Okładka książki Mroczna obietnica D. B. Foryś
Okładka książki Mroczna obietnica
D. B. Foryś Wydawnictwo: D. B. Foryś Cykl: Ukryte w ciemności (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Ukryte w ciemności (tom 2)
D. B. Foryś
2022-10-20
2022-10-20
9788396205490
romans mafia erotyk

Czasopismo "Da... Łukasz Bałut, Daria...
Okładka książki Miłość w czasach rozkładu D. B. Foryś, Marcin Halski
Miłość w czasa... D. B. Foryś, Marcin...
Okładka książki Pikantne święta D. B. Foryś, Katarzyna Rzepecka
Pikantne święta D. B. Foryś, Katarz...

Ukryte w Ciemności.
Tom 2

„Gdy mężczyzna z przeszłością pragnie dziewczyny pełnej nadziei”.

Kornelii i Alana żyją sobie spokojnie, ale do czasu. Pewnego dnia ich spokój zostaje brutalnie przerwany. Co się takiego wydarzy? 🤔
Czy to będzie ktoś z przeszłości? 🤔
Para ma dwa wyjścia, mogą uciec albo wrócić do świata, o którym chcą zapomnieć. Co oni wybiorą? 🤔
Jaka droga pójdą dalej? 🤔
Na te pytania znajdziecie odpowiedzi jak sięgnięcie po książkę 📖.

Jest to kontynuacja książki pt. „Mroczna pokusa”.
Dla mnie ta książka była świetna. Wciągająca historia, można przez nią zarwać nic, żeby ją skończyć i dowiedzieć, jak się zakończy ta historia. Autorka ma lekki styl pisania. Ten tom wciąga tak samo jak poprzedni, i to zakończenie, przez które nasuwa się pytanie czy będzie jeszcze jeden tom? 🤔
Moją uwagę w tej, czy w poprzedniej pozycji bardzo przykuła okładka, ponieważ rzuca się w oczy. W wolnej chwili na pewno chce przeczytać też inne książki z pióra tej autorki 😊.
Mam nadzieję, że uda mi się to w najbliższym czasie 🤔😁.

Polecam Wam ogromnie tę serię.

Bardzo dziękuję autorce za egzemplarz ❤️.

Współpraca reklamowa, barterowa 🙂.

Ukryte w Ciemności.
Tom 2

„Gdy mężczyzna z przeszłością pragnie dziewczyny pełnej nadziei”.

Czy to będzie ktoś z przeszłości? 🤔
Para ma dwa wyjścia, mogą uciec albo wrócić do świata, o którym chcą zapomnieć. Co oni wybiorą?...

Historię Neli i Alana poznaliśmy w pierwszym tomie - Mrocznej pokusie. Dwójka charakternych bohaterów w leśnej głuszy, w uroczej chatynce ukrywała się przed przeszłością budując namiętną relację. Nie mogło być za dobrze - przeszłość wróciła i po walce o wolność nasi zakochańce wybywają na Zanzibar, by zacząć od nowa.

Sielanka nie trwa długo. Alan ukrywa coś przed Nelą wiedząc, że dziewczyna nie będzie zadowolona z jego działania. Tajemnice jednak lubią wypływać na wierzch. Ta w wyjątkowo paskudny sposób, bo ponownie ściąga na nich kłopoty w osobie dawnego wroga. Alan zmuszony jest odnowić "biznesowe kontakty", czym tylko zaciska pętlę na gardle swoim i ukochanej.

Jeśli pierwsza część była dynamiczna, to ta jest rakietą o napędzie atomowym. Chcąc ratować wspólne życie przed zmorami przeszłości, Alan musi stanąć do walki. Nela choć wściekła, nie zostawia go samego. Ta walka nie pozostaje bez wpływu na ich relację. Z niepokojem obserwowałam rozwój wydarzeń. A zakończeniem Autorka wbiła mnie w fotel.

Mroczna obietnica spełni Wasze oczekiwania i nie rozczaruje Was. Zapewniam. Jest tu wszystko, czego możecie chcieć od romansu mafijnego, ale bez mafii jako takiej. I z romansem erotycznym, ale bez erotyki podanej na talerzu. Wysmakowana namiętność, emocje, bliskość partnerów. Dynamika wydarzeń, świetnie zbudowane napięcie, humor bohaterów i finał, jakiego się nie spodziewacie.

Sielanka nie trwa długo. Alan ukrywa coś przed Nelą...

Recenzja booktoura

[…] Gdy mężczyzna z przeszłością pragnie dziewczyny pełnej nadziei[…]

Nadziei na wspaniałe życie, na zapomnienie o przeszłości, na bycie z ukochaną osobą. Ale przeszłość czasami się o nas upomni. Tak jak w tej historii.

Alan nie może się uwolnić o przeszłości, od obietnicy danej rosyjskiej bratwie. Gdy obiecuje złapać swego „brata” nie wie w jakie bagno się szykuje. A Nela trwa przy nim. Jednakże nie wie z czym przyjdzie się jej zmierzyć.

„Mroczna obietnica” to książka, od której nie idzie się oderwać, od której nie idzie zapomnieć. Od której po skończeniu wciąż przeżywasz emocje jakie miałaś, gdy ją czytałaś. Trzęsące się dłonie, ukryty krzyk, ból, rozpacz, płacz z bezsilności i radości. Rozpalone policzki i gorąc na całym ciele. Rozpadające się serce na milion tysięcy kawałków. Takich których ciężko jest pozbierać. Milion myśli galopujących w głowie jak stado rozpędzonych koni. Te wszystkie emocje były jak rozpędzony pociąg, który nie zatrzyma się dopóki nie przeczytasz ostatniej strony. A jak do niej dotrzesz to uśmiech i głęboki wydech żeby uspokoić twój stres pojawią się.

Piękna historia. Cieszę się, że w końcu poznałam finał tych dwojga. Może i przeszłość deptała im po piętach, ale bardzo powoli. A oni w końcu dali sobie ogromny kredyt zaufania i miłość na którą zaslugiwali;)

Recenzja booktoura

[…] Gdy mężczyzna z przeszłością pragnie dziewczyny pełnej nadziei[…]

Nie rozumiem tych zachwytów. Pierwszy tom był super, dosłownie go pochlonelam. Tutaj... nawet nie wiem jak to nazwać. Nuda? Może to dobre słowo. Książkę serio czytało się bardzo opornie. Bohaterzy już nie mają tego samego charakteru. Alan ciągle kłamie i nie mówi prawdy, oczywiście w dobrej wierze (nienawidzę takiego usprawiedliwiania kłamstwa).
Jego była, która chciała go bzykać w pierwszej części teraz jest taka suuuuuper i w ogóle cudowna. Kornela też taka jakaś bez wyrazu. Wg mnie kontynuacja nie wyszła. To już nie jest to samo. Daje 4 gwiazdki z sentymentu do pierwszego tomu.

Jego była, która chciała go...

Uwielbiam czytać serie i dylogie, gdyż dają mi możliwość powrotu do świata bohaterów, których zdążyłam polubić. Tym razem miałam okazję wrócić do historii Kornelii i Alana, którzy umilali mi czas przy pierwszym tomie "Mrocznej Pokusy". W tej części, drugiej i jednocześnie ostatniej, nad czym ubolewam, bohaterowie już wynieśli się z małego domku w lesie, gdzie rozpoczęła się ich przygoda. Cieszyli się tym, że odcięli się od przeszłości, jednak nie na długo. Szczęście i wolność, które odczuwali, były tylko pozorami, gdyż jak wiemy, przeszłość lubi wracać w najmniej oczekiwanym momencie. Tak było i tym razem. By zakończyć całą farsę związaną z nielegalnymi interesami, które po cichu dalej prowadził Alan i pozbyć się wroga numer jeden, będą musieli stoczyć wojnę. Nie wiedzą, co ich czeka, czy uda im się rozprawić z przeszłością i faktycznie zaznać wyczekiwanej wolności, bez myśli z tyłu głowy, że znowu może coś pójść nie tak. Jak sobie z tym poradzą? O tym przekonajcie się sami.

Od mojego pierwszego zetknięcia się z piórem Autorki wiedziałam, że będę z przyjemnością do niej wracać. D.B. Foryś w swoich powieściach potrafi zasiać nutkę niepewności, sprawić, że policzki płoną krwistą czerwienią, a przy tym z lekkością prowadzi nas przez fabułę. Dokładnie tak, choć "Mroczna Obietnica" to wkroczenie do mafijnego świata pełnego niedomówień, zawirowań i gorących scen, czyta się ją nadzwyczaj lekko. A jeśli ktoś (czyli ja) skusi się na audiobooka, to klękajcie narody. Historia nas dosłownie pochłania, nie pozwala się odłożyć na potem, a przyjemny głos lektorów wywołuje ciarki na ciele.

Słuchając audiobooka, czułam się tak, jakbym sama była częścią historii bohaterów. Trzymałam kciuki za to, by w końcu wszystko się dobrze skończyło, ale jednocześnie chciałam, by na samym końcu zadziało się coś, co sprawiłoby, że Autorka jeszcze jakoś pociągnie fabułę. Jednak wiedziałam, że to jest niemożliwe i kończąc książkę, będę zmuszona rozstać się z bohaterami. Szczerze mnie to boli, bo zdążyłam się z nimi zżyć podczas tych dwóch krótkich tomów. Mogłam ich poznać i razem z nimi przeżywać wszystko, co działo się na kartach powieści. Zaczynając od feralnego dnia, gdy się poznali, kończąc na ich wspólnym życiu i walce o swoje szczęście.

Lektura "Mrocznej Obietnicy" dostarczyła mi całej masy wrażeń, emocji, które kotłowały się we mnie przez całą jej długość. Śmiech, łzy, niedowierzanie, a przy samym końcu, uczucie pustki. Spędziłam z nią przyjemnie czas, przez co szczerze mogę polecić Wam tę dylogię. Obiecuje, że tak jak ja polubicie bohaterów i będziecie kibicować im do samego końca, przy okazji świetnie się bawiąc.

Dziękuję serdecznie Autorce za zaufanie i możliwość zrecenzowania tej cudownej dylogii, która zostanie w moim sercu na dłużej! Życzę Ci kochana nowych czytelników i weny do pisania jeszcze lepszych książek, choć wysoko postawiłaś poprzeczkę. Polecam gorąco!

Czas na kontynuację.... 💋
Spokojne życie Kornelii i Alana zostaje brutalnie przerwane, kiedy dawny wróg znów daje o sobie znać. Mogą uciec lub wrócić do świata, o którym oboje woleliby zapomnieć. Sytuację dodatkowo komplikuje fakt, że do gry wkracza ktoś jeszcze…
Wspólny cel sprawia, że zyskują potężnego sprzymierzeńca. Złość, śmierć, strach i ból podążają za nimi niczym cień, a marzenia o szczęśliwej przyszłości zaczynają się oddalać. Jeśli chcą być razem, muszą stać się bezwzględni jak ich prześladowca, inaczej przegrają wszystko.
Mafijne porachunki, pasja, pożądanie, fascynacja i złożona mroczna obietnica, której oboje za wszelką cenę pragną dotrzymać.
❤️💔❤️
Historia jest pełna akcji. Autorka doskonale czuje się w tym gatunku. Tekst czyta się błyskawicznie i chce się więcej. O tak!
Jak na romans to sceny są gorące! 🔞❗
Czy zmiana miejsca i otoczenia zmieni relacje między bohaterami? Oj nie! Dzieje się tu dużo, ale jest konkretnie! Spokojnie? Ta para by chciała, ale los ma inne plany dla nich.

***************************************************************
Instagram: www.instagram.com/bjcczyta
Facebook: www.facebook.com/bjcczyta
***************************************************************

Czas na kontynuację.... 💋

Fajnie było wrócić do tej szalonej pary Jaką są Alan i Kornela...i poznać kontynuację i to co jeszcze nawywijają...❤️

Kornelia i Alan w końcu mogą złapać oddech. Ostatnie wydarzenia dość mocno ich zaskoczyły.
Lecz i tym razem spokój nie trwa długo. Wręcz przeciwnie - wraca ze zdwojoną siłą.
Wróg powraca a wraz z nim dwie możliwości: ponowna ucieczka albo powrót na stare śmieci. Sprawy nie ułatwia faktem, że do gry tym razem dołączył ktoś jeszcze.
Co się wydarzy? Jakie niespodzianki tym razem przyszykował dla nich los?

Seria "Ukryte w ciemności" rozpoczęła się z przytupem. Konkretna, mocna i wyrazista. A jak okazała się być kontynuacja losów Kornelii i Alana?
Na pierwszy plan zdecydowanie wysuwają się rozmaite przeciwności losu, z którymi bohaterowie muszą sobie poradzić. To także niemały test dla nich uczucia. Sprawdziany, mniejsze i większe, które dadzą tylko konkretny rezultat. Nie będzie półśrodków - będzie albo tak, albo tak.
Autorka dorzuciła tutaj baaardzo dużą ilość mafijnych zagrywek. Intryg i spisków, które burzyły spokój dostarczając adrenaliny. Sensacja z najwyższej półki. Tak samo jak dynamika wydarzeń, która absolutnie nie dopuszczała nudy do głosu. Akcja wciągała w wir niczym siejące spustoszenie tornado, po którym nie wiadomo było, czego się spodziewać. Tym samym nie zabrakło elementów zaskoczenia i zwrotów akcji.
Jak zakochani, to i romans. Sceny uniesień bardzo gorące, erotyczne i zmysłowe. Pełne pasji i pożądania. W stylu bardzo niegrzecznych czytelniczek.
A sami bohaterowie? No cóż, Alan zdecydowanie testował moją cierpliwość. Swoimi zmiennymi decyzjami trochę mnie irytował. Kręcił i szukał odpowiedniego rozwiązania zamiast usiąść i się naradzić z partnerką, by podjąć wspólną decyzję. Kornelia przeszła z nim wiele. A ja cały czas trzymałam za nich mocno kciuki. Za to, by im się udało pokonać całe zło.
To była zaskakująca i przewrotna lektura z mnóstwem emocji. Skutecznie oderwała mnie od rzeczywistości.
Jeśli już za Wami pierwszy tom i podobał się wam, to koniecznie sięgajcie po drugi. Dostarczy wam również niemałych wrażeń.

Polecam

Współpraca: Dom Wydawniczy D.B. Foryś

#recenzja

Co się wydarzy? Jakie...

Nie jestem w stanie zliczyć, ile razy zaczynałam czytać tę książkę, jednak co ją złapałam w swoje łapki, po chwili po prostu odkładałam, bo czułam, że nie mam ochoty zagłębić się w tę opowieść. Nie był to najlepszy czas dla mnie, bo przygnębiająca pogoda i osłabienie dawały o sobie znać. Zresztą nie było tak tylko z tą powieścią, ale i wieloma innymi. Nie mogę jednak w nieskończoność tego odkładać, dlatego postanowiłam zebrać się w sobie i dosłownie zmusić do czytania. Nie będę ukrywała, że początkowo ta opowieść mnie nie zachwyciła, brnęłam przez pierwsze 70 stron, bo tak naprawdę musiałam, a nie z przyjemności. Nie dostałam od samego początku, takiego efektu wow, jak w przypadku pierwszego tomu tu zaczęło się dość słodko i nudno i bez fajerwerków. Pierwszy tom oceniłam bardzo wysoko, bo byłam nim zachwycona i bawiłam się świetnie podczas czytania, dlatego dostał ode mnie dziewięć na dziesięć gwiazdek. Jak będzie w tym przypadku? Tego zaraz się dowiecie.

Tak jak wspomniałam wyżej,= początek książki mnie nie porwał, co więcej w pierwszej chwili zaczynałam się obawiać, że po prostu zawiodę się na tej historii i będzie klapa, a byłaby to naprawdę wielka szkoda, ponieważ twórczość autorki bardzo lubię i jeszcze nigdy się nie zawiodłam, wręcz przeciwnie, przy jej opowieściach zawsze miałam przyśpieszone bicie serca i gęsią skórkę. Dlatego początkowo czułam dość mocne rozczarowanie, ale, ale... im bardziej zagłębiałam się w lekturę, tym było coraz lepiej. Dalsze rozdziały wskoczyły ponownie na poprawne tory i cóż mogę powiedzieć, jedynie wow! Początek – sielankowe, w miarę spokojne życie bohaterów, później po raz kolejny otrzymujemy zwartą, dynamiczną i pełną zwrotów akcji fabułę, bardzo dobrze przemyślaną i nieprzewidywalną, czytałam każdy kolejny rozdział z zapartym tchem i gęsią skórką. Do naszych bohaterów powracają ich demony z przeszłości, które na każdym kolejnym kroku podkładają im kolejne przeszkody do pokonania, no bo niestety, nie ukrywajmy, przeszłość zawsze się o siebie upomni.

Autorka ma świetny styl pisania, w iście mistrzowski sposób potrafi zrównoważyć różnice wynikające z całkowicie dwóch odmiennych gatunków, bo tu otrzymujemy połączenie gorącego romansu z powodującym przyśpieszone bicie serca thrillerem. Ja nadal pozostaję jej wierną, choć słabo aktywną fanką, jednak w przyszłości na pewno po jej kolejne powieści sięgnę. Jeżeli szukacie powieści, którą będziecie czytać z zapartym tchem, to ta jest skierowana właśnie do was, pomimo dość słabego początku całość oceniam na 7 gwiazdek. Pstt... moje serce i tak nadal należy do pierwszej części, która podobała mi się zdecydowanie bardziej, ale było bardzo miłe ponownie wkroczyć do pełnego zawirowań świata Kornelii i Alana.

Gorąco polecam!

Historia Neli i Alana jest pełna akcji , co wyjdą z jednych kłopotów trafiają na następne . Książkę czyta się szybko i nie ma tu nudy . Polecam.

Dodaj cytat z książki Mroczna obietnica