Syreny

2020-06-17
2020-06-17
9788366520509
literatura polska

"Jesteśmy dwoma zupełnie różnymi puzzlami, ale jeśli bardzo się postaramy, może uda nam się do siebie dopasować na dobre? Może wcale nie potrzebujemy gwiazd, by to, czego pragniemy, się spełniło? Może wystarczy odrobina silnej woli, zaufanie i słowo na literę M, które jeszcze boimy się wypowiedzieć?"

Burzewo, morze, plaża, wakacje i motyw enemies to lovers. Czego chcieć więcej od idealnej letniej lektury. Majka jak co roku przyjeżdża do Burzewa, by wakacje spędzić u swojego wujostwa, popracować w ich lodziarni i spotkać z ukochanymi przyjaciółkami. Jednak te wakacje będą zupełnie inne. Wiolka i Julka znudzone życiem w małej, morskiej miejscowości gdzie wszyscy się znają. Łase na łatwy i szybki zarobek, spragnione adrenaliny i wrażeń zamieszczają ogłoszenie w internecie. Podają się za Syreny, kobiety do towarzystwa, które szukają bogatych przystojniaków. Oferują swoje towarzystwo, rozmowy, mile spędzony czas w ekskluzywnych nadbałtyckich klubach i nic ponadto. Ale czy mężczyznom to wystarczy? Majka jest przeciwna pomysłowi przyjaciółkom, stara się je odwieźć do czasu aż wpada na genialny pomysł, by upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Majka chce zrealizować sekretny projekt i przy okazji chronić przyjaciółki przed kłopotami. Jednak ten plan zaczyna sypać się jak zamek z piasku. Jakby tego było mało, jej życie uprzykrza pewien tajemniczy, przystojny turysta i jego przyjaciele, którzy specjalnie przyjechali by poszukać sławnych Syren.

"Syreny" to opowieść o przyjaźni, miłości, niebezpieczeństwu, z jakim wiąże się sponsoring, trudnych relacjach z rodzicami, tajemnicach, niedomówieniach, stawianiu własnego ja ponad wszystko. Czego oczekuję od powieści z wakacyjnym romansem w tle? Humoru, ciętych ripost, dramatu, pożądania, gorących scen i morskich widoków, ale także i refleksji i drugiego dna. Powieść idealna na ostatnie podrygi lata. Mocno wakacyjna, dającą się porwać i wciągnąć w świat problemów i emocji bohaterów. Jeśli szukacie powieści odpowiedniej na jeszcze ciepłe, wrześniowe dni i kochacie pióro Anny Langner, to koniecznie sięgnijcie po "Syreny".

Burzewo, morze, plaża, wakacje i motyw enemies to lovers. Czego chcieć...

Wakacyjna...lekka,łatwa i przyjemna. Pewnie za miesiąc nie będę pamiętać o czym była 😀

Typowo wakacyjna lektura. Wakacje u cioci, nadmorski klimat, przystojni faceci.
Dla mnie to była taka lektura dla młodzieży. Pierwsza miłość, pierwszy seks. Dużo napięcia, przekomarzania się, które prowadzi do romansu.
Ja też tam kiedyś byłam. Jakbym cofnęła się w czasie.
Dla mnie lekka lektura przy której się uśmiałam.

Typowo wakacyjna lektura. Wakacje u cioci, nadmorski klimat, przystojni faceci.
Ja też tam kiedyś byłam. Jakbym cofnęła się w czasie.
Dla mnie lekka lektura przy której się uśmiałam.

Wiejska truskaweczka śni mi się po nocach.... Koszmary nadal nie ustępują - nie polecam

Sama nie wiem jak mam ocenić. Na samym początku była to dla mnie totalna porażka. Coś na prawdę idiotycznego. No dobra, wymyśliły sobie, że będą paniami do towarzystwa i poznajemy historie dziewczyn jak i również trójki chłopaków, którzy zjawili się dla syren. Wszystko ma swoje konsekwencje.

Polecam bardzo Syreny. W bardzo ciekawy sposób autorka opisała sponsoring. Rozterki i powoy dziewczyn które się na niego zdecydowały ale także konsekwencje wynikajace z tej decyzji. Widzimy też powodu mężczyzn którzy decydują się skorzystać z oferty dziewczyn. Książka wciąga od samego poczatku

Dobra, ogólnie ta książka miała potencjał na dobre zwroty akcji ale niestety,tak jak myślałem. Ta jest książka dla nastolatek. Problemy niby poważne ale całość ubrana w jakąś infantylną szatę. No i ta końcówka która rozwaliła wszystko. Nie polecam

Żenada

Żenada

Świetna propozycja na plażowy leżak. Szybko się czyta, ale nie jest to książka wysokich lotów. Ten cały Damian ma ciągle,, burzę i napór"w gaciach, gdy widzi truskaweczkę. Chyba mężczyzna 20 plus panuje już nad erekcją? I tym optymistycznym akcentem kończę mini recenzję.

Książkę dostałam na urodziny w grudniu.
Czekałam tyle z przeczytaniem, bo wiedziałam, że ta pozycja będzie idealna na plażę i się nie zawiodłam.

Na początku myślałam, że to nie dla mnie historia.
Imprezy, podrywanie napalonych chłopaków. Jednak autorka zafundowała nam coś więcej niż seks na plaży. Mamy tutaj świetną opowieść o przyjaźni, miłości i o tym jak życie weryfikuje nam wszystko. Jak "łatwo" można zarobić pieniądze i jak łatwo można pogubić się w swoich wartościach. Jak łatwo można zostać skrzywdzoną.
Można było wpleść poprawne zachowania typu wizyta w szpitalu, czy na policji, ale to już moje odczucia.

Czy polecić? Tak. Nie tylko na plaży, choć nie ukrywam to robi swój klimat! 😎🌞

Książkę dostałam na urodziny w grudniu.

Na początku myślałam, że to nie dla mnie historia.

Dodaj cytat z książki Syreny