By a Thread. A Grumpy Boss Romantic Comedy

Okładka książki By a Thread. A Grumpy Boss Romantic Comedy Lucy Score
Okładka książki By a Thread. A Grumpy Boss Romantic Comedy
Lucy Score Wydawnictwo: That’s What She Said Publishing literatura obyczajowa, romans
By a Thread. A Grumpy Boss Romantic Comedy
That’s What She Said Publishing
2020-04-22
2020-04-22
#humor #romans #newadult #romanswpracy

Okładka książki Gin Fling Claire Kingsley, Lucy Score
Gin Fling Claire Kingsley, Lu...
Okładka książki Highball Rush Claire Kingsley, Lucy Score
Highball Rush Claire Kingsley, Lu...
Okładka książki Bourbon Bliss Claire Kingsley, Lucy Score
Bourbon Bliss Claire Kingsley, Lu...

14/2024
Przeczytałam na Legimi.

7/10
To w pełni uczciwa ocena.
Są książki, które chcesz czytać i wiedzieć wszystko. Ale tutaj było za dużo zbędnego?
Dlatego zacznę od prawie końca.... Moment kulminacyjny, który dzieje się na 10 rozdziałów przed końcem książki.
Przez 64 rozdziały czasem się coś działo sensownego, a czasem był tekst z d....y
Czasami nie mogłaś się oderwać, a czasami odkładałas książkę, bo ileż można...
Sam moment mi się podobał, pokazał problem głównego bohatera, jego niepewności. Piękne było to jak próbował odkupić swoje winy. Wszystko na tak, ale dlaczego zostało to tak skrócone? Przy książce która ma ponad 70 rozdziałów to na prawdę robi różnicę?
Mnie nie...
Początek - świetny! Dobry humor. Uśmiałam się! Te ich przepychanki były piękne!
I środek - 39 lat i 44.... Serio i myślicie ciągle o sexie? Jego penis jest aż tak w dobrej formie... Nie wiem, jakoś tak nie odbieram ludzi w tym wieku. Najwyraźniej mało wiem, w końcu sama mam zaledwie 34 😜

Całość odbieram dobrze. Są wzloty, są upadki w treści... Ale można polecić.

14/2024
Przeczytałam na Legimi.

7/10
To w pełni uczciwa ocena.
Czasami nie mogłaś się oderwać,...

Napisana lekko, czytało się całkiem przyjemnie, mimo że dość monotonnie. O zagubionych ludziach, którzy czują wobec siebie ogromne przyciąganie, ale mają problem z zaufaniem i przyjmowaniem pomocy. Z mocnymi motywami z "Diabeł ubiera się u Prady".

👍

👍

Tragedia. Autorka na siłę próbuje zrobić z głównej postaci bohaterkę, gdzie ta zachowuje się jak totalna idiotka mimo 40 na karku. Idiotyzm goni idiotyzm. Niby takie słoneczko, taka kochana, a jedyne co robiła przed 4/5 książki to mnie wkur... denerwowała. Jest złośliwa, mało empatyczna i zapatrzona tylko w siebie. A pierwsza scena ich spotkania jest absurdalna i głupia, bo inaczej się tego określić nie da.

Jedna z najgorszych książek jakie czytałam pomimo że lubie lekkie, niewymagające, odmużdzające romanse. Historia tak słaba i naciągana że ciężko dotrwać do bardzo przewidywalnego końca. Zniechęciła mnie do przeczytania innych pozycji autorki choć seria Knockmount mi się podobała.

Książka By A Thread z polskim podtytułem Komedia (nie)romantyczna to zdecydowanie dobra książka jeśli szukacie lekkiej, niewymagającej lektury dla chwili relaksu i dobrej zabawy. Jeśli znacie twórczość Lucy Score to wiecie jak świetnym humorem żągluje autorka. Być może nie zachwyciła mnie ta historia tak bardzo jak seria Knockemout ale dostarczyła mi rozrywki i miło spędziłam z nią czas.
Bardzo spodobał mi się w tej książce wątek biurowy niczym z filmu Diabeł Ubiera się u Prady bo to jeden z moich ulubionych filmów. Lubię też kiedy autor od wejścia wrzuca czytelnika w scenę która dostarcza świetnych emocji i humoru. Tak właśnie było w By A Thread. Pierwsze spotkanie głównych bohaterów było komiczne ale też intensywne i już wtedy wiedziałam że ta książka przypadnie mi do gustu.
Bohaterowie urzekli mnie swoimi życiowymi historiami, chociaż chyba bardziej sytuacja Ally wywarła na mnie wrażenie. Podobało mi się jej pracowitość, poświęcenie, obowiązkowość, determinacja i wytrwałość w założonych celach. Nigdy nie szła na łatwiznę, ale stawiała sobie wysoko poprzeczkę aby osiągnąć to co chciała, mimo że niejednokrotnie wymagało to od niej dużych wyrzeczeń. Przy tym jej charyzma i poczucie humoru było rozbrajające.
Dominik mimo, że miał łatwiejsze życie niż Ally to musiał się zmierzyć z innym życiowym problemem choć przy sytuacji Ally mógł się wydawać dość infantylny. Dominik nie chciał być postrzegany jako kopia swojego ojca, więc wytrwale odrzucał uczucia do kobiety, mimo że wpadł w nie po uszy. To w pewnym momencie zaczęło mnie lekko irytować, miałam ochotę na niego krzyknąć "Weź się chłopie w garść" i zrób coś z tym.
Oczywiście nie zabrakło w historii pikantnych scen choć na nie bohaterowie kazali nam trochę dłużej poczekać. Ich relacja od początku była intensywna ale uczucia rozwijały się w nich dość powoli bo sami musieli do nich dojrzeć i je zaakceptować. Więc jeśli lubicie dobry banter między bohaterami któremu towarzyszy napięcie seksualne a uczucia wzrastają powoli, takie enemies to lovers to jak najbardziej polecam Wam sięgnąć po książkę By A Thread

Podobała mi się historia Ally i Dominika. Opowiadanie o spotkaniu dwojga ludzi na kompletnie różnym poziomie ich życia, dwojga ludzi z kompletnie innych światów, w różnych punktach ich egzystencji. Opowieść o tym, że nic się nie liczy kiedy w grę wchodzi namiętności, kiedy obecność drugiej osoby nie pozwala złapać oddechu. Opowieść o tym, że dla takiej namiętności nie ma żadnych granic. Wreszcie Opowieść o tym jak wielka namiętność potrafi pokonać wszelkie przeszkody, jak potrafi obudzić miłość, zakorzenic w życiu szczęście i spełniać marzenia. Szkoda, że w prawdziwym życiu bywa tak rzadko.

Bohaterowie w tej książce mają około 40-stki, a zachowują się jak niedojrzali emocjonalnie nastolatkowie. Nie oczekiwałam wiele od tej historii. Chciałam lekkiego i zabawnego romansu. Niewiele jednak mnie w tej książce rozbawia, ale za to wiele wzbudza poczucie zażenowania.

Uwielbiam książki Lucy Score. Kiedy rok temu sięgnęłam po pierwszą z nich byłam tak zauroczona, że zakochałam się od pierwszej strony i ta miłość z każdą kolejną pozycją się nie zmienia. W książce "By a Thread . Komedia (nie)romantyczna" miałam poważny kryzys. Jak uwielbiam pióro autorki i humor tak w tej książce męczyłam się okrutnie. Na szczęście do połowy, bo dalej było już tylko lepiej. Ale muszę przyznać, że początek był dla mnie słaby. W ogóle nie czułam klimatu, żartów, bohaterów czy chemii między nimi. Myślałam, że nie dam rady dokończyć tej książki. Aż tu nagle od połowy wszystko wpadło na właściwe tory. Było zabawnie, było romantycznie, wzruszająco i emocjonująco. Nie zabrakło gorących scen, a iskry przeskakiwały między bohaterami. Książek Lucy Score nie da się nie kochać. Jej powieści zawierają wszystko co powinny zawierać dobre romanse.

Ani dobra, ani zła. Czytało się w miarę ok, ale nie jakoś porywająco. Takie trochę pitu pitu.

Dodaj cytat z książki By a Thread. A Grumpy Boss Romantic Comedy