Okładka książki Tajemnice głębin oceanu Podmorska wyprawa z latarką w ręku – dla odważnych nurków! Julia Adams, Lisa Regan
Julia AdamsLisa Regan Wydawnictwo: Jedność interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
40 str. 40 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Jedność
2022-05-15
2022-05-15
40 min.

Książka "Tajemnice Głębin Oceanu" zabiera czytelników w podróż przez niezmierzone głębiny oceanu, gdzie tajemnicze stworzenia i kolorowe rafy koralowe czekają na odkrycie. Autorzy, poprzez niesamowite ilustracje i ciekawe opisy, przenoszą dzieci w magiczny świat podwodnego życia, gdzie niezwykłe istoty ukazują się w pełnej krasie.
"Tajemnice Głębin Oceanu" nie tylko inspirują dzieci do odkrywania nieznanych światów, ale również uczą je o różnorodności życia morskiego oraz znaczeniu ochrony oceanów. Książka ta może być użytecznym narzędziem w edukacji ekologicznej dzieci, zachęcając je do troski o środowisko naturalne.
Podobnie jak "Zwierzęta Nocą", "Tajemnice Głębin Oceanu" zawierają ciemne strony, które można eksplorować za pomocą latarki dołączonej do książki. Ta interaktywna forma czytania nie tylko dostarcza dzieciom emocjonujących wrażeń, ale również może pomóc im w relaksacji i rozładowaniu stresu.

"Tajemnice Głębin Oceanu" nie tylko...

Czy macie ochotę na wyprawę w świat zwierząt?

Mam dla Was wyjątkowe wydanie, które dla każdego małego czytelnika będzie fascynującą przygodą. Aby z mroku oceanicznych głębin ukazały się nam podwodne zwierzęta, należy skorzystać z dołączonej do książki papierowej latarki.

W każdej scenerii zobaczymy inne środowisko i jego mieszakańców - ptaki, ssaki, ryby, gady i bezkręgowce. Odwiedzimy ciepłe wody otaczające Karaiby i mroźne otchłanie Antarktydy. Atrakcja wyszukiwania stworzeń to niesamowita zabawa dla dzieci, w dodatku uczy bardzo dużo. Wiele części oceanów jest dla nas nadal niedostępne, jednak zajrzymy w miejsca, które szczegółowo zbadano. Poznamy mnóstwo ciekawostek, dowiemy się, kto jest doskonałym nurkowcem, które stworzenia walczą o przetrwanie za pomocą trującej wydzieliny, czy istnieje niewidomy myśliwy, który gatunek wytwarza światło. To jedynie namiastka wiedzy, którą znajdziecie w tej książce. Zajrzymy do wraków statków, w kalifornijski las wodorostów, na strefę podbiegunową czy rafę koralową. W książce znajdziecie też kilka spisów zwierząt, które zapraszają do ich wyszukania, co sprawi, że łatwiej będzie dziecku zapamiętać nowe nazwy. W razie trudności w zlokalizowaniu ich na ostatniej stronie znajduje się pomoc z odpowiedziami.
Zobaczymy tutaj wydrzyka, kaszalota, śluzicę, orkę, ośmiornicę i mantę, jest tu jednak cała grupa zwierząt, o których jeszcze nie słyszałam.

To fascynująca i starannie wydana książka, która motywuje dziecko do pogłębiania wiedzy o świecie przyrody. Na wstępie wytłumaczono, jak korzystać z tego wydania, a wykorzystanie latarki jest pomysłowe i zainteresuje każdego czytelnika.

Serdecznie polecam.

Czy macie ochotę na wyprawę w świat zwierząt?

“Tajemnice Głębi Oceanu” to prawdziwa uczta dla dziecięcej wyobraźni i zmysłów! Zanurzenie się w fascynujący świat oceanicznych głębin jest jak podróż w nieznane – pełna tajemnic i niezwykłych odkryć. Książka ta nie tylko zachwyca niezwykłymi ilustracjami, ale także bogatą wiedzą na temat różnorodnych form życia morskiego. Przewracając strony, zanurzamy się coraz głębiej, odkrywając egzotyczne gatunki ryb, niesamowite rafy koralowe i tajemnicze stworzenia, których istnienie często przekracza nasze wyobrażenie!

Dzięki tej książce nasze dzieci nie tylko rozszerzają swoją wiedzę na temat życia morskiego, ale także rozwijają empatię i szacunek dla naturalnego środowiska.

Jakie sekrety skrywa oceaniczna głębia? Jakie stworzenia możemy tu spotkać i w jaki sposób przystosowały się one do niełatwych warunków? Jeśli Wasze dzieci ciekawi podwodne życie, a także kochają nietuzinkowe publikacje, które łączą ze sobą zabawę, umiejętność czytania oraz edukację, książka „Tajemnice głębin oceanu” z pewnością skradnie ich serca! Z tą nieszablonową pozycją nie ma mowy o nudzie!

Bezsprzecznie, fundamentem tej wspaniałej publikacji jest dołączona kartonowa latarka, którą należy wsunąć między arkusz foli, a zaciemnioną stronę znajdującą się obok. Rzucając smugę światła, odnajdujemy fascynujące zwierzęta, jak i rośliny, ukryte na dnie oceanu. Począwszy od wód strefy podbiegunowej, poprzez australijską rafę koralową czy kalifornijski las wodorostów, aż po tajemnicze wraki statków. Wyruszcie w niezapomnianą podróż w głąb oceanu, która nie tylko zapoznaje z wieloma gatunkami, ukazując ich niezwykłość, ale także skutecznie rozbudza głód wiedzy, zachęcając tym samym do dalszych poszukiwań.

Forma, w jakiej zostały przekazane wszystkie cenne informacje absolutnie zachwyca. Dziecko pochłania nowe wiadomości z ogromnym zapałem, a nietuzinkowe, jakże realistyczne ilustracje wspaniale obrazują przyswajaną, jakże przystępną treść. I choć książka niczym nie przypomina encyklopedii, stanowi niesamowity ładunek wartościowych, edukacyjnych treści, jakie zostają przyswojone w błyskawiczny, niebywale przyjemny sposób.

„Tajemnice głębin oceanu Podmorska wyprawa z latarką w ręku – dla odważnych nurków!” jest wyjątkową, mądrą, pięknie wydaną publikacją, dzięki której głębiny oceanu i ich tajemnice stają przed nami otworem. Przepiękna, precyzyjna szata graficzna, nietuzinkowa latarka, fundująca fascynujące poszukiwania, lawina cennych informacji i ciekawostek, a przede wszystkim nieszablonowa forma wyszukiwanek, która oczaruje zarówno młodsze szkraby, jak i starsze dzieci. My jesteśmy absolutnie zachwyceni, a zabawy z latarką bardzo szybko stały się naszą jakże przyjemną, codzienną rutyną! Polecam gorąco!

Doskonale pamiętam jak dotarła do nas ta książka, przez kilka kolejnych dni nie istniały inne. "Tajemnice głębin ocenu" czytaliśmy nieskończenie wiele razy, a dzięki latarce mały czytelnik za każdym razem odkrywał nowe szczegóły.

W książce przeczytamy o najróżniejszych zwierzętach zamieszkujących oceany, na
każdej stronie z wyszukiwanką znajduje się obrazkowa lista zwierząt do odnalezienia wraz z ich nazwami. Ponadto książka w przystępny sposób oferuje wiedzę w zakresie wód strefy podbiegunowej, australijskiej rafy koralowej, przeczytamy o kalifornijskim lesie wodorostów, karaibskich wrakach statków i czarnych głębinach oceanu.

Największą zaletą książki jet jej nieszablonowość, jest w pewnym sensie unikatowa, wcześniej nie spotkałam się z takim pomysłem na książkę dla młodszych czytelników. A co w niej wyjątkowego? To, że oprócz standardowych ciekawostek zawiera ciemne strony (folie) z ukrytymi podwodnymi krainami. Aby się przekonać co kryje się pod wodą wystarczy użyć specjalnej latarki dołączonej do książki.

Fantastyczne duże i estetyczne ilustracje w dopasowanych kolorach, realistyczne odwzorowanie morskich zwierząt,
wiele ciekawostek, możliwość samodzielnego przeszukiwania dna oceanu, to czyni książkę absolutnie wyjątkową. Wszystko to w pięknym wydaniu z twardą oprawą i spiralą.

Książka oferuje moc zabawy i garść wiedzy - dasz się skusić?

W książce przeczytamy o najróżniejszych zwierzętach zamieszkujących oceany, na
każdej stronie z wyszukiwanką znajduje się obrazkowa lista...

Zapraszam do recenzji wraz ze zdjęciami na: https://kawauzolzy.blogspot.com/2023/06/tajemnice-gebin-oceanu-julia-adams-lisa.html

Gdy zobaczyłam, że mamy w zasobach biblioteki "Tajemnice głębin oceanu" wiedziałam, że muszę koniecznie zrobić rezerwację. Widziałam ją u kilku osób na IG i to zdecydowanie ten rodzaj książek, który starszy syn uwielbia. A dziś nawet i młodszy (2-latek) nie chciał jej wypuścić z rąk.

To książka aktywizująca, bo zawiera dołączoną papierową "latarkę", którą należy podświetlać specjalne foliowe arkusze by odkryć jakie stworzenia kryją się w podwodnym świecie. Ta forma zdecydowanie zainteresuje małych odkrywców.

Ma twardą oprawę i sztywne strony, połączone wewnątrz na podwójnej spirali. Jest naprawdę solidnie i pięknie wydana, ilustracje są jak najbardziej realne. Zastosowano tu także ramki i różne kolory tła dla ciekawostek, co sprawia, że jeszcze przyjemniej się z niej korzysta.

Każda rozkładówka to inne środowisko życia i tak znajdziemy tu ogólne informacje o oceanach oraz o:
- wodach strefy podbiegunowej
- australijskiej rafie koralowej
- kalifornijskim lesie wodorostów
- karaibskich wrakach statków
- czarnych głębinach oceanu.

A na końcu także odpowiedzi, a raczej podpowiedzi do zadań z wyszukiwaniem zwierząt, które znajdują się przy każdej rozkładówce.

Największą atrakcję stanowi właśnie to wyszukiwanie latarką wszystkich stworzeń z listy obok.

Książka zawiera naprawdę sporo ciekawostek. Dowiemy się z niej m.in., że futro fok ma dwie warstwy włosia, dzięki czemu ich skóra jest ciepła i sucha, że ośmiornica czerwona potrafi zmieniać fakturę i odcień skóry by wtopić się w otoczenie, a flądra pawia ma oboje oczu na tej samej stronie ciała i każde z nich porusza się niezależnie od drugiego.

To skarbnica wiedzy o podwodnym świecie przedstawiona w przyjazny i ciekawy sposób. Przyznaję, że lektura wciągnęła także mnie!

W tej serii ukazały się także "Zwierzęta nocą" i już wiem, że muszę na nie polować!

Jeśli szukasz książki, która robi efekt "wow", to właśnie masz ją przed sobą. "Tajemnice głębin oceanu" odkrywają sekrety podwodnego świata i zapewniają przy tym moc atrakcji.

Czym wyróżnia się ta niezwykła lektura?

Na pięciu kolejnych rozkładówkach umieszczono różne środowiska życia oceanicznych głębin. Znajdziesz tu mi.in australijką rafę koralową czy kalifornijski las wodorostów. Poznacie fakty i ciekawostki dotyczące różnych gatunków zwierząt zamieszkujących oceany. Ale to nie wszystko. Największą atrakcją są ciemne strony tej książki. W oceanicznych mrokach, mały czytelnik z latarką w ręku, nurkuje do podwodnego świata i wyszukuje zwierząt.
Wystarczy wsunąć papierową latarkę między foliową a czarną stronę. Dzięki temu odkryjesz całą moc ukrytych tajemnic.

Książka zawiera barwne, realistyczne ilustracje, które wraz z encyklopedyczną wiedzą tworzą niezwykle ciekawą pozycję popularnonaukową. Latarka rozświetlająca głębiny, czyni z czytelnika badacza oceanicznego świata i zachęca do poszukiwania kolejnych gatunków zwierząt. Na końcu książki możecie sprawdzić, czy udało Wam się znaleźć je wszystkie.

"Tajemnice głębin oceanów " to świetna i nieszablonowa aktywizująca wyszukiwanka, która gwarantuje wartościową rozrywkę.

Czym wyróżnia się ta niezwykła lektura?

Napewno lubicie odkrywać z dziećmi nieznane miejsca i podziwiać piękno przyrody. Niestety nie każdy może jechać na wycieczkę dokoła świata😄

Dziś książka naprawdę genialna! "Tajemnice głębin oceanu" od @wydawnictwojednosc to pozycja , która uczy i dostarcza przy tym mnóstwa zabawy i to w niebanalny sposób. Znajdziemy w niej informacje o różnych podwodnych strefach, a potem latarka w dłoń! I wyruszamy na poszukiwania!

No właśnie tu dopiero zaczyna się zabawa! W książce znajdziemy latarkę. Wsuwając ją między folię a czarne tło zaczynamy wyprawę- jako nurek odkrywca możemy zobaczyć podwodny świat i spróbować znaleźć jak najwięcej zwierząt, których lista znajduje się na stronie obok. Wyruszymy między innymi na australijską rafę koralową czy do kalifornijskiego lasu wodorostów. Na końcu książki znajdziemy podpowiedzi, bo czasem podwodne stworzenia potrafią się sprytnie ukryć 😉

Nie da się zaprzeczyć, że u nas ta książka to hit. Oboje z Grzesiem bawimy się przy niej wspaniale. Nie dość, że znajdziemy ciekawostki o podwodnych mieszkańcach to jeszcze ćwiczymy spostrzegawczość, a nawet trochę cierpliwość 😉
Polecamy gorąco każdemu! Obok tej książki nie można przejść obojętnie ❤

Jeśli tak jak ja lubicie edukację przez zabawę, ta książka będzie strzałem w 10!
Dołączono do niej latarkę, która pozwoli dostrzec ukryte w głębinach oceanu skarby.
Przy okazji można porozmawiać z dzieckiem o pracy nurka (naukowca-badacza) oraz jego wyposażeniu, niezbędnym w procesie badawczym.
W książce znajdziemy foliowe, czarne strony, w których ukrywają się tajemnice oceanu. Ile wspaniałych mieszkańców skrywają wody oceanów, morza strefy podbiegunowej, australijska rafa koralowa czy kalifornijski las wodorostów. Ciekawe, co można znaleźć we wrakach statków?
Ponadto są tu także ciekawostki dotyczące oceanicznej fauny i flory. Możecie pobawić się w odkrywców i spróbować odnaleźć ukryte zwierzęta. To doskonały sposób na zapamiętanie ich wyglądu i nazw. Ilustracje są wyjątkowe!
Fantastycznie jest budzić w małym człowieku duszę odkrywcy i zaszczepiać mu chęć do poznawania świata. Przy okazji zawsze rozmawiam z dziećmi o kwestii zanieszyczszenia naszej planety oraz o sposobach jej ratowania.

Konstrukcja książki jest następująca: na początku jest instrukcja jak korzystać z książki, latarka tekturowa, kilka informacji o oceanie i część właściwa czyli aż 5 lokalizacji, w których możecie zajrzeć na dno oceanu.
1. Wody strefy podbiegunowej
2. Australijska Rafa Koralowa
3. Kalifornijski Las Wodorostów
4. Karaibskie Wraki Statków
5. W czarnych głębinach oceanu
Przy każdej z nich znajdziecie mnóstwo ciekawostek o stworzeniach tam żyjących. Zarówno roślin jak i zwierząt. Do tego jest małe skrzydełko z 21 osobnikami do odnalezienia na planszy.
Podam Wam kilka ciekawostek żeby Was zachęcić do lektury:
- Na obszarach Arktyki są ptaki, które atakują inne ptaki aby wypuściły jedzenie z dzioba i sami je przechwytują. Nazywane są polarnymi piratami.
- W oceanach istnieje stworzenia która czyszczą inne. Do niektórych z nich ustawiają się nawet kolejki jak na myjnię bezdotykową.
- Istnieją ryby, które rodzą się samicami i zmieniają płeć na samca w późniejszym czasie (gatunek wargaczowatych).
- Flądra pława ma oboje oczu po tej samej stronie i na dodatek może patrzeć nimi w różnych kierunkach.
- Istnieją gatunki które same wytwarzają światło na dnie oceanu między innymi Wężor.

Wszystko to w pięknym wydaniu z twardą oprawą, spiralą i pięknymi ilustracjami.

Serdecznie polecam! Idealna na prezent, po prostu wow!

1. Wody strefy podbiegunowej
2. Australijska Rafa Koralowa
3. Kalifornijski Las Wodorostów
4. Karaibskie Wraki Statków
5. W czarnych głębinach oceanu
Przy...

• Recenzyjnie - 2022 r.
  • Do biblioteki
  • Kuba 2024
  • C- Biblioteczka potworków ;)
  • Wyd. Jedność
  • Dla portali/księgarń