Nowoczesna czarodziejka. Twój sukces

poradniki
Videograf
2020-03-07
2020-03-07

Nowoczesna Czarodziejka,to piękny poradnik życiowy,jak dojść do sukcesu, dużo humoru,wskazówek dla osiągnięcia czegoś więcej w życiu.Super ilustrowana.Pieknie autorka przekazała, a nawet udzieliła dużo cennych wskazówek.Polecam gorąco do tej książki,jak również innych,o królowych dawnych czasów.
Jeszcze raz zachęcam do czytania książek znakomitej pisarki Ewy Kassali.🌹🌹👑👑

Jeszcze raz zachęcam do czytania książek znakomitej pisarki Ewy Kassali.🌹🌹👑👑

Ciiii.... zdradzę Wam pewien sekret. To jest naprawdę wyjątkowa i magiczna książka. Ewa Kassala, specjalistka od silnych kobiet (koniecznie przeczytajcie jej powieści o wielkich władczyniach!) tym razem wprowadza nas w świat naprawdę niezwykły.

Każda z nas ma jakąś moc. Mamy przeczucia, mamy jakby szósty zmysł, jesteśmy mistrzyniami w znajdowaniu tego, czego mężczyźni znaleźć nie potrafią, czasami widzimy aż za dużo. Rządzą nami emocje, jesteśmy empatyczne, potrafimy wczuwać się w nastroje innych ludzi. Dostrzegamy i odczuwamy stany emocjonalne innych, niektóre z nas widzą aury, inne synestetycznie odbierają otaczający nas świat. Zachwycamy się pięknem przyrody, uśmiechem dziecka, drobiazgami, które nie przez wszystkich są dostrzegalne. Jesteśmy tu i teraz, jesteśmy racjonalne, romantyczne, czasami roztrzepane. Każda z nas ma swoją wewnętrzną moc, tylko nie każda z nas do końca zdaje sobie z niej sprawę.

Ta książka jest wyjątkowa z kilku powodów. Po pierwsze - to swoisty przewodnik. Trzy części, "Historia", "Twój sukces" i "Moja Opolszczyzna". Każda z nich to przewodnik po innej dziedzinie. Część pierwsza to podróż przez magię. Przez atrybuty współczesnej czarodziejki, przez wierzenia, a wreszcie przez epokę dla silnych kobiet najstraszliwszą, czyli prześladowania przez Inkwizycję. Druga część to wskazówki, jak w pełni wykorzystywać swój potencjał, z cennymi radami, dotyczącymi komunikacji interpersonalnej, sposobu ubierania się i zachowania w sytuacjach biznesowych, niezwykle pomocne, by osiągnąć zamierzone cele. Część trzecia to podróż przez magiczną Opolszczyznę, niektóre z tych miejsc znam, inne koniecznie muszę odwiedzić. A wszystko przeplatane historiami współczesnych kobiet sukcesu, które odczarowały swoją rzeczywistość i w tej chwili są dokładnie tam, gdzie planowały się znaleźć.

Ta książka to poradnik, jak uwierzyć w siebie. Jak zacząć wykorzystywać drzemiący w każdej z nas potencjał, jak zaczarować świat, by dobre fluidy pomogły nam odnaleźć właściwą ścieżkę, by znaleźć w sobie tę iskrę, która rozpali płomień. To również książka niezwykle zabawna, mnie najbardziej przypadło do gustu nieco inne wykorzystanie kociołka. A piękne ilustracje i generalnie niezwykłe wydanie dodatkowo podkreślają wyjątkowość tej pozycji.

Serdecznie polecam, tak dla oderwania myśli.

Dziękuję Wydawnictwom Videograf S.A. za możliwość obcowania z tak niesamowitą książkę, a Ewie Kassali za kolejną fascynującą podróż.

Wydawnictwa Videograf SA

Dziś na tapecie Ewa Kassala i jej Nowoczesna Czarodziejka – Twój sukces. Piękna okładka, prawda?😍❤️ A co z wnętrzem? Jesteście ciekawi? Ja byłam, bardzo, i ciekawość swą zaspokoiłam. 🥰
Początkowo, kiedy odkryłam, że ta książka to pewnego rodzaju „przewodnik, poradnik”, zaczęłam mieć mieszane odczucia, a w głowie narastało pytanie: czy to pozycja dla mnie? Bowiem nigdy wcześniej nie czytałam poradników, zwłaszcza tak objętościowych, w formie książki. Niemniej już po kilku stronach przepadałam ❤️. Autorka w bardzo zachęcający sposób swą „bardzo kobiecą podróż” zaczyna „od początku”. Pewnie zastanawiacie się, co mam na myśli używając określenia „od początku”? Otóż autorka sięga chwil powstania świata, ludzi, naszych praprzodków: Adama i Ewy. I wiecie co? Uwielbiam jej punkt postrzegania. „Moc powołała do życia dwa rodzaje człowieka: mężczyznę i kobietę” To takie prawdziwe, choć nie przez wszystkich niestety zrozumiałe, prawda, panowie?😁😉 „Dała im podobne, jednak uwrażliwione inaczej rozumy i serca, podobną inteligencję i potencjalną moc tworzenia…”. Autorka w swej powieści porusza wiele ciekawostek głęboko związanych z historią kobiet, jak i również z obecnymi czasami, będących atrybutami kobiecości, synonimem ich siły i mądrości. Czy ta książka to przewodnik? Tak. Ewa Kassala zabierze w Was zakątki Polski, o jakich nie śnicie. Ach te stare zamczyska osnute tajemnicami i barwnymi historiami…😍😍😍 Czy ta powieść to poradnik? Tak. Ale wyjątkowy, dla wyjątkowych zresztą kobiet. Ewa Kassala w osobliwy sposób zachęca czytelniczki do celebrowania swej kobiecości nazywając nas współczesnymi czarodziejkami. Uczy nas, jak obnosić się z darem bycia kobietą. Zasługujemy na to, a i uczymy się przez całe życie, prawda? Poza tym przecież wszystkie jesteśmy Czarodziejkami przez duże C, więc to książka o nas samych, kobietach, nieprawdaż?
Na koniec króciutki cytat: „To właśnie jest najpiękniejsze, że potrafimy być jednocześnie delikatne i wrażliwe oraz z odwagą stawiać czoło wszelkim wyzwaniom i napotykanym trudnościom. Jesteśmy inteligentne, mocne, uwodzicielskie i piękne. Takie musimy i chcemy być, takie jesteśmy i takie będziemy…”
Czujecie się zachęcone, drogie Panie?🥰

Sięgając po tę książkę liczyłam na to, że będzie to współczesna księga magii i czarów lub coś w tym stylu. Tytuł to sugerował. Tymczasem temat czarów i magii jest tu marginalny i pojawia się wyłącznie na samym początku książki. Potraktowany bardzo powierzchownie.
Dalej mamy wywiady z jakimiś nieznanymi kobietami oraz opis Opolszczyzny, Krapkowic. Co mnie obchodzą informacje o jakichś zupełnie nieznanych mi kobietach, które w dodatku mówią same banały, no litości! Książka wydaje się promować region i jego władze, a nie czary i magię. Jest tu taki misz masz wszystkiego i niczego, że głowa boli. Dwie gwiazdki daję za tą pierwszą część oraz piękną oprawę fotograficzno - graficzną. Dobrze, że wygrałam tą książkę w konkursie, bo inaczej te 45 zł można by potraktować jako wyrzucone w błoto. Ten pseudo poradnik jest do bólu irytujący i nikomu nie polecam.

To bardzo specyficzna książka, która, jeżeli podejść do niej z przymrużeniem oka, może sprawić, że każda z nas odkryje w sobie czarodziejkę;)

Zacznijmy od tego, że książka jest wydana solidnie - jest klejona i dodatkowo zszyta, a poza tym ma tzw. zintegrowaną oprawę, która jest jednocześnie trwała, lekka i wygodna w użyciu. Poza tym, zawiera mnóstwo kolorowych zdjęć i krótko mówiąc, jest lekturą ciekawą i przyjemną w odbiorze.

"Nowoczesna czarodziejka" jest jednak specyficzną pozycją, bowiem została podzielona na trzy różne części, a każda z nich traktuje o czymś zupełnie innym. Pierwsza część, zatytułowana "Historia" to napisany z przymrużeniem oka zarys historii czarnej magii i czarownic od zarania dziejów. W tym dziale znajdziemy również informacje dotyczące właściwości leczniczych i magicznych roślin, cechy charakteru przypisywane znakom zodiaku, a także rodzaje mężczyzn oraz sposoby i zaklęcia, jak zdobyć ich serce. Kolejna część - "Twój sukces" - najbardziej przypadła mi do gustu. W zasadzie jest to zbiór porad dotyczących autoprezentacji, tajników mowy ciała, biznesowego dress code-u oraz wyboru zawodowych i życiowych priorytetów. Ostatnia, trzecia część książki, "Moja Opolszczyzna", to z kolei zbiór tekstów o miejscach i ludziach, którzy przyczynili się do rozwoju i rozsławienia Śląska Opolskiego. W tym rozdziale poczytamy ciekawostki o Kędzierzynie-Koźlu, powiecie krapkowickim, Głogówku, zamku w Mosznej (o którym od kilku lat marzę!) oraz wielu innych pięknych miejscach Opolszczyzny. W tym rozdziale znajdziemy również sylwetki kilku najbardziej przedsiębiorczych kobiet regionu (łącznie z autorką),które robią ważne, ciekawe i kreatywne rzeczy, i które są idealnymi przykładami współczesnych czarodziejek.

W związku z podziałem książki na tak zróżnicowane części, całość jest dla mnie niestety trochę niespójna. Podczas lektury czasem miałam wrażenie, jakbym była na targu, gdzie można dostać przysłowiowe mydło i powidło (lub, w przypadku "Czarodziejki", przepis na serwatkę z kiszonym ogórkiem tuż obok horoskopu czy historii kopciuszka ze Śląska). Chyba lepszym pomysłem byłoby rozdzielenie treści na trzy lub chociaż dwie odrębne publikacje aniżeli kompresowanie takiej ilości przeróżnych legend, porad i faktów w jedną całość. W rezultacie, mamy jeden wielki misz-masz. Z drugiej strony, nie można tej pozycji odebrać tego, że jest interesująca. Niektóre fragmenty części drugiej oraz trzeciej bardzo mnie zainspirowały i mam ochotę powrócić do nich za jakiś czas.

*Jest to fragment recenzji opublikowanej na moim blogu:

Gdy zobaczyłam okładkę tej książki, pomyślałam sobie, że to idealna lektura dla mnie. Z czasów dzieciństwa zostało mi uwielbienie do czarodziejek, magii i wszelkiej maści książek o czarach i damach parających się tym „zawodem”. Smaczku dodawał fakt, iż autorką jest pisarka, której powieści o królowych starożytnego Egiptu oraz biblijnych kobietach, a jak wiecie to także mój konik, robią furorę także poza naszymi granicami.

I tak oto pełna dziewczęcej radości i ekscytacji rozsiadłam się z Nowoczesną czarodziejką w wygodnym fotelu i... spędziłam z tym tytułem jedne z... nawet nie wiem jak to opisać. Dramat. To, co zawładnęło moimi myślami to dramat. Rozczarowałam się niemożebnie, bo publikacja ta jest o wszystkim i o niczym. To taki miszmasz artystyczny, że... brakuje mi słów.

Zaczyna się od infantylnej opowieści stylizowanej na biblijnym opisie stworzenia świata, która wprawiła mnie w konsternację. Moje oczy z każdym kolejnym przeczytanym zdaniem robiły się coraz większe i z każdą kolejną stroną rosło w nich przerażenie. Niemniej po jakże kwiecistym i barwnym wstępie, Ewa Kassala przechodzi do charakterystyki czarodziejek i ich atrybutów, poświęcając im ledwie ułamek objętości całej książki. Najobszerniejsze w całej publikacji są wywiady z kilkudziesięcioma „czarodziejkami” (właściwie płeć przeciwna też się pojawia) - przyznam, w ogóle mnie one nie ciekawiły, poza tym nie tego spodziewałam się w poradniku! Nie spodziewałam się także licznych cytatów z Młota na czarownice i dwóch innych publikacji z wieków bardzo ubiegłych.

Gdy już zapoznałam się z zaczerpnięciami z dzieł dawnych, wpadłam wprost do czarodziejskiego zielnika, który czarodziejski dla mnie nie był, ponieważ o ziołach i roślinach leczniczych jako taką wiedzę mam, a gdybym nawet chciała ją zgłębiać, to szukałabym informacji w publikacjach dotyczących zielarstwa i medycyny naturalnej. Ale o ile na to mogłabym przymknąć oko i uznać, za całkiem ciekawe informacje, tak porady dotyczące zdobywania mężczyzn i ich rodzaje partnerów... no cóż... pozostawię to bez komentarza. Tak jak porady zdrowotne i horoskop.

Po części „czarodziejskiej” autorka zafundowała mi jazdę bez trzymanki w postaci wszelakich porad typu „pierwsze wrażenie ma znaczenie”. Generalnie spora dawka banałów, które można przeczytać w wielu poradnikach. To, co mnie zadziwiło to, to iż i tutaj pojawiają się nie tylko autorskie porady Ewy Kassali, ale wtrącenia autorstwa innych biegłych w udzielaniu porad pań.
Plusem tej części są porady dotyczące typów figur (choć i to w niejednym poradniku się przewinęło).

Absolutnie nie podobał mi się humor autorki. Nie bawiły mnie jej żarty i liczne „zabawne wtrącenia” oraz traktowanie po macoszemu wszystkiego, co pojawia się na kartach tej książki. Lepiej byłoby skupić się na pierwszej części i rozbudować ją na tyle, by uczynić z niej „księgę zaklęć” tudzież cieni, bo i tak zwały się tajemne księgi czarodziejek...

Najlepsze zostawiłam jednak na koniec. Wywołało to mój śmiech przez łzy, bo spodziewałabym się chyba wszystkiego, niżeli przewodnika po Opolszczyźnie, będącego zwieńczeniem Nowoczesnej czarodziejki. Jednakowoż muszę oddać Ewie Kassali, że akurat to czytało mi się z przyjemnością. Z uśmiechem na twarzy i skrzącymi się oczętami odkrywałam tajemnicze, magiczne zakątki tego regionu... Z chęcią poczytałabym o nich więcej, ale w osobnej i obszerniejszej publikacji.

Jeśli mam być szczera, to żal byłoby mi zapłacić 45 zł (cena detaliczna) za ten tytuł, bo jest to kwota wygórowana za materiał, jaki został opracowany na tychże 272 stronach. Mam wrażenie, że poczytne autorki wykorzystują fakt, iż są poczytne i próbują z tego stanu rzeczy wycisnąć ile się da. I nie byłoby w tym nic zdrożnego, gdyby to wyciskanie szło z jakością...

Nie umiem czytać poradników. Zawsze mam wrażenie, że to co autor pisze nie zawsze jest zgodne z prawdą, a że często – gęsto są to psychologowie są twórcami takowej literatury to przylepiam im plakietkę w przedbiegach. Niemniej jednak książka pani Ewy zaintrygowała mnie już okładką, a co za tym idzie, ciekawa byłam jak poradzi sobie z taką właśnie tematyką, gdzie kobiety są różne i różnie się zachowują.

Autorka podzieliła poradnik na trzy części. Pierwszą wprowadzającą gdzie przybliża nam historię dawnych i obecnych czarodziejek, część drugą – „Twój sukces” gdzie znajdziemy masę różnych podpowiedzi jak można próbować poradzić sobie w życiu, takie trochę złote rady. Generalnie jeżeli ktoś nie ma jakiegoś złotego środka na powodzenie swojego sukcesu, tutaj myślę, że może znaleźć coś dla siebie. I mamy też część trzecią gdzie znajdziemy powody, dla których pani Ewa wybrała Opolszczyznę – takie swoje miejsce na świecie.

Całość jest napisana prostym, przyjaznym językiem i nie jest skonstruowana nachalnie, mam tu na myśli, że autorka nie naciska by coś robić, raczej przybliża pewne tajniki czy też przypowieści i zupełnie pozostawia nam do decyzji czy z nich skorzystamy czy też nie. A przecież nic siłą, prawda?Dodatkowym atutem owej pozycji jest kwestia ilustracji, które świetnie się wpasowują ww tematykę i są ogromnie miłe dla oka.

Spotkałam tutaj co nieco o Mandragorze, którą przeważnie spotykałam raczej w tematyce ściśle związanej z Harrym Potterem. A przecież skądś to musiało się wziąć! Mamy też porady odnośnie mężczyzn, ale też zdrowotnych, więc myślę, że nie jednej pani taka książka na półce się przyda 🙂

Mnie osobiście zaintrygowały sposoby na ból głowy (który pojawia się coraz częściej),ale również horoskop, bo mimo wszystko jakoś tak ciekawość wzięła górę i ciekawa byłam czy faktycznie co nie co jest tam prawdy!

Dla mnie jak najbardziej na tak, wbrew temu, że sama książka w sobie jest poradnikiem. Mimo wszystko jest skonstruowana tak przyjaźnie, że nie odczuwamy tego jako stricte wytyczne odnośnie życia, a jednak ciekawostki i same z siebie na pewno będziemy chciały czegoś wypróbować!

Hmmm. Nie wiem, co napisać o tej książce, ponieważ nie rozumiem idei jej powstania. Może jak podzielę tę opinię na składowe, np. treść, uporządkowanie oraz szatę graficzną to będzie mi lepiej ją ocenić.

Jeśli chodzi o zawartość to mam wrażenie, że jest tutaj dużo wszystkiego, ale pobieżnie. Niby mamy historię czarownic oraz ich prześladowania i może interesujący pomysł na porównanie kobiet, które parały się „magią” w ubiegłych wiekach oraz obecnie, ale fakty przedstawione tutaj są powszechnie znane nie tylko osobom, które mają fioła na punkcie historii. Każdy na jakimś etapie swojej edukacji szkolnej czy kulturalnej to wie. Po co zatem silić się na powierzchowny rys historyczny dodatkowo zestawiając go z horoskopem, opisem niby magicznych ziół i przepisem na ogórki (serio!). Podobnie jest w części poświęconej sukcesowi. Każdy z nas, bardziej lub mniej, jest w stanie zacytować kilka przepisów na osiągnięcie większego lub mniejszego sukcesu, zna bardziej lub mniej wpływ naszej postawy i gestów na to, w jaki sposób odbierani jesteśmy przez innych. Porady na temat ubioru i fryzury można znaleźć w każdej telewizji…

Czarodziejki,czarownice,wiedźmy-oto kobiety,od wieków szare eminencje u boku mężczyzn.Bez nas świat byłby bezbarwny,martwy,zerojedynkowy. To my,kobiety,dzięki szóstemu zmysłowi i uwarunkowaniom biologicznym stałyśmy się nosicielkami życia i strażniczkami domowego ogniska.

Ewa Kassala w poradniku „Współczesna Czarodziejka.Twój sukces”(Chorzów,2020) sięga po historyczną wiedzę,by pokazać współczesnym kobietom źródło mocy,naturalnej życiowej energii dostępnej dla każdej z nas,jeśli tylko zwolnimy tempo życia, zatrzymamy się na chwilę i pochylimy nad kwiatem rumianku, kepką mięty czy rozmarynu i wykorzystamy zioła w kuchennej magii.Można tu znaleźć nie tylko cenne rady dotyczące działania ziół i roślin uznawanych za naturalne afrodyzjaki,ale także porady dotyczące biznesowego dress code, makijażu czy wreszcie można wyruszyć w podróż po najpiękniejszych miejscach Opolszczyzny,małej ojczyzny pani Ewy. W ten piękny krajobraz wpisane zostały współczesne czarodziejki związane z bliższego i dalszego otoczenia autorki,które według niej pełnią ważne misje społeczne w lokalnym środowisku.

Język i styl pisarki utrzymany jest w klimacie magii, lekkości i subtelnwgo poczucia humoru, które jest dopełnieniem treści.

Ukłon w stronę pani Ewy za subtelną charyzmę, lekkość pióra i życiowy optymizm emanujący z książki.

Piękna szata graficzna cieszy oko czytelniczki, czcionka jest przyjazna dla oka, a przejrzysty układ stron znacznie wspomaga odbiór treści.

Dziękuję wydawnictwu Videograf za egzemplarz książki oraz Dominice Smoleń za współpracę.

• Papierowy
  • Z polecenia
  • X2020
  • Wyzwanie czytelnicze 2020
  • Współpraca recenzencka
  • Posiadam w bibioteczce :)
  • POSIADAM NA REGALE

Dodaj cytat z książki Nowoczesna czarodziejka. Twój sukces