rozwińzwiń

Wojna polsko-sowiecka 1939 r.

Okładka książki Wojna polsko-sowiecka 1939 r. Karol Liszewski
Okładka książki Wojna polsko-sowiecka 1939 r.
Karol Liszewski Wydawnictwo: Polska Fundacja Kulturalna historia
312 str. 5 godz. 12 min.
Kategoria:
historia
Wydawnictwo:
Polska Fundacja Kulturalna
Data wydania:
1986-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1986-01-01
Liczba stron:
312
Czas czytania
5 godz. 12 min.
Język:
polski
ISBN:
0850651700
Średnia ocen

0,0 0,0 / 10
Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
0,0 / 10
0 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1149
252

Na półkach: , , ,

Świetna pozycja, niecałe 300 stron tekstu i parę naprawdę fajnych załączników takich jak relacje świadków.
Wstęp jest jak dla mnie nieco słabszą stroną książki - wyżywanie się, ze ktoś nie chciał w 1957, w pracy wydanej w kraju, zbyt mocno wspominać o walkach z Sowietami we wrześniu 1939 roku, jest moim zdaniem słabe i zalatuje nieco zapatrzeniem się w siebie i odwagą z pozycji emigracyjnych gdzie problemu z cenzurą nie było.
Autor lubi też pisać o sobie w liczbie mnogiej co nieco mi nie odpowiada, choć w sumie nie ma to znaczenia dla wartości pracy ot ciekawostka.
Dalej mamy kolejno, geograficznie omówione działania wobec Sowietów zaczynając od północy i Wileńszczyzny, przez pas środkowy i obronę Grodna po południowy odcinek z obroną Lwowa. Mnie nieco brakuje większego poruszenia walk na Lubelszczyźnie ale to moja ocena. Na koniec wspomniane wcześniej załączniki. Opis walk i działań jest mocno hmm polemiczny wobec prasy sowieckiej z epoki - taki urok. Autor wspomina też o wczesnych zbrodniach sowieckich, początkach działań partyzanckich etc ale również informuje czytelnika (choć przyznać trzeba, ze dość zdawkowo) o policyjno-pacyfikacyjnych działaniach strony polskiej wobec wystąpień komunistów.
Wielką wartością pracy jest to, ze autor działania opisuje dość szczegółowo a jednocześnie cytuje wielu świadków i ich relacje w inny sposób w gruncie rzeczy niedostępne. Niestety mam też wrażenie, ze nieraz swoje oceny oraz rekonstrukcje bazuje na nader kruchych podstawach źródłowych - no cóż taki urok tej nieco zapomnianej wojny.
W książce moim zdaniem dramatycznie brakuje map. Przy tej szczegółowości opisów marszrut strony polskiej przydałoby się kilka a nawet kilkanaście map i planów by czytelnik mógł się zorientować w sytuacji.
Zdjęcia które są - są. Portrety najważniejszych postaci, zdjęcia nagrobków etc niektóre wnoszą nieco więcej inne po prostu są galerią bohaterów.
Całość wydania jest bardzo ładna - korekta b. dobra, papier, wkładka ze zdjęciami, ogólny układ - wszystko to na plus. Myślę, ze jeśli ktoś chce wiedzieć nieco więcej na temat tej kampanii a zaczyna od zera albo niemal zera to z czystym sumieniem można tą pracę polecić.

Świetna pozycja, niecałe 300 stron tekstu i parę naprawdę fajnych załączników takich jak relacje świadków.
Wstęp jest jak dla mnie nieco słabszą stroną książki - wyżywanie się, ze ktoś nie chciał w 1957, w pracy wydanej w kraju, zbyt mocno wspominać o walkach z Sowietami we wrześniu 1939 roku, jest moim zdaniem słabe i zalatuje nieco zapatrzeniem się w siebie i odwagą z...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    5
  • Posiadam
    3
  • Chcę przeczytać
    2
  • Przeczytane na studia
    1
  • Wrzesień 1939
    1
  • Niesamowite książki
    1
  • DWS polski ruch oporu
    1
  • Druga Wojna Światowa
    1
  • Ulubione
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Wojna polsko-sowiecka 1939 r.


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne