Źródło. Jak zmienić swoje życie na lepsze

Okładka książki Źródło. Jak zmienić swoje życie na lepsze Tara Swart
poradnik zdrowie

#886 - Źródło. Jak zmienić swoje życie na lepsze - Tara Swart -
Zysk i S-ka Wydawnictwo
#36/52/2022

Książka ma 336 stron i piękną twardą okładkę. Swoją premierę miała dnia 21.01.2022 roku.

Autorka książki jest lekarką medycyny w zakresie psychiatrii. W książce namawia ona czytelników, by wprowadzili do swojego życia dobre i wartościowe zmiany, dzięki którym będą szczęśliwsi.

"Przyciągaj to, czego oczekujesz, odzwierciedlaj to, czego pragniesz, stań się tym,co szanujesz, przedstawiaj to, co podziwiasz."

Jest to poradnik składający się z czterech części, za który serdecznie dziękuję Zysk i S-ka Wydawnictwo.

#886 - Źródło. Jak zmienić swoje życie na lepsze - Tara Swart -
Zysk i S-ka Wydawnictwo
#36/52/2022

Na rynku możemy znaleźć wiele poradników i książek, które próbują pokazać nam jak żyć, w jaki sposób podejmować dobre decyzje i co robić, by czuć się dobrze z samym sobą.

Książka Tary Swart to jedna z tego typu publikacji. Autorka to psychiatra i neuronaukowczyni, ale po wielu latach pracy w szpitalu zajęła się coachingiem wykorzystując zdobytą wiedzę i umiejętność rozmowy z drugim człowiekiem. W swojej książce zachęca czytelników by wykorzystać potencjał i możliwości Źródła, jak nazywa mózg człowieka. Po przeczytaniu książki mamy wyciągnąć wnioski, pracować nad zmianami i nie bać się podejmowania trudnych decyzji. Dzięki zapoznaniu się z publikacją i aktywnemu zmienianiu działania mózgu możemy nauczyć się spełniać marzenia, osiągać cele, a przede wszystkim zmienić swoje życie na lepsze!

Dr Tara Swart przekonuje swoich czytelników, że mogą żyć tak jak tego naprawdę pragną i robić rzeczy, których do tej pory się bali, ponieważ wszystko, co dzieje się w naszym życiu nie zależy od zewnętrznych działań i innych nadprzyrodzonych sił, a od zdolności myślenia każdego człowieka i pracy nad źródłem.

W trakcie czytania osoba przewracająca kolejne kartki książki powinna prowadzić dziennik, robić ćwiczenia i zapisywać ważne wnioski. Dzięki takim działaniom, wizualizacji i próbom odpowiedzi na różne pytania czytelnik szybko uświadomi sobie, że jego mózg zazwyczaj działa na autopilocie i zyska możliwość dokonania z pozoru niewielkich zmian w swoich zachowaniach i przyzwyczajeniach, które pozwolą mu żyć pełnią życia.

Już na początku autorka pisze „Chcę, żebyś był w stanie pobudzić swój mózg i odblokować jego potencjał, by móc tworzyć takie życie, jakiego pragniesz, wyłączyć autopilota i podjąć decyzje niezbędne do ruszenia naprzód”. Chociaż to jedno z pierwszych zdań po przeczytaniu poradnika zawarte w nim słowa powinniśmy potrafić wdrożyć w życie.

Pomiędzy typowo biologicznymi opisami budowy i działania mózgu i neuronów, czy podpowiedziami autorki znajdziemy także prawdziwe historie jej pacjentów. Mam wrażenie, że pomimo wielu ważnych i cennych informacji zawartych na innych kartkach książki to właśnie one były dla mnie najbardziej wartościowe. Te prosto z życia wzięte sytuacje pozwoliły mi dostrzec emocje i motywacje niektórych ludzi w danej sytuacji, a także zauważyć u siebie podobne zachowania.

Zachęcam do przeczytania książki, podjęcia próby zmienienia swojego życia na lepsze, a także używania Źródła świadomie i na sto procent!

Książkę otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl, dziękuję za możliwość przeczytania i zrecenzowania tej ważnej publikacji!

"Źródło"
Rzadko kiedy sięgam po tego typu książki, ale tym razem stało się inaczej i właściwie nie wiem czy jeszcze będę sięgać po tego typu lektury. Źródło to książka którą oczywiście ma w sobie sporo zalet i jeśli ktoś lubi czytać o tematyce uczuć, emocji, mózgu, relacji czy rozwoju to na pewno będzie to dla niego idealna lektura. Ja choć przeczytałam ją do końca (bo zawsze staram się kończyć zaczęte książki),to mam wrażenie, że to wszystko co było tam przekazane to już gdzieś widziałam lub czytałam i nie wniosła ona nic nowego. Pamiętajcie jednak, że każdy odbiera książki inaczej więc jeśli macie ochotę sprawdzić jej treść to napewno łatwo znajdziecie jej piękną okładkę w sklepach 😉

"Źródło"

"ŹRÓDŁO"DR.TARA SWART
Jak zmienić swoje życie na lepsze.

Książka ma formę poradnika, przewodnika.Autorka jest lekarką medycyny ze specjalnością w psychiatrii i neuronaukowczynią. Pracuje jako coacherka przywództwa oraz prowadzi wykłady na temat potencjału umysłu.
Celem tej książki jest namówienie ludzi, aby wprowadzali do swego życia dobre i wartościowe zmiany, bo dzięki temu będą szczęśliwi.
Tara podpowiada nam jak zmienić swój sposób myślenia, jak przyciągać to co się chce i jak z niepowodzeń wyciągać plusy.Dobre założenie, bardzo optymistyczne i właściwie proste. Zgadzam się, że najważniejsze jest nasze nastawienie, nasze myśli i to jak postrzegamy życie, świat,ludzi.Namawia nas, aby planować wszystko, wykazując się kreatywnością. Sięgać do źródła, zaufać swojemu instynktowi i przeczuciom. Źródło to niesamowita, złożona i finezyjna rzecz,jaką jest cały nasz mózg. Nie tylko kora mózgowa i zdolność do planowania oraz podejmowania decyzji na podstawie danych. Prawdziwa moc mózgu leży w umiejętności zintegrowania tego, co myślimy, z tym, co czujemy - połączenie kory oraz układu limbicznego - z tym, co podpowiada nam intuicja, co wyczuwamy przez całe ciało. Kluczem jest osiągnięcie pewnego poziomu świadomości na temat tego jak komunikuje się z nami nasz mózg.Jak wiadomo wszystkim rządzi właśnie mózg - to on jest najważniejszy. Wiemy jak potężna jest moc wizualizacji i emocje, które opanowują nasze uczucia.Mamy tutaj przedstawionych kilka badań naukowych i przykłady prosto z życia. Są też ćwiczenia, które warto wykonać. Bardzo mi się spodobało "Drzewo bliskich".
Prowadzenie dziennika wydaje się pomysłem idealnym.
Zgadam się całkowicie z autorką, że żyjemy w czasach, w których logika jest ogromnie przeceniana, emocje zaś postrzegane są jako słabości, a na decyzje oparte na intuicji nie ma miejsca. Zatraciliśmy to co naturalne i instynktowne.
Poradnik czyta się dobrze, lekko, szybko. Prosty pomysł, styl i język.Całość podzielona jest na cztery części : Nauka i duchowość, Plastyczny mózg, Sprawny mózg i Odpal źródło.
Dużo rzeczy zaczerpniętych z książki "Sekret" - moim skromnym zdaniem :)

To książka, którą należy przeczytać i często do niej wracać :)

Ważne cytaty:
"Każdego dnia w naszym życiu pojawiają się okazje do jego zmiany. Przypadkowe spotkania z potencjalnym partnerem, komentarz,który mógłby otworzyć nowa ścieżkę kariery...Jednak w szaleńczym tempie codzienności łatwo takie chwile przeoczyć albo zlekceważyć. Mimo to z odpowiednią pomocą możemy wyszkolić umysły w rozpoznawaniu ich i wykorzystywaniu oraz nauczyć się przekształcać ułamek sekundy w trwałą zmianę".

"Jeśli myślisz, że coś możesz lub czegoś nie możesz, za każdym razem masz rację" Henry Ford

"Przyciągaj to, czego oczekujesz, odzwierciedlaj to, czego pragniesz, stań się tym,co szanujesz, przedstawiaj to, co podziwiasz".

"Jeśli nie wiesz, dokąd zmierzasz każda droga zaprowadzi cię donikąd".

Zapraszam Cię do siebie http://ostatniastrona.com.pl/

"ŹRÓDŁO"DR.TARA SWART
Jak zmienić swoje życie na lepsze.

Ciężko nawet mi uwierzyć, że czytałam poradnik, na codzien nie wierzę w taką literaturę i po nią nie sięgam. W tym przypadku przyciągnęła mnie piękna błyszcząca okładka i stało się. Przeczytałam, nie powinien, że była to zła lektura ale mi ciężko stąpającej po ziemi trudno wierzyć w niektóre rzeczy.

Mówi nam co trzeba zmienić w swoim myśleniu, aby stać się bardziej szczęśliwą i spełnioną osobą. Jak to się dzieję że ścieżki nerwowe i neurony wpływają na osiągnięcie sukcesu i postrzeganie otaczającego nas świata. Namawia nas do kreatywnego planowania zgodnie z genezę źródła i zaufaniu swojemu instynktowi i przeczucią. Do tego dochodzi zestaw ćwiczeń, rozwijających umysł i testujących zdobytą wiedzę.

Nie jestem ekspertem w takiej literaturze, nie mogę też stwierdzić, że ta książka zmieniła moje życie ale napewno dużo się od niej dowiedziałam. Kto wie może kiedyś wprowadzę zmiany w swoim życiu i użyję wskazówek dr Tary Swart.

Mówi nam co trzeba zmienić w swoim myśleniu, aby stać się bardziej...

"„Źródło” to składający się z czterech części (nauka i duchowość, plastyczny mózg, sprawny mózg, odpal źródło) poradnik, którego celem jest zachęcenie ludzi do wprowadzenia wartościowych zmian w swoim życiu. Autorka zaczyna od opisywania różnorakich badań naukowych oraz wyłożenia swojej teorii. Całość Swart popiera przykładami z życia – własnego oraz konkretnych klientów. Teorię i opowieści dopełniają liczne ćwiczenia, które autorka proponuje czytelnikom. Warto zaznaczyć, że neuronaukowczyni nie gwarantuje, że po przeczytaniu „Źródła” życie odbiorcy zmieni się w kilka sekund. Wprost przeciwnie – sugeruje, że to jedynie pierwszy krok do zmierzenia się ze swoimi problemami".

W każdym z nas kryje się potencjał.

Rzadko kiedy sięgam po poradniki. No dobra, prawie po nie nie sięgam, bo uważam że więcej w nich bzdur, niż fachowej wiedzy. Jednak kiedy zobaczyłam „Źródło” od Tary Swart i poczytałam kim ta pani jest, stwierdziłam że może tutaj się nie zawiodę.
I muszę przyznać, że zostałam pozytywnie zaskoczona, ale nie na tyle, żeby namiętnie czytać poradniki.

Autorka, Tara Swart jest neurobiologiem, byłą psychiatrą, a obecnie starszą wykładowczynią na MIT Sloan and Kings College w Londynie. Dodatkowo jest konsultantką kilku najbardziej szanowanych liderów w mediach i biznesie. Kobieta, która najpierw zmieniła swoje życie, a potem zaczęła pomagać innym je zmieniać, na podstawie własnych doświadczeń.

W „Źródło. Jak zmienić swoje życie na lepsze” poza poradami i faktami ze świata biologii i neurobiologi możemy przeczytać fragmenty dzienników jej pacjentów. A o założeniu dziennika, w którym będziemy mogli zapisywać wszystkie ważne rzeczy, mające dotyczyć naszej przemiany sama autorka wspomina w tekście.

Swart uważa, że skoro mózg posiada 86 miliardów neuronów i każdy z nich jest w stanie przewodzić reakcje na otaczający nas świat. Zatem skoro możemy wykorzystać nasz mózg do sięgania po wyższe cele, to dlaczego go nie uruchomić i nie skorzystać z tego, co mamy w głowie?

„Źródło. Jak zmienić swoje życie na lepsze” rozpoczyna się dość spokojnie. Możemy dowiedzieć się ciekawych informacji ogólnych o zmianie życia, aby następnie przejść w wiedzę o mózgu, którą ludzkość już odkryła. Autorka opisuje poszczególne płaty mózgowe, a także udowadnia, że bycie ścisłowcem, albo humanistą nie ma nic do rzeczy z mózgiem i tym, jaki on jest. Wszystko zależy od bodźców, jakie otrzymujemy od urodzenia. Ciekawostką jest to, że mózg niemowlaka rośnie o 1% każdego dnia do osiągnięcia 2 lat, a dopiero potem zwalnia do ślimaczego tempa.

Wprawdzie nie wykonałam rzeczy, które autorka proponowała w tej książce, czyli wspomniane już przeze mnie wyżej założenie dziennika, bo wtedy nie czytałabym tej książki przez jeden dzień, a miesiąc, bądź dłużej, ale kilka dość istotnych rzeczy w moją głowę wdarło się i zakorzeniło na stałe. Podejrzewam, że jeżeli miałabym więcej czasu, a przede wszystkim chęci do zmiany to może i bym miała niemałą pomoc w tej pozycji.

„Źródło” to nie poradnik, co książka tłumacząca, jak działa nasz mózg i, jak możemy zmienić to działanie, które chcemy usunąć z naszego życia. Książka ta dużo czerpie z neuronauki przekazując nam ważne dane w sposób przystępny i zrozumiały dla każdego.
Usiądźcie sobie na chwile i pomyślcie jak wyglądał Wasz ostatni tydzień. Ile rzeczy robiliście na autopilocie, bo jesteście do tego przyzwyczajeni i ile z nich chcielibyście zmienić?
Zamawianie jedzenia do domu, bo brakowało Wam czas na gotowanie? Może zamiast zamawiać, lepiej zjeść coś lekkiego, co nie wymaga rozkładania garnków w kuchni?
Włączanie telewizora po pracy, który gra do nocy, a Wy i tak przed nim zasypiacie? Może lepiej sięgnąć po książkę, albo iść na spacer?
Pamiętajcie, że każda zmiana będzie dla mózgu szokiem i będzie się przed nią opierał, bo nasze mózgi choć mądre z nich twory, to nie lubią zmian. Szczególnie radykalnych zmian.

A najważniejszą rzeczą, którą każdy z nas powinien pilnować to nawodnienie. Mózg potrzebuje wody, aby pracować na pełnych obrotach i kiedy tylko zechce Wam się pić, to pamiętajcie, żeby się napić, a nie odkładać to na później, bo na przykład teraz robicie coś ważniejszego.

„Źródło. Jak zmienić swoje życie na lepsze” było przyjemną lekturą, z którą miło spędziłam czas. Dowiedziałam się ciekawych rzeczy z biologii i działania mózgu, a także postanowiłam zmienić jedną rzecz, która ubodła mnie do serca. Nie ukrywam, że jak na poradnik, bo w tej kategorii przedstawia się ta pozycja, to „Źródło” wypada naprawdę dobrze. Jest to sensowna książka, która pomaga zmienić swój sposób myślenia przez drobne zmiany i pomoc własnemu ciału. Jak wspominałam, może nie zacznę czytać poradnika za poradnikiem, ale do „Źródła” prawdopodobnie kiedyś wrócę, jak będę miała chwile zwątpienia.

W każdym z nas kryje się potencjał.

• Otrzymane z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl
  • Psychologia
  • Kupione
  • Rok 2020

Dodaj cytat z książki Źródło. Jak zmienić swoje życie na lepsze