Głodnemu trup na myśli

Okładka książki Głodnemu trup na myśli Iwona Banach
Okładka książki Głodnemu trup na myśli
Iwona Banach Wydawnictwo: Dragon Cykl: Seria z trupem (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Seria z trupem (tom 2)
Dragon
2020-06-17
2020-06-17
literatura polska

Jeszcze nigdy, czytając jakąkolwiek książkę, nie przeszywało mnie tyle ciarek żenady.

Fabuła sama w sobie zupełnie nijaka, postacie, których nie da się polubić i te dygresje... Przy ludziach wychowanych w PRL MacGyver się chowa, a każde młodsze pokolenie jest coraz głupsze. Otyłość to nie choroba, tylko zwykłe "widzimisię". Warszawiacy to sama śmietanka towarzyska, a wszystkich innych z mniejszych mieścin traktują jak barachło. Kiedyś to były czasy, bo ludzie przychodzili pożyczać cukier, a dzisiaj czasów już nie ma. I wszystkiemu winny jest ten Facebook!

Już nawet nie chcę wspominać o tym, że główna bohaterka marzy o otworzeniu agencji detektywistycznej i jest zdziwiona, że potrzebuje licencji detektywa. Same dygresje na tyle podnosiły mi ciśnienie, że absurdalna fabuła nawet nie była tyle głupia, co żenująca.

Jeśli to miała być komedia, to cóż... Musiałabym być człowiekiem wychowanym w PRL i mentalnie zatrzymać się w tamtych czasach.

Książka idealna na poprawę humoru i spędzenie świetnie czasu. Magda chce otworzyć agencje detektywistyczną ale nikt z bliskich nie jest przychylny temu pomysłowi. Ciotka Emilia musi znosić obecność swojej siostry bliźniaczki Amelii (matki Magdy). Mikołaj cały czas myśli jak zdobyć Magdę tak na zawsze, a Paweł wciąż planuje odzyskać była narzeczona. W miasteczku, na jednej z klatek schodowych, dochodzi zaś do morderstwa. Kim jest zamordowana i jakie tajemnice tym razem będą rozwiązywać bohaterowie? Przeczytaj i baw się dobrze! Polecam!

Rozbawiła mnie i rozśmieszyła ta zabawna,fajna lektura.
Iwona Banach autorka napisała tą powieść świetnie,wciągnięta zostałam w tą książkę od początku do końca,ubaw po same pachy miałam.
Duże poczucie humoru tu było w lekturze.
Postacie wspaniałe,ciepłe obdarzyłam sympatią dobrą.
Płynęłam przez tę komedię kryminalną zaskakiwała mnie,porwała jednym tchem czytałam tą doskonałą książkę.

Rozbawiła mnie i rozśmieszyła ta zabawna,fajna lektura.
Duże poczucie humoru tu było w lekturze.
Postacie wspaniałe,ciepłe obdarzyłam sympatią dobrą.

Muszę przyznać, że druga część jest lepsza, niż pierwsza. Czyta się naprawdę lekko i przyjemnie, nierzadko z szerokim uśmiechem na twarzy. Wciąż zdarzały się sceny chaotyczne i przerysowane, ale w mniejszej ilości; więcej jest natomiast ciekawych postaci i powiązań między nimi. Kontynuowane są też wątki z poprzedniej części, więc stanowczo warto czytać serię po kolei. Zakończenie tego tomu zachęca do sięgnięcia po kolejne- jest początkiem nowej tajemnicy, która dotyczy dobrze nam już znanych bohaterów.

Jeśli chodzi o humor, to jest go więcej, nawet kilka razy parsknęłam krótkim śmiechem. Dużym atutem jest, według mnie, zakończenie wątku dotyczącego Pawła i jego dążenia do tego, aby odzyskać byłą dziewczynę, Magdę, bo był już męczący.

Mam wrażenie, że autorka rozkręca się w miarę pisania. Jestem ciekawa dalszych przygód bohaterów, i liczę na to, że im dalej w las, tym będzie weselej, dlatego niebawem sięgam po kolejną powieść cyklu.

Napisana lekkim piórem, a mimo to czytanie jej było katorgą. Wiele razy przeszło mi przez myśl aby ją odłożyć. Natomiast dzięki mojej determinacji ją skończyłam, choć mogłam to sobie podarować. Bohaterowie mi nie przypadli do gustu, szczególnie Paweł który od samego początku mnie irytował. Fabuła przez większość czasu dość nijaka, nie uśmiałam ani nic. Końcówka jako jedyna nieco bardziej emocjonująca. Do tego wszystkie ala żartobliwe uwagi na temat wagi denatki moim zdaniem były raczej nie na miejscu. A ukazanie osób otyłych jako tych wiecznie jedzących było żenujące. Idalia i jej pomyłka z krupnikiem była tak bardzo wymuszona mam wrażenie, że naprawdę ciężko się to czytało.

Komedia kryminalna na wesoło ciąg dalszy perypetii Magdy, Mikołaja, Pawła, ciotki Emilii.
Do polski z Ameryki przyjeżdżają dwie polki na kurację odchudzającą. Jednak jedna z nich zostaje zamordowana na klatce schodowej w bloku niedaleko ośrodka. Sprawą zajmuje się Mikołaj, jednak Magda marząca o założeniu biura detektywistycznego chce mu pomóc. Mikołaj jest przeciwny temu pomysłowi, za to Paweł widzi w tym swoją szansę, że jak pomoże Magdzie to ją odzyska i znowu będą razem.
Okazuje się, że zamordowana pochodziła z tych okolic w dodatku była milionerką i szukała swoich korzeni, ale zobaczyła ducha ? Tymczasem Emila Gałązka przygotowuje się na kolejny koniec świata i nic poza tym jej nie interesuje.
Czy faktycznie zobaczyła ducha ? Co wydarzyło się w przeszłości ? kto czyha na życie Magdy i Pawła ? tego dowiecie się z książki, no i najważniejsze czy nadejdzie koniec świata.
Książkę czyta się szybko i przyjemnie wciąga czytelnika. Szybka akcja przezabawne perypetie bohaterów. Duża dawka humoru. Tym bardziej, że bohaterów nie da się nie lubić. Zdarzają się dość absurdalne sytuacje, ale to tylko sprawia, że książka jest ciekawsza.
Ubawiłam się przy tej pozycji i taka w sam raz dla relaksu oraz odpoczynku.

Głodnemu trup na myśli Iwony Banach to kontynuacja książki Niedaleko pada trup od denata. Kontynuacja jest spójna, nie pisana na siłę, a co najważniejsze trzyma poziom. Pełny czarnego humoru i komedii pomyłek kryminał jest świetna lekką lekturą. Czyta się szybko, a opowiadana z perspektywy różnych postaci staje się jeszcze ciekawsza.

Zagadka kryminalna - ciekawa. Całą otoczka to jakaś pomyłka...

Zagadka kryminalna - ciekawa. Całą otoczka to jakaś pomyłka...

Fajna książka. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Szybko się czyta. Polecam