Kronikarskie niedyskrecje czyli życie prywatne Piastów

Tłumaczenie: -
Wydawnictwo: Marpress
83-89091-35-6
polska piastów, obyczaje, historia
historyczna

Książka adresowana do szerokiego grona miłośników historii. Autor przytacza wiele plotek, jakie w średniowieczu krążyły o Piastach, o ich sprawach intymnych, o budzących zdziwienie obyczajach. W korowodzie prezentowanych postaci przewijają się wybitni władcy - Bolesław Chrobry (jako gwałciciel ruskiej księżniczki), Kazimierz Wielki (jako bigamista) czy mniej znani - jak Władysław Laskonogi, Przemysław II i wielu innych.

piowel | 2015-09-16
Przeczytana: 16 września 2015

Dokładnie tak jak w opisie na okładce" plotki dla miłosników historii. "Smakowite" plotki przytaczane raz językiem epoki a komentowane niemalże slangiem wspołczesnym. Chaotycznie przytaczane od Mieszka do Jana Bez Ziemii. Najwiekszy zarzut, to komentowanie wydarzeń z przeszłości z pozycji wspołczesnych. Ewentualny punkt wyjścia do tego, by dowiedzieć się więcej. Podsumowując - odpowiednie, gdyby miało to wywoływać zawstydzenie u pensjonarek... Ale pensjonarek juz nie ma.

| 2015-09-08
Jakub | 2014-10-30