Prawdziwy wyznawca

Eric Hoffer Wydawnictwo: Fundacja Lethe / Animi2 nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
The True Believer
Data 1. wydania:
2010-01-19
Michał Filipczuk
Fundacja Lethe / Animi2
fanatyzm fanatyzm polityczny wojny plemion populizm protesty wspólnota ruchy masowe demokracja propaganda socjologia psychologia
The True Believer
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Michał Filipczuk

Co tu dużo mówić. Jest to dzieło ponadczasowe . Każde , napisane w nim zdanie wartościowe , warte refleksji. Jest to jedna z tych rzeczy, które pokazują nam , jaką ma naprawdę naturę człowiek, czym się kieruje , co go napędza, a co dusi.
A tytułowy" prawdziwy wyznawca" to nie tylko fanatyk religijny, ale też fanatyk jakiejkolwiek" idei".
Moim marzeniem jest , by ta...

Świetne, uniwersalne przemyślenia dot. społeczeństwa i ruchów masowych. Stare, a nadal aktualne :-) polecam

• Chcę kupić
  • Myśl polityczna