Klub fanek W.M. Alicja

Okładka książki Klub fanek W.M. Alicja Majka Milejko
Okładka książki Klub fanek W.M. Alicja
Majka Milejko Wydawnictwo: Mazowieckie Cykl: Klub fanek W. M. (tom 2) Seria: Nastolatki to czytają! literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Klub fanek W. M. (tom 2)
Nastolatki to czytają!
Mazowieckie
2020-02-12
2020-02-12
Dorastanie powieść młodzieżowa pierwsza miłość przyjaźń dla dziewczyn

Bardzo fajna, ale 1 część lepsza. Mało realistyczna a tak to fajna. Zabawna i lekko romantyczna.

Uwielbiam, uwielbiam i jeszcze raz uwielbiam, książka dała mi tyle optymizmu jak i dawki humoru, że głowa mała. Tak jak w pierwszym tomie poznajemy kolejną nastolatkę, tym razem Alicję. Dziewczyna pewnego dnia zostaje potrącona przez auto, okazuje się później, że jednak może to nie był tylko zbieg okoliczności.
Może było to przeznaczenie?

Na pewno to zdarzenie szykuje dla niej wiele zmian, a jej mama...
jej tego nie ułatwi ...

Mocno można było odczuć, że książka ma taki sam klimat jak poprzednia część, jednak jakoś bardzo mi to nie przeszkadzało.

Fajna historia ( tak jak w pierwszym tomie- z życia wzięta),choć nie będę tu obijać w bawełnę, że pierwsza część bardziej mi się podobała.

Nie chcę tu umniejszać tej części, ale trochę mi brakowało takiej iskry, którą miała w sobie jej poprzedniczka, ale nie nudziłam się, więc to najważniejsze.

Dodatkowo bardzo szybko się ją czyta, a jeśli kogoś wciągnie, to można ją przeczytać w dwa dnia albo i mniej :)

Może było to przeznaczenie?

Na pewno to zdarzenie szykuje dla...

Ciąg dalszy przygód szalonych i fajnych paczki przyjaciółek, to super, genialna książka. Śmiałam się czytając.

Początek książki nawiązuje do wydarzeń z pierwszego tomu i dzięki temu wyjaśnia nam się historia miłosna Oliwki. Historia Alicji również wciąga czytelnika w wir wydarzeń, nie zabraknie tu spotkań 3 przyjaciółek. Czułam emocje bohaterów i razem z nimi wszystko przeżywałam. Było to ciekawe przeżycie i kolejne udane spotkanie z twórczością autorki.

Książka była dla mnie pozytywnym zaskoczeniem! Jest niezwykle lekka i przyjemna w odbiorze. Znajdziemy w niej bohaterów z którymi możemy się utożsamiać. Jeśli szukacie książki o wielkiej przyjaźni, którą pochłoniecie w jeden wieczór - to jest pozycja której szukacie. Ja bawiłam się świetnie podczas czytania. Polecam!

Lekka książka, którą pochłonęłam w jeden wieczór.

Lekka książka, którą pochłonęłam w jeden wieczór.

Druga część przygód trzech przyjaciółek. Ta książka poświęcona jest Alicji.
Na początku dowiadujemy się jak potoczyła się historia miłosna Oliwki, którą poznajemy w pierwszej części😊
Ala nie ma łatwego życia. Całe życie była w cieniu siostry, słynnej modelki. Dla rodziców liczy się tylko trójka dzieci, która coś osiągnęła, Ala natomiast jest spychana na dalszy plan. Strasznie to przykre. Czytając o tej relacji aż cała kipiałam od złości. Jak w ogóle rodzice mogą tak postępować.
Alicja ulega wypadkowi podczas jazdy na rowerze siostry, ma złamaną rękę, a co robią jej rodzice? Każą jej iść do pracy, bo musi odpracować zniszczony rower. Nie liczą się uczucia i zdrowie córki, najważniejsza jest rzecz materialna.
Podczas wypadku Alicji pomaga Wojtek, jak się później okazuje dobry kolega Wiktora – chłopaka Oliwki. Alicja myśli, że chłopak się nad nią lituje. Ale czy na pewno…?
Książka bardzo mi się podobała aczkolwiek więcej kartek mogło być poświęconych Alicji. Jestem bardzo ciekawa jej historii.

Druga część przygód trzech przyjaciółek. Ta książka poświęcona jest Alicji.

Ostatnio nie jest nam ani lekko, ani beztrosko. Może właśnie dlatego coraz chętniej sięgam po lekkie powieści, w których wszystko kiedyś musi się ułożyć. Tak zwyczajnie, ku pokrzepieniu. W tym celu idealnie sprawdzają się książki młodzieżowe. A że akurat na tę powieść czekałam już od jakiegoś czasu, to z radością wróciłam do „Klubu fanek W.M.”.

Związek Oliwii rozsypał się jak domek z kart. Jest już pewna, że miłość to zło i niepotrzebne cierpienie. Zrobi wszystko, by uniknąć spotkania ze zdradzieckim Wiktorem. Hej, chwila, czy to nie tom o Alicji? Dziewczyna jest co prawda cichą myszką, ale żeby odbierać jej rolę nawet w jej tytułowym tomie? Spokojnie… na każdego przyjdzie pora. Również i Alicję czeka nieprzyjemna przygoda z pewnym zderzakiem, a potem w ramach kontrastu… przystojniakiem.

Pierwszy tom, ten o podtytule „Oliwia”, zakończył się dość emocjonalnym zwrotem akcji. Jeśli wtedy w oczekiwaniu na finał wstrzymalibyście oddech to… no nie byłoby by to mądre rozwiązanie. Bo w zasadzie zakończenie pierwszej części pojawia się dopiero w kontynuacji. Zanim więc przejdziemy do historii Alicji, otrzymujemy długo oczekiwane zakończenie głównego wątku Oliwii. Przyznam szczerze, że z takim zabiegiem się wcześniej nie spotkałam, dlatego mimo tego, że jest dość nieintuicyjny, to całkiem ciekawie utrzymał moje zainteresowanie serią.

Ciąg dalszy na: https://www.recenzjenawidelcu.pl/2020/04/klubu-miosniczek-wm-majka-milejko.html

Związek Oliwii rozsypał się...

Wspaniała opowieść o przyjaźni trzech dziewczyn. O prawdziwej i w swojej prostocie doskonałej.
Opowieść o wielkiej miłości :)
Książkę bardzo przyjemnie się czyta. Nawet ja nie będąca nastolatką, znalazłam w niej ukojenie i zabawę z czytania :)

Opowieść o wielkiej miłości :)

"Imponowała mi, bo chciała zmienić się dla swojej córki i być mamą, która słucha i rozmawia ze swoim dzieckiem. I dlatego po cichu zazdrościłam swojej przyjaciółce. Jej mama starała się naprawić wcześniej popełnione błędy, a przede wszystkim uczyła się na nich. Moja chyba by tak nie potrafiła."

Alicja Zysk to zadziorna nastolatka, która pod maską sarkazmu i ciętych ripost stara się ukryć swoją prawdziwą, kruchą naturę. Jest rozważna, rozsądna i niestety - zakompleksiona. Kiedy pewnego dnia za namową swojej matki jedzie na rowerze, wpada pod koła nierozważnemu kierowcy, który zaraz ucieka z miejsca wypadku. Pomocy nastolatce udziela Wojtek, który był świadkiem kolizji drogowej. Jak się później okazuje Wojtek - przystojny brunet to kolega chłopaka Oliwii - najlepszej przyjaciółki Ali. Nieoczekiwanie dziewczyna, która chowa swoje serce za wysokim i grubym murem zaczyna odczuwać nieznane sobie wcześniej emocje i uczucia wobec swojego wybawcy. Czy Ala zdoła przezwyciężyć swoje obawy i spróbuje nawiązać relację z przystojnym Wojtkiem?

Książka "Klub fanek W.M. Alicja" to pozycja dla nastolatek, która mimo swojej prostoty wywołuje gamę emocji podczas czytania. Począwszy od złości na rodziców, którzy zamiast wspierać swoje pociechy, wykopują pod nimi coraz to większe doły, po wzruszenie kiedy okazuje się, że w naszym życiu zawsze znajdzie się osoba, która zrobi wszystko by tylko Cię uszczęśliwić. Druga część serii Klubu fanek W.M to świetnie napisana powieść młodzieżowa. Opowiada o perypetiach Alicji, która jest bardzo zakompleksioną młodą dziewczyną, gdzie zamiast dostawać wsparcie od jednej z najważniejszych osób w jej życiu jest przez nią dosłownie terroryzowana. Ja nie rozumiem, jak ktoś może traktować jedno ze swoich dzieci, jak największego wroga i chyba nigdy tego nie zrozumiem. Autorka umiejętnie porusza się w tym temacie idealnie oddając emocje poprzez słowo pisane. Bardzo podoba mi się styl Majki Milejko, który jest lekki niczym piórko, w konsekwencji czego książkę czyta się bardzo przyjemnie i dość szybko. Muszę przyznać, że jestem ciekawa, jak potoczą się dalsze losy naszych głównych bohaterów, którzy zostali wykreowani na podobiznę rzeczywistych nastoletnich ludzi. Zwieńczenie historii daje nam wiele do myślenie i pobudza chęć, by sięgnąć po kolejną część, na którą z niecierpliwością czekam. Książkę zdecydowanie polecam. Moja ocena:7/10.

• Przeczytane w 2020
  • 2020 ✩