101 Dalmatyńczyków

Tłumaczenie: Robert Ginalski
Wydawnictwo: Da Capo
One Hundred and One Dalmatians
espeja

Perdita i Pongo są dumnymi rodzicami piętnaściorga ślicznych szczeniąt. Dotyka ich jednak nieszczęście - szczenięta porywają bandyci, wynajęci przez wstrętną Cruellę de Mon.

źródło opisu: Wydawnictwo Da Capo, 1997

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

pia | 2015-07-18
Przeczytana: 16 lipca 2015

Książka lub film „101 dalmatyńczyków” jest znana prawie wszystkim dzieciom i dorosłym. Tak samo książka jak i film Walta Disney’a jest wzruszająco piękna lecz i zabawna. Książka opowiada o młodym małżeństwie psów Pongo i Mimi , którzy trafili do państwa Poczciwińskich. Na nieszczęście gdy Mimi rodzi szczenięta one zostają porwane przez Torturelle de Mon. Nieszczęśliwi rodzice postanawiają poszukać swoich dzieci, które są bardzo daleko od domu. Na drodze różne psy pomagają rodzicom szczeniąt, dając im wskazówki jak mają dotrzeć do swoich dzieci. „101 dalmatyńczyków” jest jedną z moich ulubionych książek do, których się wraca. Książkę polecam wszystkim małym i dużym miłośnikom psów (ale nie tylko).

oneofakind | 2014-08-11
Na półkach: Przeczytane, Z dzieciństwa
Przeczytana: 27 lipca 2007

Historia o 101 dalmatyńczykach przeniesiona na ekran przez Walta Disney'a stała się jednym z największych przebojów filmowych. Dziś film ten należy już do legendarnych, a historia wciąż zachwyca nowe pokolenia nie tylko młodych widzów. Urocze pieski i ich niezwykłe przygody wzruszają, bawią i uczą świata.
Jest to książka, którą każdy powinien przeczytać i znać. Co tu dużo mówić, jest po prostu świetna.

Niektórzy sobie pomyślą: "101 dalmatyńczyków? To bajka dla małych dzieci!"
I tu się mylą! Właściwe "101 dalmatyńczyków" napisane przez Dodie Smith jest pełną ciepła historią o małych psiakach, które dają sobie radę nawet w trudnych sytuacjach i dzielnie, bohatersko walczą ze złą Cruellą, która chce zrobić z nich futra. Ciekawą postacią jest mały Fart, który na prawdę dzielnie daje sobie radę z nikczemną Cruellą. Polecam wszystkim tę pełną humoru, ale i niekiedy wzruszającą książkę.

liaguszka | 2014-12-14

Pamiętam, zaczęłam czytać ją Synowi na dobranoc... skończyłam o piątej ramo!

Byłam dzieckiem, kiedy w teleranku opowiadano o tej książce. Zamarzyłam by ją mieć. Codziennie, wracając ze szkoły zaciągałam mamę do księgarni obok mojego domu czy książka się pojawiła. Jednego dnia prosiłam mamę byśmy znowu weszły zobaczyć. Mama nie chciała, bo twierdziła, że na pewno jej nie będzie i tracimy czas. W rzeczywistości po prostu nie chciała mi jej kupować.
Ale weszłyśmy. I książka była! Nie miała wyjścia, musiała wydać ostatnie grosze.. Ale ja byłam przeszczęśliwa. Mam 29 lat i mam tę książkę do dziś. Kiedyś na pewno przeczytam ją moim dzieciom. Cudowna podróż z fantastyczną psią parą. Fantastyczna książka.

Isadora | 2010-10-21

Wspaniała,wzruszająca,pełna ciepła i zabawna opowieść o losach pary dalmatyńczyków Perdity i Pongo, ich państwa oraz całego stadka pociesznych szczeniąt.
Do dziś pamiętam emocje,jakie przeżywałam,kiedy zrozpaczeni świeżo upieczeni psi rodzice zrozumieli,że ich dzieci zostały porwane i jaką radość czułam,kiedy zostały odnalezione całe i zdrowe.
Ta wyjątkowa książka z pewnością będzie zachwycać kolejne pokolenia dzieci i ich rodziców.

Nalikka | 2013-06-23

W dzieciństwie przeczytana chyba ze sto dwadzieścia razy, toteż aktualnie pozostaje w stanie pozostawiającym wiele do życzenia :D Co tu dużo gadać, dla dzieciaka to prawdziwa historia grozy, akcji i przygód. Ekranizacja Disneya zawodzi, a szkoda. Wciąż mam nadzieję, że ktoś nakręci wierną filmową wersję.

Kanfieta | 2014-01-30

Piękna powieść przygodowa dla dzieci i młodzieży. Disney spopularyzował historię, ale oryginał działa na emocje nieporównywalnie bardziej. Polecam gorąco.

luuukasz15 | 2016-06-16
Przeczytana: 04 czerwca 2016

Jeśli uwielbia się animacje Disneya, to według mnie jest to obowiązkowa pozycja. Książka, która dużo więcej mówi o samej Cruelli i jak to bywa w bajkach magicznych zło zostaje ukarane. Polecam! Czyta się lekko szybko, a kilka różnic w porównaniu do animacji może wywołać tylko radość :)

Emilia | 2013-06-20

źródło opisu: Wydawnictwo Da Capo, 1997