Zwierzęta nocą. Nocne safari z latarką w ręku

Okładka książki Zwierzęta nocą. Nocne safari z latarką w ręku Lisa Regan
Okładka książki Zwierzęta nocą. Nocne safari z latarką w ręku
Lisa Regan Wydawnictwo: Jedność literatura dziecięca
16 str. 16 min.
literatura dziecięca
Flashlight Explorers: Animals at Night: 5 Wild Scenes to Discover with the Press-Out Flashlight
Jedność
2020-01-20
2020-01-20
16 min.
Karolina Tudruj-Wrożyna
dzieci zwierzęta safari zabawa nauka edukacja przygoda bajka

Książka "Zwierzęta Nocą" przenosi czytelników w podróż przez tajemniczy świat nocnych istot. Autorzy, poprzez wspaniałe ilustracje i atrakcyjne opisy, wprowadzają dzieci w niezwykły świat, gdzie nietoperze przygotowują się do swoich nocnych eskapad, a sowy wyruszają na polowanie pod osłoną ciemności. Ta książka nie tylko dostarcza wspaniałych wrażeń wizualnych, ale również pełna jest cennych informacji o nocnych zwierzętach i ich sposobach przystosowania do życia w ciemności. Dzięki książce dzieci mogą poznać wiele ciekawostek z życia zwierząt z różnych środowisk np. z lasów deszczowych, afrykańskich sawann, gór Europy, z Arktyki.
Dzięki tej książce, dzieci nie tylko rozwijają wyobraźnię poprzez wspaniałe ilustracje i opisy, ale również poszerzają ich wiedzę na temat różnorodności życia zwierząt oraz adaptacji do różnych środowisk. Dzięki tej książce dzieci uczą się szacunku dla świata naturalnego oraz zrozumienia jego różnorodności.
Jednak to, co jest zdecydowanym atutem tej książki to ciemne strony prezentujące różne środowiska, które można eksplorować za pomocą latarki dołączonej do książki. Dodaje to zdecydowanie interaktywnego wymiaru czytania.
To nie tylko przyjemna rozrywka, ale edukacyjna i terapeutyczna forma zabawy, która wspiera rozwijaniu umiejętności obserwacji i spostrzegawczości.

#zwierzętanocą @wydawnictwojednosc #współpracabarterowa #recenzja
Dziś mam dla Was książkę która skradła serducho i mnóstwo czasu mojej Basi.Trudno jej było oderwać się od zwierzątek,cały czas coś od nowa przyciągało jej uwagę.Przedewszystkim książka jest przepięknie wydana.Gruba,śliska okładka,kolorowe,sztywne i spięte"sprężynką"strony są bardzo przyjemne i wygodne w użytkowaniu.Napewno"sporo" wytrzymają.Wyraźna i gruba czcionka jest bardzo"przyjazna"dla oka co sprawia że dziecko nie ma problemu z czytaniem i chętnie podejmuje samodzielne próby.Wisienką na torcie są "nocne" strony które przy użyciu"sprytnej" latarki dołączonej do książki odkrywają przed małym czytelnikiem nocne harce zwierząt-gadów,płazów,ptaków,drapieżników i ssaków. Latarka naprawdę działa,snop światła ukazuje bardzo wyraźny obraz.Dokladnie tak jakbyśmy trzymali ją w ręku podczas nocnej wyprawy.Do każdej strony jest dołączony przejrzysty spis i zdjęcia zwierzaków które odnajdziemy na danej stronie.Te poszukiwania są świetną zabawą i nauką bo dziecko poznaje nazwy zwierząt,których być może jeszcze nie zna.Tak było w przypadku mojej Basi,każda nowa nazwa była dla niej wielkim odkryciem a niekiedy wybuchem śmiechu bo trafiały się całkiem śmieszne nazwy.W książce znajduje się też sporo ciekawostek o zwierzętach ich życiu i środowisku.Jestem a właściwie obie jesteśmy oczarowane tą książką.Wymaga skupienia i zaangażowania ze strony dziecka,wzbudza ciekawość i daje pretekst do dyskusji.A wszystko w formie zabawy i przyjemności,która trwa i trwa.Ogromnie Wam polecam.To naprawdę"strzał w dziesiątkę" jeśli chodzi o książki dla dzieci.Wasze dzieci będą zadowolone,gwarantuję.💜💜
#czytamzdzieckiem #wspólneczytanie #poczytajmimamo #dzieckoczyta #naukaizabawa #światzwierzat

#zwierzętanocą @wydawnictwojednosc #współpracabarterowa #recenzja

“Zwierzęta Nocą” to podróż po tajemniczym i fascynującym świecie nocnych stworzeń. Od chłodnych lasów po gorące pustynie, książka ta zabiera nas w podróż przez różnorodne siedliska, odkrywając tajemnicze istoty, które często są aktywne nawet po zmierzchu!

Odkrywanie przy pomocy latarki ukrytych scen to nie tylko zabawa, ale także interaktywny sposób na naukę o nocnej przyrodzie. Nasze dzieci uwielbiają szukać i identyfikować zwierzęta na ilustracjach, a także zgłębiać wiedzę na temat ich zwyczajów i siedlisk. “Zwierzęta Nocą” to nie tylko książka do czytania przed snem, ale także inspirujące źródło do rozmów i refleksji nad światem przyrody.

Ta książka to murowany hit każdej biblioteczki 😍.

W każdym dziecku drzemie odkrywca, a jeśli tylko damy naszym pociechom odpowiednie narzędzia to ich głód wiedzy może przepięknie się rozwinąć.

Książki z latarką to nasz hit i wątpię czy w ogóle znajdzie się dziecko, którego nie zainteresuje poszukiwanie zwierząt "po zmroku".

Koncepcja jest bardzo prosta- odwiedzamy różne środowiska naturalne, w których występują odmienne gatunki zwierząt. Problem w tym, że w każdym siedlisku panuje mrok- to nocna pora.

Pomoże nam tutaj dołączona do książki latarka dzięki której możemy dokładnie prześledzić każda ze stron. Centymetr po centymetrze odkrywamy co znajduje się w ciemnościach.

Jest to książka edukacyjna dzięki której prawdopodobnie nie tylko dziecko, ale i dorosły pozna nowe gatunki zwierząt.

Oprócz klasycznych ciekawostek jakich moglibyśmy się spodziewać po książce o zwierzętach znajdziemy foliowe "nocne" strony, a także mała karteczkę po boku, na której znajduje się wykaz wszystkich zwierząt do odnalezienia. Nie zawsze jest to proste, także mamy tutaj połączenie wyszukiwanki i nauki.

W książce znajdziemy miejsca takie jak:

🌧️ Lasy deszczowe
🦓 Afrykańska sawanna
⛰️ Góry Europy
🦉 Wielkie równiny
🐻‍❄️ Życie na Arktyce

Na końcu książki odnajdziemy także podpowiedzi gdzie można było znaleźć dane zwierze 🙂.

Mniej więcej rok temu prezentowałam Wam bliźniaczą książkę o tajemnicach głębin oceanu i powiem Wam, że ciężko by mi było wybrać tylko jeden tytuł 🙂.

Ta książka to murowany hit każdej biblioteczki 😍.

Koncepcja jest bardzo prosta- odwiedzamy różne...

Są takie książki przyrodnicze, które samą swoją formą stanowią tak zachęcające zaproszenie do czytania, któremu nie można odmówić. Taką właśnie książką jest pozycja od @wydawnictwojednosc "Zwierzęta nocą".

Poza wieloma ciekawostkami przyrodniczym i przyjemnymi dla oka ilustracjami znalazł się tu element aktywizujący czytelnika, dzięki któremu jeszcze chętniej dziecko spędzi czas na poznawania zwierząt.

A to wszystko za sprawą "magicznej latarki", która rozświetla środowiska naturalne rozmaitych zwierząt i umożliwia ich obserwacje podczas nocnej wyprawy.

Z tą książką odwiedzimy:
🌱 lasy deszczowye
🌱 afrykańską sawannę
🌱 góry Europy
🌱 wielkie równiny
🌱 Arktykę

Wystarczy wsunąć latarkę pod folię i wyszukiwać oraz obserwować zwierzaki. Ta forma korzystania z książki jest niezwykle atrakcyjna i rozbudza ciekawość. Na odnalezienie czeka aż 105 zwierzaków,a jeśli będziecie mieć problem z ich wyszukaniem to na samym końcu są podpowiedzi😉

Książka „Zwierzęta nocą. Nocne safari z latarką w ręku dla śmiałych odkrywców” od @wydawnictwojednosc to coś niesamowitego. Jest Genialnie wydana, ma twardą oprawę a w środku grube tekturowe strony na kółku. Łatwo się przewraca strony i wygodnie czyta cały tekst. Do książki dołączona jest tekturowa latarka, która po włożeniu w odpowiednie miejsce podświetla obraz i ujawnia zwierzęta!

Znajdziecie tutaj aż 5 lokalizacji:
- Lasy deszczowe
- Afrykańska Sawanna
- Góry Europy
- Wielkie równiny
- Życie na Arktyce
Na każdej rozkładówce jest cała strona informacji o zwierzętach tam żyjących plus małe skrzydełko na którym wymienione są wszystkie zwierzęta (po 21 w każdej lokalizacji). Można je odszukiwać na właściwej planszy według tej listy lub oglądać planszę i sprowadzać nazwy znalezionych zwierząt.

Książka według mnie mogłaby mieć inny tytuł. Trochę mylące jest zwierzęta nocą, spodziewałam się że poznam dużo nocnych zwyczajów czy nocnych zwierząt. Jest tu oczywiście kilka takich informacji, ale według mnie jest to po prostu książka o dzikich zwierzętach.

Niemniej jestem nią zachwycona i z chęcią poznam również drugą z serii „Tajemnice głębin oceanu”.

Książka sprawdzi się idealnie na prezent dla fana zwierząt.

Weź w rękę latarkę i odkryj, co ukrywa nocne safari. Udajemy się do lasów deszczowych, odkrywamy niezwykłe zwierzęta, poznajemy ciekawostki o nich. Ta książka nas zachwyciła. W niebanalny sposób poszerza wiedzę o przyrodzie, a jednocześnie ćwiczy spostrzegawczość. Sporym plusem według mnie jest fakt, że znajdziemy w niej wiele zwierząt nietypowych, o który dość rzadko się mówi i pisze. My wcześniej nie znaliśmy np. tamaryn, które okazały się ciekawymi i uroczymi ssakami.

Książka ma ciekawą formę. Wszystkie strony połączane są spiralą, co zdecydowanie ułatwia korzystanie z książki. Na jednej stronie mamy ciekawostki, później wąska strona z wykazem zwierząt, które należy znaleźć, a następnie strona, pod którą wkładamy tekturową latarkę (dołączoną do książki) i to na niej szukamy zwierząt.

Wizualnie książka jest bardzo ładna. Już okładka jest ładna, a przy tym twarda i solidna. Dalej znajdziemy ciekawe, ładne, kolorowe ilustracje, które zdecydowanie zachęcają do korzystania z książki.

„Zwierzęta nocą. Nocne safari z latarką w ręku” to niebanalna książka, która bawi i uczy. Z wielką przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2021/11/wydawnictwo-jednosc-ksiazka-pt.html

Wydawcy prześcigają się w pomysłach na uatrakcyjnienie swoich książek i przekazanie dzieciom wiedzy na różne tematy. Jeśli chodzi o przyrodę, wśród nowości wypatrzyłam coś może wykorzystuje nie całkiem nowy pomysł, ale pokazujące naturę w całkiem innej odsłonie – taka jest książka „Zwierzęta nocą”.
Jest to publikacja, która oprócz przekazywania wieli ciekawostek o świecie zwierząt, zmusza do samodzielnego poszukiwania ich na ciemnych stronach, które można podświetlać specjalną latarką. Nie pierwszy raz spotkałam się z pomysłem wykorzystania białej tektury w kształcie latarki do wyszukiwania szczegółów na ilustracji wykonanej na ciemnej folii, niemniej jest to coś genialnego. Jasne tło podłożone pod ciemny obrazek wyostrza go i rozjaśnia, dzięki czemu można zaobserwować szczegóły, jakby rzeczywiście padł na nie snop światła.
Każda rozkładówka dotyczy innego ekosystemu. Poznamy więc tropikalne lasy deszczowe, góry Europy, sawannę, wielkie równiny i Arktykę, a przede wszystkim po 21 zwierząt tam żyjących. I nie są to tylko te najbardziej znane: słonie, żyrafy, niedźwiedzie, małpy i morsy, ale również rosomaki, lemingi, elandy, łuskowce, kapibary czy tamaryny (ja też wiele z tych nazw widzę po raz pierwszy). Na jednej stronie możemy przeczytać ciekawostki o nich, na wąskiej zakładce znajdziemy nazwy i wizerunki wszystkich zwierząt, które potem można odnaleźć na rysunku za pomocą wspomnianej latarki. Gdyby jednak nie udało się wypatrzeć wszystkich, to na końcu książki znajduje się grafika podpowiadająca, gdzie należy szukać każdego zwierzęcia.
Taka książka nie tylko rozwinie zainteresowania przyrodą u dzieci, ale dodatkowo pozwoli na ćwiczenie spostrzegawczości, która jest przecież niezbędnym elementem pozwalającym na rozpoznawanie znaków, podobieństw, a tym samym wstępem do nauki czytania i pisania. Jej wartość jest zatem nie do przecenienia.
Książka jest solidna, została wydana na sztywnym papierze w twardej oprawie na spirali, przez co bardzo wygodnie się z niej korzysta. Do tego pomyślano również o miejscu na przechowywanie latarki, która, w innym przypadku, miałaby szansę dość łatwo się zgubić. Podsumowując, muszę stwierdzić, że to nowatorski i atrakcyjny sposób na rozbudzenie zainteresowań, poznawanie przyrody, ćwiczenie istotnych umiejętności oraz po prostu zabawę z książką.

Jest to publikacja, która oprócz przekazywania wieli ciekawostek o świecie...

Nocą świat jest inny, bardziej tajemniczy, niezwykły i z pewnością także fascynujący... Niezwykle intrygujące wydaje się bowiem to, co kryje się za ciemnością - choćby na polu przyrody, która często właśnie nocą przybiera swoją drugą twarz. Oto jednak pojawia się niezwykła okazja - literacka okazja, ku temu, by poznać nocny świat w zaciszu swojego domu. Okazję tę stwarza nam premiera znakomitej i pięknej książki pt. "Zwierzęta nocą. Nocne safari z latarką w ręku", która ukazała się właśnie nakładem Wydawnictwa Jedność!

Jako słowo się rzekło, oferta tej wspaniałej książki zaprasza nas swoimi stronami do odbycia niezwykłego safari po nocnym świecie zwierząt. Safari, które odbywamy tu za sprawą dołączonej do książki, specjalnej "latarki", która odsłania przed nami kryjące się w ciemności nocy, zwierzęta. Odsłania je same, jak i też ich naturalne środowisko i zachowania, których za dnia nie ujrzymy. Jednakże na tym bogata oferta tej pozycji bynajmniej się nie kończy, gdyż dziecięcy czytelnik pozna tu także ogrom cennych informacji na temat rozmaitych środowisk życia zwierząt, ich poszczególnych gatunków, jak i też zachowań. Innymi słowy rzecz ujmując - każdego czytelnika czeka tu wielka przygoda!

Lisa Regan i Marc Pattenden - autorzy tej pięknej książki, zaoferowali nam za jej sprawą niezwykłe spotkanie ze światem zwierząt. Spotkanie, które z jednej strony cechują walory edukacyjne i poznawcze - związane z odkrywaniem wiedzy o świecie i życiu zwierząt..., zaś z drugiej wspaniała, interaktywna zabawa. Zabawa za sprawą świetnego pomysłu na dołączenie do tej książki tekturowej latarki, która w niezwykle widowiskowy sposób rozjaśnia dla nas ciemność "nocnych stron", odsłaniając tym samym przebywające tam zwierzęta. I przyznam szczerze, że dawno już nie spotkałam się z tak pomysłowym i pięknym w swoim wizualnym wymiarze, rozwiązaniem...

Kolejny raz możemy odwołać się tutaj to najwspanialszego z literackich połączeń - przyjemnego z pożytecznym. Przyjemnością jest zawarta na stronach tej książki przygoda, zabawa i rozwikływanie różnego rodzaju zadań i quizów związanych z treścią tej pozycji. Pożytecznym jest zaś oczywiście niezwykle cenna, widowiskowa i piękna w swojej plastycznej formie, lekcja przyrody i biologii, jaką to odbywa czytelnik tej książki. Lekcja fascynująca, obfitującą w ogromną ilość faktów i zaskakujących ciekawostek, a i do tego zabawna, co w kontekście wieku odbiorcy tej pozycji, ma także wielkie znaczenie.

Nie można nie zachwycić się szatą graficzną tego tytułu, którą tworzą zarówno przepiękne ilustracje zwierząt - tak to na polu edukacyjnej części tej książki, jak i też tej stricte rozrywkowej. To niezwykle malownicze w swojej postaci, ale też i szczegółowe oraz bardzo realistyczne - rysunki, których to oglądanie niesie nam wielką przyjemność. Nie sposób nie wspomnieć w tym miejscu także o efektownym wydaniu tej pozycji, które tworzy duży format, twarda i klimatyczna okładka, przejrzysty układ treści, jak i oczywiście kolory. Wspaniałe, barwne i bogate w swej ofercie - kolory, które zachwycają nas tyleż w postaci wspominanych powyżej rysunków, ale też i chociażby wypełnień stron. I na koniec niezwykłe efekt "rozjaśniania" spowitych nocną ciemnością kart ze zwierzętami - dla mnie jest to absolutna rewelacja!

Spotkanie z tą książką, to sama i największa z możliwych, przyjemność. Przyjemność poszerzania naszej wiedzy i zdobywania nowych informacji o zwierzętach i ich życiu, jak i również przyjemność przedniej zabawy, jaką zapewnia nam ta lektura. Naturalnie, to również przyjemność wizualnego obrazu, który przybiera tu postać bardzo smakowitej, literackiej uczty. I dlatego też w mej ocenie książka ta sprawdzi się świetnie w każdym domu z małymi dziećmi, ale też i chociażby na szkolnej lekcji przyrody, gdzie to może stać się ona ciekawym i intrygującym urozmaiceniem i dopełnieniem tradycyjnych zajęć.

Rzecz całą podsumowując - książka pt. "Zwierzęta nocą. Nocne safari z latarką w ręku", to bardzo interesująca, wykonana w niezwykle widowiskowy i efektowny sposób, jak i wreszcie mająca do zaoferowania moc niezwykłych atrakcji, pozycja. Pozycja dla dzieci, aczkolwiek jestem przekonana o tym, że równie udanie będą bawić się przy niej także i ich rodzice, do czego zresztą to ich namawiam, by oto zamienili czas spotkania z tym tytułem we wspólną zabawę. Nie pozostaje mi już zatem nic innego, aniżeli z jak największym przekonaniem zachęcić was do sięgnięcia po tę książkę, co też i niniejszym czynię. Polecam - naprawdę warto!

Znakomita książka dla każdego młodego odkrywcy przyrody :)

Znakomita książka dla każdego młodego odkrywcy przyrody :)

Pokaż mimo tovideo - opinia

• Do biblioteki
  • Zwierzołki
  • Samodzielne
  • Czytane synkowi

Dodaj cytat z książki Zwierzęta nocą. Nocne safari z latarką w ręku