Maria Magdalena. Wyzwolona kobiecość, odnaleziona boskość

Książka ciekawa, ale zbyt często wpada w moralizatorski ton, przez co sama Maria Magdalena wydaje się sztuczna, napuszona i nawiedzona. Nie sięgnę raczej po wcześniejsze tomy tej serii.

Bardzo ciekawie pociągnięte dalsze losy Marii. Miło, że autorka nawiązała do potomstwa Marii, oraz wystąpił wątek podróży do Galii. Jestem zachwycona książką i polecam.

[...]
​​Trwajcie w harmonii. Jeśli straciliście równowagę, czerpcie natchnienie z przejawów swej prawdziwej natury. Ewangelia Marii Magdaleny, s. 8
[...]
Fides est habitus mentis, qua inchoatur vita aeterna in nobis, faciens intellectum assentire non apparentibus.
[...]
miłość to szukanie, znajdowanie i szanowanie dobra, które istnieje w drugim człowieku.

𝗭𝗔𝗦𝗞𝗔𝗞𝗨𝗝Ą𝗖𝗘 𝗟𝗢𝗦𝗬 𝗠𝗔𝗥𝗜𝗜 𝗠𝗔𝗚𝗗𝗔𝗟𝗘𝗡𝗬 𝗣𝗢 𝗭𝗠𝗔𝗥𝗧𝗪𝗬𝗖𝗛𝗪𝗦𝗧𝗔𝗡𝗜𝗨 𝗝𝗘𝗭𝗨𝗦𝗔.
"𝑴𝒂𝒓𝒊𝒂 𝑴𝒂𝒈𝒅𝒂𝒍𝒆𝒏𝒂. 𝑾𝒚𝒛𝒘𝒐𝒍𝒐𝒏𝒂 𝒌𝒐𝒃𝒊𝒆𝒄𝒐ść, 𝒐𝒅𝒏𝒂𝒍𝒆𝒛𝒊𝒐𝒏𝒂 𝒃𝒐𝒔𝒌𝒐ść" to czwarta część cyklu "𝗦𝗶𝗹𝗻𝗲 𝗸𝗼𝗯𝗶𝗲𝘁𝘆 𝗰𝘇𝗮𝘀𝗼́𝘄 𝗕𝗶𝗯𝗹𝗶𝗶". Poza nią ukazały się także: "Królowa Saby", "Maria Magdalena. Kapłanka. Dama. Apostołka" oraz "Semiramida". Ewa Kassala przepięknie opisuje losy wielkich kobiet z przeszłości i rozwiewa otaczające je tajemnice.
Podobały mi się wszystkie części tej serii, to wyjątkowa lektura, godna polecenia i warta przeczytania.
Bardzo cenię autorkę za jej profesjonalne i merytoryczne podejście do tematu.
SZCZERZE POLECAM CAŁY CYKL 😉👍

𝗣𝗢𝗦Ł𝗢𝗪𝗜𝗘 𝗢𝗗 𝗔𝗨𝗧𝗢𝗥𝗞𝗜 :
Każda epoka ma swoją Marię Magdalenę. I każdy człowiek. Maria
Magdalena jest odbiciem epoki, która ją obrazuje.
Jaka jest ta nasza, XXI-wieczna? Najprawdopodobniej taka jak my. To,
jak ją postrzegamy, świadczy o naszym widzeniu rzeczywistości. Jest też
niczym lustro – w zwierciadle odbija się ten, kto w nie patrzy. „Dla czystego
– wszystko czyste”. Kim jest Maria Magdalena dla Pani? Kim jest dla Pana?
Kim jest dla mnie?
Proszę zamknąć oczy. Na chwilę. Wsłuchać się w ciszę. I w Jej głos.
Jej słowa płyną jak muzyka. Wokół unosi się delikatny zapach róż. Czują
go Państwo, prawda?
Ewa Kassala

𝗭𝗔𝗦𝗞𝗔𝗞𝗨𝗝Ą𝗖𝗘 𝗟𝗢𝗦𝗬...

Książka zmieniająca stereotyp MM, który od lat pokazywany przez KK. Pierwszą i drugą część MM czyta się szybko- otwiera się przed nami świat władzy, religii i miłości. Idziemy przez niego razem z fascynującą kobietą. Warto się wybrać w tę podróż, by spojrzeć na postać MM zupełnie inaczej i na jej czasy. Wysiłek autorki, by nam je pokazać w przyjazny i zrozumiały sposób, jest ogromny.

O książce Pani @ewa_kassala_writer "Maria Magdalena. Wyzwolona kobiecość, odnaleziona boskość" powiem krótko, zwięźle i na temat. Otóż chciałam ją przeczytać gdy przeczytałam 1 tom.
I jeśli ktoś z Was czytał tom 1, czyli "Maria Magdalena. Kapłanka. Dama. Apostołka." to bardzo dobrze, ponieważ ten tom, o którym opowiadam jest kontynuacją losów tytułowej bohaterki, i to co się z nią stało po wydarzeniach z 1 tomu.
Ja z pewną ciekawością sięgnęłam po ten tom, ponieważ chciałam wiedzieć co dalej stało się z Marią Magdaleną, po drugie jestem w jakimś stopniu zainteresowana czasem w tamtym okresie. Jak i również codziennie życie kobiet w okresie gdy żył Chrystus. A trzecia jest taka, że mało jest informacji o Marii Magdalenie w internecie lub są informacje mało wiarygodne według mnie.
Czy polecam książkę, zdecydowanie tak. Moja ocena to 10/10🌟.

Super powieść

Super powieść

Pierwsza i druga cześć naświetlily mi całkiem inny obraz Marii Magdaleny, jestem pod wrażeniem - polecam

polecam, fajnie się czyta, dobrze napisana

polecam, fajnie się czyta, dobrze napisana

Naprawdę dobrze napisana powieść historyczna o niezwykłej kobiecie żyjącej w trudnych czasach. Bardzo polecam.

Opowieść krąży mi po głowie, mimo, że skończyłam wczoraj czytać to jakoś wydawało mi się niewłaściwe wziąć kolejną książkę.

Nie wiem czy zdarzenia opisane w książce mogły mieć miejsce, w większości pewnie tak.

W zasadzie to nieważne, ważna jest nowa epoka oparta na miłości, koniec starego świata i początek nowego.
Pięknie pokazana miłość do Jezusa, nieustanna tęsknota za Nim, chęć zjednoczenie z NIM.
Nauczanie apostołów, spisywanie nauczania Jezusa, życie kobiet w ówczesnych czasach, a wszystko to poparte faktami historycznymi.
Jedyny minus to ten, że na końcu pogubiłam się trochę w tych czasach, pozaczasach, przebywaniu w różnych miejscach w jednym czasie itd.

książka godna polecenia.

Pięknie pokazana miłość do Jezusa, nieustanna tęsknota...

• Współpraca z Wydawnictwem
  • Proza
  • 2023 miszmasz

Ewa Kassala Maria Magdalena. Wyzwolona kobiecość, odnaleziona boskość Zobacz więcej