Żądze Kleopatry

Sonia Draga
powieść historyczna
2021-07-14
Egipt Kleopatra Aleksandria pieniądze władza

Na początku odniosę się do okładki książki, na której moim zdaniem, rzuca się w oczy duże podobieństwo tytułowej królowej do znanej artystki Jennifer Lopez.
Uroda królowej Kleopatry jest sprawą dyskusyjną.
Samą książkę oceniam jako bardzo słabą.

Jest Pani wspaniałym pisarzem, książki są napisane tak, że czułam się jakbym była tam obecna,jakbym przechodziła tą historie razem z Królową Kleopatra❤️od ponad 16 lat Królowa Kleopatra towarzyszy w moim życiu. W moim domu papirusy na ścianach egipskie koty i posągi Faraonów na półkach... moich narzeczonym i przyszłym mężem ( bo to już wkrótce ❤️) jest Egipcjanin ......

To wspaniała ekscytująca książka, oparta na historycznej miłości.
Kleopatra ,dzięki swojemu urokowi,wdzięku ,inteligencji i swojej kokieterii zdobyła serca dwóch największych wodzów swoich czasów,Juliusza Cezara i Marka Antoniusza.
Autorka pięknie połączyła waleczność bohaterów z miłością, która była sposobem na podboje Świata.
To piękna książka, przeplatana erotyzmem.
Oj...

Książek bardzo interesująca, jestem zaskoczona poziomem edukacji seksualnej w starożytnym Egipcie. Bardzo polecam.

O królowej Kleopatrze przeczytałam dużo książek. Ta jest niewątpliwie najlepsza. Oddaje klimat starożytnego Egiptu. Królowa Kleopatra jest pokazana jako kobieta wielkiego intelektu, mądra i honorową. Wątki miłosne i erotyczne przedstawione z wyczuciem i umiarem. Gorąco polecam

Jestem filologiem klasycznym, zafascynowanym światem starożytnym, a, że jestem do tego kobietą nie interesują mnie aż tak sprawy polityczne tamtych czasów. Interesuje mnie to, co większośc kobiet czyli jak wyglądało życie codzienne, a przede wszystkim miłość. W powieściach pani Kassala znalazłam wszystko to, na co czekałam latami. Mogę utożsamić się z ulubionymi bohaterkami...

Bardzo polecam. Po przeczytaniu pierwszych stronic już nie mogłam się od niej oderwać. Bardzo realistycznie oddaje atmosferę tamtych czasów. Czytając ją miałam wrażenie , że jestem w Egipcie i jako niewidoczny świadek uczestniczę razem z Kleopatrą we wszystkich wydarzeniach.

Bardzo ciekawa książka. Rozdziały kończą się tak, że nie sposób nie zacząć kolejnego!

Na półkach: , , , , ,

Podobała mi się ta książka. Bardzo przyjemna w czytaniu, pięknie napisana, zmysłowa i erotyczna. Wyczułam klimat starożytności, bajkowości, moim zdaniem autorka świetnie oddała boskość Kleopatry.
Jest to książka typowo rozrywkowa na tle historycznych wydarzeń, autorka skupia się nsjbardziej na przyjemnościach i rozrywkach jakie mogła mieć Kleopatra, bardzo malutko...

Bardzo ciekawie napisana i wzruszająca historia. Interesująco opisane relacje Kleopatry z jej osobistą służącą. Oczywiście wszyscy lubimy takie powieści. Duży plus za pomysł. Kolejny wprawdzie w tym temacie, a jednak przykuwający uwagę. Podobało mi się. Będę polecać moim klientom w bibliotece tę książkę. Jak najwięcej takich powieści, które rozbudzają wyobraźnię i...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Ebook