Tessa Brown

Okładka książki Tessa Brown D. B. Foryś
Okładka książki Tessa Brown
D. B. Foryś Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Tessa Brown (tom 0.5) fantasy, science fiction
40 str. 40 min.
Tessa Brown (tom 0.5)
NieZwykłe
2020-07-17
2020-07-17
40 min.
fantastyka prequel opowiadanie zapowiedź cykl Tessa Brown

Czasopismo "Da... Łukasz Bałut, Daria...
Okładka książki Miłość w czasach rozkładu D. B. Foryś, Marcin Halski
Miłość w czasa... D. B. Foryś, Marcin...
Okładka książki Pikantne święta D. B. Foryś, Katarzyna Rzepecka
Pikantne święta D. B. Foryś, Katarz...

Ciekawy wstęp do czytania reszty części :)

Ciekawy wstęp do czytania reszty części :)

Fajnie - pokazanie jak to Tess poznała Remiela przy okazji uratowała Zaświaty ;)

Instagram: www.instagram.com/bjcczyta/
Facebook: www.facebook.com/bjcczyta/?ref=bookmarks

***************************************************************

Instagram: www.instagram.com/bjcczyta/
Facebook: www.facebook.com/bjcczyta/?ref=bookmarks

***************************************************************

Czy można mieć wpływ na los i jego decyzje? Absolutnie żadnego. Przekonała się o tym Tessa. Miała wątpliwą przyjemność poznania kogoś, kto lepiej by zrobił, gdyby został u siebie a nie wlazł z buciorami do jej życia. Dosłownie. A ta silna, twarda babka ma jedną wadę. Tylko jedna rzecz ją przeraża. Mianowicie duchy. Do akcji wkracza przystojny Leo. Czy uda im się rozwikłać zagadkę tajemniczej zjawy? Czy Tessa pokona swój strach? Z czym bądź kim przyjdzie jej jeszcze stanąć do walki?

Prequel jest zaledwie czterdziestostronicowym wstępem do serii o Tess Brown. W nim od razu wkraczamy do świata zjawisk paranormalnych, ciętego języka głównej bohaterki oraz wszędobylskiego humoru. Stajemy oko w oko z przerażającymi postaciami, na widok których włosy stają dęba a strach mocni zakorzenia się w umyśle a strach i pot obleje plecy. Tu dzieje się może nie za wiele ale wystarczająco, by wciągnąć czytelnika. Przyciągnąć uwagę i dać mu mniej więcej pełen obraz tego, co będzie miało kontynuację w kolejnych tomach. A one już za mną - i to czytane dwa razy. Teraz, po prequelu cała seria jest w końcu kompletna. Brakowało mi tego wprowadzenia. Akcja dynamiczna, postacie charakterne i niesamowity świat Podziemi oraz wszelkich milusich stworzonek, na które zapoluje główna bohaterka. Nie można jej odebrać odwagi i woli walki. Twarda z niej sztuka. Inna by zaraz piszczała czy traciła przytomność. Uciekała ile sił w nogach. A ona mimo przerażenia zaciska zęby i staje oko w oko ze strachem. W końcu jest półdemonem - a to zabawne, prawda? Półdemon i strach przed duchami? No cóż - Tess jest wyjątkowa. I taka być musi. Inaczej nie ciekawiłaby i nie zaintrygowała. To co było mi dane ujrzeć w półtomiku było kwintesencją tej potrawy, zwanej serią. Aż Wam zazdroszczę tego, że będziecie czytać go a później całą trylogię. Ale i ja mam w planach zasiąść do niej jeszcze niejeden raz. Ta seria jest bowiem obłędna.

D.B. Foryś doskonale wie co wymyślić i jak to ująć w słowa, by porwać czytelnika. By wciągnąć go do świata duchów i zjawisk paranormalnych. Charakterni i nietuzinkowi bohaterowie, szczypta magii i grozy a do tego dowcip. Idealne połączenie. Świat fantasy stoi otworem i kusi. Zaprasza z ukłonem po sam pas do przekroczenia progu. Tylko uwaga na ten błysk w oku oddźwierniego. Nie wróży on niczego dobrego. Jak zatrzaśnie za Wami drzwi tak będziecie mogli wyjść, gdy dobiegniecie z główną bohaterką do mety. A ta droga będzie przerażająca i mroczna. Serce będzie stawało i odmawiało wystukiwania rytmu a brwi z zaskoczenia i szoku będą podjeżdżały do góry. A i od razu miejcie w pogotowiu poduszkę obok siebie. Po co? By szczęka miała miękkie lądowanie, bo jak gruchnie o podłogę to usłyszą to Wasi sąsiedzi. Fani fantasy znajdą tu to, czego potrzebują, by zostać usatysfakcjonowanym.

Polecam.

Tessa Brown, to krótki zaledwie czterdziesto stronicowy wstęp do cyklu Tessa Brown D. B. Foryś. Opowiadanie przedstawia nam pokrótce jak rozpoczęła się historia Tessy i Remiela. Czy to opowiadanie wnosi coś do całości cyklu? Nie, jednak stanowi takie fajne jej uzupełnienie. Okładka w kolorze czerwonym wpasowana w pozostałe tak by tworzyła spójną całość.

Krótkie opowiadanie, które stanowi bardzo dobre wprowadzenie do świata Tessy Brown. Cieszę się, że przeczytałam je na początku, a jeszcze bardziej, że lektura całej trylogii dopiero przede mną 😊 Zapowiada się interesująca seria łącząca w sobie kilka gatunków, z ciekawymi bohaterami oraz wciągającą fabułą ❤ Teraz zdecydowanie mam apetyt na więcej! Nie mogę się doczekać, aż otrzymam swoje egzemplarze 😍

Świetnie opowiadanie chciałabym je w wersji papierowej 😍piękne uzupełnienie trylogii😍

Bohaterowie niewątpliwie posiadają poczucie humoru. Zapowiada się seria pełna humorystycznych wkładek oraz elementow grozy. Poznamy drugie dno - zaświaty pełne demonów, które Tessa z ogromną przyjemnością sprowadza na swoje miejsce. Lecz każdy ma swoją słabość, a jej piętą achillesa są duchy. Kiedy popełnia każdy możliwy błąd prosi o pomoc przyjaciela, poznając seksownego Leo. Niepozorny i szczery do bólu medium.

Jeśli lubicie tematykę duchów, ciekawe zgryźliwe charakterki to coś dla was. Seria zapowiada się Obiecująco.

Polecam gorąco!

Polecam gorąco!