyś starsi co trudno jest sobie wyobrazić ,kiedy jest się młodym.Polecam inną zasadę-starać się szanować innych i liczyć na wzajemność.Książki niestety nie polecam.

Przyznam, że miałam pewne oczekiwania wobec tej książki, które niestety okazały się być rozczarowaniem. Jedynym plusem jest język jakim autorka się posługuje, jest prosto i zabawnie, ale nic poza tym. Na rynku są inne lepsze propozycje poradników z przesłaniem "F* it". Kiedy nie ma się pod ręką nic innego do czytania to ujdzie.

Bardzo słaba. Spodziewałam się zdecydowanie czegoś innego.
Strata czasu.

Bardzo słaba. Spodziewałam się zdecydowanie czegoś innego.
Strata czasu.

• Poradniki

Alexandra Reinwarth Pieprzyć to! Jak przestać spełniać cudze oczekiwania, a zacząć własne Zobacz więcej