Krysia. Mała książka wielkich spraw

Okładka książki Krysia. Mała książka wielkich spraw Michalina Grzesiak
Okładka książki Krysia. Mała książka wielkich spraw
Michalina Grzesiak Wydawnictwo: Czwarta Strona literatura piękna
Czwarta Strona
2019-10-30
2019-10-30
dzieci krysia rodzicielstwo

Lekka książka o codzienności rodzicielstwa.

Lekka książka o codzienności rodzicielstwa.

Cudowna

Cudowna

Pewnie gdybym miał sam już jakieś dzieci na wychowaniu, byłoby latwiej. Sięgnąłem do pozycji z ciekawości. Ogólnie całkiem dobrze się wpisuje w obecną retorykę dotyczącą pedagogii. Miło się słucha. Ale sam dobór tematów sprawia raczej wrażenie zbioru anegdot, czy o to chodziło?

Historie z życia wzięte. Książkę okreslilabym jako relaksująca i rozczulająca. Kiedy w głowie matki chaos - małe stworzenie potrafi w tak piękny i prosty sposób wyrazić świat że głowa mala (i problemy mamy i świata zdecydowanie też). Polecam ;)

Mądra, zabawna, ciepła.

Mądra, zabawna, ciepła.

Przeczytana jako przerywnik pomiędzy innymi, bardziej wymagającymi książkami. Choć nie bardzo wymagająca i skomplikowana, mówi jednak o ważnych sprawach, zwraca uwagę na ważne aspekty w wychowywaniu dzieci. Momentami zabawna, momentami trochę nudnawa, ale idealna jako lekka lektura, pozwalająca na chwilę się zatrzymać i uspokoić umysł.

Krysia rozumie świat jak nikt inny. Pomimo swojego młodego wieku, uczy dorosłych jak żyć. Tłumaczy świat po swojemu, wielokrotnie bardziej trafnie niż człowiek z wyższym peselem.

Kolejna książka, która zostanie w mojej biblioteczce na zawsze. Ja ją zdecydowanie polecam. Nie tylko dla rodziców. Ale dla dorosłych. Żeby wrócić do lat dziecięcych i móc przypomnieć sobie jak to było.

Fajerwerków brak. No nic, momentami fajna, zabawna, jednak przez większość czasu nudna.

Bardzo ładne, z wrażliwością i ciepłem w sercu. W formie pamiętnika, dość osobiste, odpuściłam za połową. Jako teksty z bloga podobałoby mi się bardziej - do smakowania, czytania na raty.

Tak na prawdę to dzieci nas uczą wszytskiego. Nasze życie zaczyna się od momentu pojawienia się tych małych szkrabów. Idealny przerywnik w bardziej wymagających lekturach.