Prawdziwy wyznawca

Okładka książki Prawdziwy wyznawca Eric Hoffer
Okładka książki Prawdziwy wyznawca
Eric Hoffer Wydawnictwo: Fundacja Lethe / Animi2 nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
248 str. 4 godz. 8 min.
Kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Tytuł oryginału:
The True Believer
Wydawnictwo:
Fundacja Lethe / Animi2
Data wydania:
2020-03-17
Data 1. wyd. pol.:
2020-03-17
Data 1. wydania:
2010-01-19
Liczba stron:
248
Czas czytania
4 godz. 8 min.
Język:
polski
ISBN:
9788366303072
Tłumacz:
Michał Filipczuk
Tagi:
fanatyzm fanatyzm polityczny wojny plemion populizm protesty wspólnota ruchy masowe demokracja propaganda socjologia psychologia
Średnia ocen

7,7 7,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,7 / 10
22 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
492
388

Na półkach:

"Prawdziwy wyznawca" Erica Hoffera to książka, która zrewolucjonizowała spojrzenie na ruchy masowe i fanatyzm polityczny. Opublikowana w 1951 roku, wciąż pozostaje aktualna i jest nieodzowna dla zrozumienia współczesnej epoki zdominowanej przez populizm i konflikty społeczne. Jednakże, mimo uznania środowiska akademickiego i popularność wśród celebrytów, warto podkreślić, że pozycja ta nie jest typową popularnonaukową książką współczesnych czasów.

Pierwszym problemem, jaki można wskazać, jest brak pełnego oparcia się na badaniach i odnośnikach do współczesnej literatury naukowej. Zamiast tego autor prezentuje luźne przemyślenia filozoficzne, które mogą nie spełniać standardów współczesnych pozycji popularnonaukowych.

Kolejną kwestią jest język, który zachowuje pewne maniery charakterystyczne dla lat 50., co może wprowadzać pewne trudności w odbiorze dla współczesnych czytelników. Niektórzy mogą odczuwać, że istnieją lepsze i bardziej współczesne publikacje popularnonaukowe.

Nawet mimo krótkiego formatu, książka może wydawać się nadmiernie rozciągnięta, a jej główne tezy można by zawrzeć w zdecydowanie krótszym wydawnictwie. Niektórym czytelnikom może przeszkadzać taka formuła.

Mimo tego warto zauważyć, że istnieje jeden akapit w całej książce, który zdobywa uznanie czytelnika. Zainteresowanych zapraszam do rozdziału 124, akapitu drugiego, gdzie znajdziecie uniwersalne przemyślenia dotyczące społeczeństwa i ruchów masowych.

Podsumowując, "Prawdziwy wyznawca" jest pozycją, którą można polecić przede wszystkim archeologom myśli filozoficznej lub studentom zbliżonych kierunków. Posiada uniwersalne i wartościowe przemyślenia, jednak z uwagi na swoją formę i język, może nie być odpowiednią lekturą dla wszystkich czytelników. Mimo to wciąż stanowi wartościową analizę ruchów masowych, która ma wiele do powiedzenia również w kontekście współczesnego świata.

"Prawdziwy wyznawca" Erica Hoffera to książka, która zrewolucjonizowała spojrzenie na ruchy masowe i fanatyzm polityczny. Opublikowana w 1951 roku, wciąż pozostaje aktualna i jest nieodzowna dla zrozumienia współczesnej epoki zdominowanej przez populizm i konflikty społeczne. Jednakże, mimo uznania środowiska akademickiego i popularność wśród celebrytów, warto podkreślić,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
93
90

Na półkach:

Mam z tą książką problem. Nic konkretnego z niej nie zapamiętałem, niczego nie zmieniła w moim życiu.

Przyczyną może być to, że: 1) byłem znudzony czytając ją i za daleko odbiegałem myślami, 2) wszystko, co w niej przeczytałem, już wiedziałem, 3) nie zrozumiałem, co w niej przeczytałem.

Wydaje mi się, że posiadam odpowiednie przygotowanie do zmierzenia się z przedmiotowym zakresem merytorycznym, pokonał mnie natomiast styl i język, w jakim książka została napisana. Podobną sytuację miałem z "Anarchia, państwo i utopia" Roberta Nozick.

Jedno mogę z czystym sumieniem przyznać - sposób wydania tej książki i jej okładka są fantastyczne!

Mam z tą książką problem. Nic konkretnego z niej nie zapamiętałem, niczego nie zmieniła w moim życiu.

Przyczyną może być to, że: 1) byłem znudzony czytając ją i za daleko odbiegałem myślami, 2) wszystko, co w niej przeczytałem, już wiedziałem, 3) nie zrozumiałem, co w niej przeczytałem.

Wydaje mi się, że posiadam odpowiednie przygotowanie do zmierzenia się z przedmiotowym...

więcej Pokaż mimo to

avatar
111
111

Na półkach:

Świetny przykład książki którą poleca cała rzesza celebrytów, a która jest niestety średnia.
Jest co najmniej kilka problemów z tą pozycją.
Po pierwsze: nie jest to książka popularnonaukowa we współczesnym sensie tego słowa. Nie spełnia standardów, ponieważ we współczesnej pozycji tego rodzaju autor podpierałby się stosem odnośników do badań. Tutaj są po prostu luźne przemyślenia filozofa, z odnośnikami do innych luźnych przemyśleń.
Po drugie: język. Pewnie tłumacz dwoił się i troił żeby przenieść na polski wynurzenia człowieka z lat pięćdziesiątych, ale jednak pewną manierę da się wyczuć. Niektórym nie będzie przeszkadzać, ale ja czytałem dobre popularnonaukowe pozycje i wiem że współcześnie można lepiej.
Po trzecie: książka jest krótka ale i tak ma się wrażenie że można by te wynurzenia zapisać na kilku kartkach i zrobić dystrybucję w formie ulotki. Pokuszę się nawet o zamknięcie całej tezy książki w jednym zdaniu. Uwaga:
Ruchy masowe są tworzone przez ludzi którzy z różnych powodów chcą utracić własne "ja" i rozmyć się w osobowości zbiorowej.
Jest cały jeden akapit w całej książce, który mi przypadł do gustu. Dla zainteresowanych, rozdział 124, akapit drugi.
Książkę odradzam, chyba że ktoś jest archeologiem myśli filozoficznej albo studentem zbliżonego kierunku.

Świetny przykład książki którą poleca cała rzesza celebrytów, a która jest niestety średnia.
Jest co najmniej kilka problemów z tą pozycją.
Po pierwsze: nie jest to książka popularnonaukowa we współczesnym sensie tego słowa. Nie spełnia standardów, ponieważ we współczesnej pozycji tego rodzaju autor podpierałby się stosem odnośników do badań. Tutaj są po prostu luźne...

więcej Pokaż mimo to

avatar
128
39

Na półkach:

Świetne, uniwersalne przemyślenia dot. społeczeństwa i ruchów masowych. Stare, a nadal aktualne :-) polecam

Świetne, uniwersalne przemyślenia dot. społeczeństwa i ruchów masowych. Stare, a nadal aktualne :-) polecam

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    253
  • Przeczytane
    28
  • Posiadam
    8
  • Teraz czytam
    5
  • Biznes
    2
  • Miro
    2
  • Filozofia
    2
  • Socjologia
    2
  • Na prezent
    1
  • Polecane książki „Nietypowa Rodzina”
    1

Cytaty

Więcej
Eric Hoffer Prawdziwy wyznawca Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także