Miłość warta wszystkiego

Okładka książki Miłość warta wszystkiego Agnieszka Jeż
Okładka książki Miłość warta wszystkiego
Agnieszka Jeż Wydawnictwo: Filia Cykl: Miłość warta wszystkiego (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Miłość warta wszystkiego (tom 1)
Filia
2020-06-17
2020-06-17
9788381951456
literatura polska

Nie poruszyła mnie kompletnie nic z niej nie wyniosłam przeczytana szybko zapomniana....

Po przeczytaniu opisu na okładce spodziewałam się czegoś lepszego. A tymczasem książka taka sobie. Może sama fabuła nie jest zła, ale wykonanie podobało mi się już mniej. Już na początku dowiadujemy się, że dziadkowie Anki i Marcina się znali - później tylko dowiadujemy się kto jest kim i jak doszło do tego, że stracili ze sobą kontakt.
Cała historia opowiedziana bez polotu. Zabrakło mi emocji. Zdecydowanie nie jest to książka "nieodkładalna". Czy przeczytam kolejny tom? Chyba raczej nie...

Cała historia opowiedziana bez...

Najpierw, przypadkiem, przeczytałam drugą część. Polecam ten patent.
Wątek wojenny, senioralny jest urzekający. Sam pomysł na historię ciekawy.

Najpierw, przypadkiem, przeczytałam drugą część. Polecam ten patent.
Wątek wojenny, senioralny jest urzekający. Sam pomysł na historię ciekawy.

Gdyby na początku książki autorka nie zdradziła zakończenia to byłoby ciekawiej.

Upalne lato 1939 roku. Na horyzoncie wojna – nieprzewidywalna, mroczna. Ale teraz jeszcze słońce i jego spojrzenie: błękitne, gorące, jedyne.
Sara Flinkierówna zakochuje się w Janie Górskim, to miłość zrodzona z przypadku. Łączy ich potężne uczucie, dzieli wszystko inne – ona jest Żydówką z dostatniego domu, on – biednym lekarzem, Polakiem.
Gorący sierpień, współcześnie. Anna Matkowska nie wierzy już w szczęśliwy traf, szuka drugiej połówki na portalu internetowym. Poznaje Marcina Zielińskiego, który w rzeczywistości okazuje się jeszcze cudowniejszy niż w wirtualu. Pcha ich ku sobie szalona miłość i wszystko inne – są dla siebie stworzeni.
Dwie historie, pozornie bez związku, a jednak losy ich bohaterów się przetną, a na jaw wyjdzie wstrząsająca prawda. Co zrobić, gdy okaże się, że całe życie było zbudowane na kłamstwie?
Opowieść o wielkiej sile miłości – ratującej i niszczącej, zmuszającej do najtrudniejszych wyborów. To także historia o tym, jak wybory poprzednich pokoleń wpływają na nasze życie. Czy miłość jest warta wszystkiego – i śmierci, i życia?
Polecam tą wyjąktową powieść 🥰

Gorący sierpień, współcześnie....

Bardzo fajna książka szybko się ja czyta

Bardzo fajna książka szybko się ja czyta

Moim zdaniem najlepsza z trylogii. Część druga najmniej wciągająca, a trzecia przeciętna.

Bardzo przyjemnie napisana książka, którą naprawdę dobrze się czyta. Myślałam, że będzie dużo bardziej ckliwa i tandetna, ale na szczęście mogłam się pozytywnie rozczarować w tej kwestii. Jedynie co bym zmieniła, to lekko rozbudowała zakończenie, ale rozumiem, że miało ono w głównej mierze zachęcić czytelników do sięgnięcia po następne tomy. I efekt ten został w moim przypadku osiągnięty. Polecam :)

Słuchałam audiobooka, poprawna lektorka, dobra fabuła, nic tylko czytać.

Słuchałam audiobooka, poprawna lektorka, dobra fabuła, nic tylko czytać.

Książka zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie, niesamowicie wciągnęła i z niecierpliwością czekam na lekturę dwóch kolejnych części. Często sięgam po książki, których akcja rozgrywa się w czasach wojennych. Tu mamy do czynienia z fabułą na dwóch płaszczyznach czasowych, a losy bohaterów niesamowitym zrządzeniem przypadku łączą się ze sobą. Książka bogata w emocje i wzruszenia. Serdecznie zachęcam do lektury.