Ja cię kocham, a ty miau

Okładka książki Ja cię kocham, a ty miau Katarzyna Berenika Miszczuk
Okładka książki Ja cię kocham, a ty miau
Katarzyna Berenika Miszczuk Wydawnictwo: Virtualo kryminał, sensacja, thriller
Virtualo
2020-04-15
2020-04-15

Moja opinia tutaj:

Moja opinia tutaj:

Myślę, że tę książkę inaczej odbierają kociarze, a inaczej pozostali czytelnicy. Podoba mi się pomysł przedstawienia tej historii z perspektywy kota. Przyjemna komedia kryminalna, którą moża przeczytać w jeden wieczór.
P.S. Chcę wierzyć, że mój sierściuch też jest we mnie tak wpatrzony jak Lord w Alę :)

Nie jestem kociarą, mimo to bardzo spodobała mi się ta forma narracji. Mało tego - wydała mi się bardzo wiarygodna ;) Przyjemnie się czytało.

Z tego, co pamiętam - świetne. Weekendowy kryminał, z polotem, inteligentnym dowcipem, czarnym humorem i stylistycznie poprawnie. Można odświeżyć po jakimś czasie.

Kryminały to zdecydowanie mój konik, dlatego też musiałam mieć te pozycję biorąc pod uwagę, że jest to komedia kryminalna i takiej odmiany tego gatunku jeszcze w swoich rękach nie miałam. Cóż, niestety moje oczekiwania wobec tej książki były zdecydowanie za wysokie. Jest to jedno z największych rozczarowań tego roku. Czytając te wszystkie pochlebne opinie, czuję się okrutnie dając tak niską ocenę książce, której głównym bohaterem jest kot! To wręcz nieludzkie, ale pozwólcie mi uzasadnić swoją ocenę.

Cała fabuła opowiada o perypetiach mruczącego czworonoga i jego pani, którzy przebywają w domu bogatego artysty gdzie Alicja, właścicielka kociego detektywa, bierze udział w konkursie malarskim, w którym wygraną jest odziedziczenie fortuny właściciela. Dzień po dniu uczestnicy konkursu zaczynają znikać w tajemniczych okolicznościach a kot, snując się po wentylacji willi, wpada na trop i próbuje chronić swoją ukochaną panią przed najgorszym. Sam kot, jak to kot. Zainteresowany tylko i wyłącznie czubkiem własnego nosa, pełną miską i ciepłym legowiskiem. Ponadto, bardzo kocha swoją panią, ale ta jego miłość momentami jest bardzo dwuznaczna i były chwile kiedy czytając kocie komentarze czułam się wręcz zażenowana. Książka na jeden wieczór jeśli się ktoś uprze, ale zdecydowanie nie jest to TA fabuła która wciąga. Narracja z perspektywy kota jest bardzo banalna i monotonna. Książka bardzo przewidywalna, akcji brak. Powiedziałabym, że ani to kryminał, ani to komedia tylko wielkie rozczarowanie. Nie miałam okazji przeczytać innych książek tej autorki, ale na ten moment raczej nie sięgnę po jej twórczość, ponieważ pierwsze wrażenie zrobiła na mnie nie najlepsze. Sam pomysł i zamysł książki nie był najgorszy, natomiast wykonanie bardzo słabe. Postacie bardzo zwyczajne, absolutnie zero w nich polotu. Alicja, to taka naiwna i nieporadna dziewczyna, niemniej jednak wszystko uchodzi jej na sucho. Cóż, takie rzeczy w prawdziwym życiu się nie zdarzają. Zabawne jest to, że ze wszystkich bohaterów najbardziej polubiłam złego bandziora, który nienawidzi całego świata, natomiast jego jedyna słabość to koty!

Uśmiałam się przy niej nie raz. Rewelacyjna i unikatowa! Polecam serdecznie :)

Uśmiałam się przy niej nie raz. Rewelacyjna i unikatowa! Polecam serdecznie :)

Niespotykana, bardzo pomysłowa.
Świetnie się bawiłam.
Polecam

Niespotykana, bardzo pomysłowa.
Świetnie się bawiłam.
Polecam

Książkę się dobrze i szybko czyta. Fajna pozycja, z ciekawym pomysłem i można było się pośmiać przy czytaniu tej pozycji. Książka jest inna niż wszystkie inne ponieważ charakteryzuję się luzem i fajną fabułą jak również nietypowym bohaterem którym jest kot. Dobra książka do zrelaksowania się. Polecam !!!

Taka rozrywka dla 10-latka.... raczej literatura niższych lotów. Chociaż muszę powiedzieć że jako odskocznie od klasycznych thrillerów i sensacji czytało się miło. Trochę za mało śmieszna.... ale może to ja mam inne poczucie humoru.

Kot Lord pochłania w całości! Świetny pomysł na nietypowego narratora, którym jest srebrnowłosy kocurek Lord. Ciekawa i wciągająca historia kryminalna, której obrót spraw może zakręcić w głowie. Brakowało mi tylko ostatniego rozdziału co się działo z Alą i Lordem czy zamieszkali z weterynarzem czy wrócili do mieszkania? Cały czas stawiam sobie te pytania. Mam nadzieję, że powstanie jeszcze jedna część z detektywem Lordem! Świetna książka na wieczór przy herbacie! Polecam z gorąco!

• Audiobooki