Prawdziwy wyznawca

Okładka książki Prawdziwy wyznawca
Eric Hoffer Wydawnictwo: Fundacja Lethe / Animi2 nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
The True Believer
Fundacja Lethe / Animi2
2020-03-17
2020-03-17
Data 1. wydania:
2010-01-19
Michał Filipczuk
fanatyzm fanatyzm polityczny wojny plemion populizm protesty wspólnota ruchy masowe demokracja propaganda socjologia psychologia

Co tu dużo mówić. Jest to dzieło ponadczasowe . Każde , napisane w nim zdanie wartościowe , warte refleksji. Jest to jedna z tych rzeczy, które pokazują nam , jaką ma naprawdę naturę człowiek, czym się kieruje , co go napędza, a co dusi.
A tytułowy" prawdziwy wyznawca" to nie tylko fanatyk religijny, ale też fanatyk jakiejkolwiek" idei".
Moim marzeniem jest , by ta książka weszła do kanonu lektur szkolnych, by młodzi ludzie na początku swej drogi , mogli się zapoznać z niebezpieczeństwami czającymi się na nich w dorosłym życiu.
Dziękuję też wydawnictwu i tłumaczowi za udostępnienie tego dzieła w naszym języku.

Moim marzeniem jest , by ta...

Świetne, uniwersalne przemyślenia dot. społeczeństwa i ruchów masowych. Stare, a nadal aktualne :-) polecam

Eric Hoffer Prawdziwy wyznawca Zobacz więcej