Oszczędzanie pieniędzy

Okładka książki Oszczędzanie pieniędzy Kinga Kosecka, Mateusz Sawicki, Łukasz Tomys
Okładka książki Oszczędzanie pieniędzy
Kinga KoseckaMateusz Sawicki Wydawnictwo: Łukasz Tomys Publishing poradniki
poradniki
Łukasz Tomys Publishing
2018-01-01
2018-01-01

Okładka książki Apple. Czy wiesz jak powstała najdroższa firma świata? Mateusz Lubiński, Renata Pawlak, Łukasz Tomys
Apple. Czy wie... Mateusz Lubiński, R...
Okładka książki Warren Buffett. Niezwykła biografia. Multimilioner. Tom 2 Justyna Jaciuk, Łukasz Tomys
Warren Buffett... Justyna Jaciuk, Łuk...
Okładka książki George Soros. Wykorzystać kryzys Justyna Jaciuk, Renata Pawlak, Łukasz Tomys, Marcin Wawrzyniak
George Soros. ... Justyna Jaciuk, Ren...
Okładka książki Albert Einstein. Potęga i piękno umysłu. Tom I. Dzieciństwo i młodość (1879-1905) Justyna Jaciuk, Maciej Rajewski, Łukasz Tomys
Albert Einstei... Justyna Jaciuk, Mac...

Albert Einstei... Justyna Jaciuk, Mac...
Okładka książki Mindfulness w 10 minut. 71 prostych nawyków, które pomogą Ci żyć tu i teraz Davenport Barrie, S. J. Scott
Mindfulness w ... Davenport Barrie, S...
Okładka książki Uporządkuj swój umysł. Jak pozbyć się negatywnych myśli, odnaleźć spokój i szczęście Davenport Barrie, S. J. Scott
Uporządkuj swó... Davenport Barrie, S...
Okładka książki Uwierz w siebie i działaj. Pokonaj wątpliwości, zostaw przeszłość za sobą i odkryj swój potencjał Christina Tracy Stein, Brian Tracy
Uwierz w siebi... Christina Tracy Ste...

Większość porad była dla mnie banalna (kto nie wie, żeby anulować abonamenty z których się nie korzysta? albo, że taniej jest zrobić remont samemu?). Ciekawy rozdział np. o lokatach, szczególnie dla osoby, która zaczyna swoją drogę zawodową i nie wie jak zarządzać swoimi finansami.

Przydatny poradnik.

Przydatny poradnik.

Proste zasady oszczędzania zebrane w jednym miejscu. Dla mnie niezbyt odkrywcze, ale dla moich młodzieżowych synów, to przydatna wiedza.

Wiele ciekawych porad w kwestii oszczędzania.Korzystam i oszczędzam.

Wiele ciekawych porad w kwestii oszczędzania.Korzystam i oszczędzam.

Wartością dodatnią tej książki jest to, że jest krótka. Autorzy tej książki wykorzystali książki innych autorów, artykuły innych osób, więc trochę słabo (na szczęście podają nazwiska tych autorów).

Bardzo interesująca pozycja, szczególnie dla osób rozpoczynających swoją przygodę z oszczędzaniem. Autorka wiele informacji zaczerpneła z blogów innych osób.

Książka to prawie plagiat. Większość informacji można znaleźć w blogach JOP Szafrańskiego i FBO Iwucia. Jeżeli ktoś nie śledzi to można potraktować jako streszczenie blogów. Ogólnie powielone informacje, co nie mienia ich wartości merytorycznej.

Przyzwoita, napisana przystępnym językiem książka o podstawach oszczędzania oraz o podstawowych technikach manipulacji.
Autorzy odwołują się do popularnych blogów i książek w tym zakresie.

Autorzy odwołują się do popularnych blogów i książek w tym zakresie.

Słuchałam sobie jako audiobooka w pracy i udało mi się stworzyć przy nim dobre notatki, które umożliwiły mi przeorganizowanie swoich wydatków. Przyjemna dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z oszczędzaniem i planowaniem swojego budżetu i nie mają specjalistycznej wiedzy na ten temat.
Autor podaje bardzo wiele źródeł, jako uzupełnienie swoich słów i jest to niezwykle przydatne dla osób, które chcą się zagłębić w temat, ale także ułatwienie dla osób, które wolą zostać przy podstawach.

Książka dobra ale ma poważne błędy merytoryczne wynikające z powszechnie panujących i szkodliwych mitów lub nieznajomości praw fizyki. Np otwarcie piekarnika aby nagrzać dom jest bez sensu. Jeśli nie otworzymy to nadal będzie nagrzewać tyle że dłużej. Ta energia nie ucieka do sąsiada... Były jeszcze mity zdrowotne typu GMO szkodliwe tylko natura bla bla bla.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Finanse
  • E-booki
  • Z Literatura polska

Dodaj cytat z książki Oszczędzanie pieniędzy