Klub Fanek W.M. Oliwia

Okładka książki Klub Fanek W.M. Oliwia Majka Milejko
Okładka książki Klub Fanek W.M. Oliwia
Majka Milejko Wydawnictwo: Mazowieckie Cykl: Klub fanek W. M. (tom 1) Seria: Nastolatki to czytają! literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Klub fanek W. M. (tom 1)
Nastolatki to czytają!
Mazowieckie
2019-10-16
2019-10-16
Dorastanie powieść młodzieżowa pierwsza miłość przyjaźń

Książka pod tytułem: "Klub fanek w.m -Oliwia" jest naprawdę ciekawą młodzieżówką, z nutą humoru z wieloma różnymi przygodami i problemami, które nasza bohaterka napotkała na swojej drodze.

Na początku:

Zaczęło się całkiem spokojnie, niewinnie, a potem... ?

To było genialne, istna petarda, bomba, której nie można było odłożyć, aż do ostatniej strony!

Bardzo szybko polubiłam się z głównymi bohaterkami i stałam się częścią tej niesamowitej i zwariowanej grupki! Polubiłam ich charakter i dawkę humoru, którą od siebie dawały!

A fabuła?

Najnormalniejsza historia z życia wzięta: młoda Dziewczyna zakochana w przystojnym chłopaku z jej ulubionego serialu!

Końcówka doszczętnie mnie rozerwała na małe kawałki...

zostawiła mnie również trochę z takim małym niedosytem, choć była tak zakończona, iż zostawia czytelnika w niepewności, a to akurat na plus!

Co się stanie dalej?

Czy ta sprawa zostanie wyjaśniona?

Co będzie z naszą bohaterką?

Te pytania nie dają mi spokoju!

Na szczęście czeka na mnie drugi tom, więc dziewczyny: Oliwia,
Alicja,
Milka
!
(główne bohaterki książki)

Szykujcie się!

Bo już niedługo do Was wracam! :😁

Na początku:

Zaczęło się całkiem spokojnie, niewinnie, a potem... ?

Bardzo szybko...

Nie wiem co ze mną nie tak, ale mi się książka zbytnio nie spodobała. Sama nie wiem, ale nie miałam jakoś ochoty tego czytać. Może kiedyś przeczytam dalsze części.

To nie tak, że jej nie polecam! Bo książka jest dobra, ale ja się osobiście jakoś super przy niej nie bawiłam. Dla mnie jest ona tak może być, więc daje jej...

4/10

4/10

W te wakacje przez moją biblioteczkę przewinęło się kilka książek skierowanych do młodzieży. Powiem Wam, ze z dobrze napisanych historii czlowiek nie wyrasta nigdy. "Klub Fanek W.M. Oliwia" skierowana jest głównie do dorastających nastolatek ale mysle ze nawet starsze dziewczyny znajda coś dla siebie.
Jest to historia trzech przyjaciółek, które na pozór dzieli wszystko. Łączy je natomiast jedno, milosc do aktora popularnego młodzieżowego serialu. Naaratorem opwiesci jest Oliwia i to z jej punktu widzenia poznajemy otaczający je świat. Swiat kiełkujacych przyjaźni i rodzącego sie pierwszego, niewinnego uczucia. Przy takiej lekturze milo powspominac siebie sprzed kilkunastu lat i problemy, które przeciez na tamtą chwilę były arcy poważne.
Książkę polecam tym wszystkim którzy chcą miło spedzic czas i powrocic do czasów gdy czytalismy Małgorzatę Musierowicz bądź Krystynę Siesicką.

Jest to historia trzech przyjaciółek, które na pozór dzieli wszystko....

Nie spodziewałam się, że ta książka mnie zachwyci! Raczej gustuję w fantastyce, lecz dziś sięgnęłam po odskocznię. Jestem mile zaskoczona! Książka, która podbiła moje serce. Uważam ją za jedną z lepszych młodzieżówek! Świetne opisy, bardzo dobre przedstawienie życia realnego. Każda młoda czytelniczka powinna sięgnąć po tą książkę!

Kolejna książka z serii nastolatki to czytają, a ja poraz kolejny obalam mit, bo nie tylko nastolatki😉

Klub fanek W.M. Oliwia to pierwsza część przygód o trzech przyjaciółkach.
Oliwia, Ala i Milka to siedemnastolatki, które mają typowe problemy wieku nastoletniego. Szkoła, chłopaki, rodzice...
Dziewczyny chodzą do różnych szkół, a poznały się dzięki serialowi, które wszystkie kochają.
Spotykają się w opuszczonej suszarni, żeby na ostatnim piętrze warszawskiego wieżowca zatracić się w świecie swojego ulubionego serialu i podziwiać swojego ukochanego aktora.
Pierwsza część książki poświęcona jest osobie Oliwki. Dziewczyna każdą wolną chwilę poświęca nauce, bo tego oczekują od niej rodzice, chcą żeby w przyszłości przejęła ich klinikę, mimo tego, że dziewczyna woli rysować. Pewnego dnia w autobusie gubi swój notatnik, odnajduje go młody mężczyzna, który chce się spotkać z dziewczyną w celu oddania zguby. Kiedy dochodzi do spotkania okazuje się, że to nie kto inny jak ulubiony aktor Oliwki, Wiktor Markos.
Co wyniknie z tego spotkania? Czy między nimi narodzi się uczucie? Jeśli tak to czy to w ogóle ma sens?

Strasznie lubię takie młodzieżówki. Od razu przypominają mi się moje czasy szkolne i problemy, które przeżywają bohaterki tej książki.
Polecam👌

Klub fanek W.M. Oliwia to pierwsza część przygód o trzech przyjaciółkach.
Dziewczyny chodzą do różnych szkół, a poznały się dzięki serialowi, które...

każde pokolenie ma swój ulubiony serial wszechczasów, który ma nieskończenie wiele sezonów. Milka, Oliwia i Alicja są zakochane w Wielkiej Miłości w którym główną rolę gra Wiktor Markos. Za sprawą tego młodzieżowego serialu polskiego rozpoczęła się ich przyjaźń. Wszystkie bohaterki twój stary są bardzo różne od siebie z charakteru i zachowań ale to nie przeszkadza im w wspieranie się nawzajem oraz po prostu w przyjaźni. .
Pierwszy tam jest poświęcony Oliwii. Podczas jednego z wieczorków filmowych Majka namawia dziewczynę na założenie konta na aplikacji randkowej coś w rodzaju naszego tindera. Oliwia nie chce upublicznić swojej twarzy dlatego awatarem staje się jabłko. Dziwnym trasę poznaję bardzo miłego chłopaka który również ustawił sobie na avatara jabłko. W ten sposób zaczyna się ich przyjaźń, która później ewoluuje w coś więcej. Sama Oliwia jest dość specyficzną postacią. Jest typem kujona, który chcę spełnić wszelkie oczekiwania rodziców nie patrząc przy tym na to czego ona sama chce. Oliwia ma wielki talent plastyczny którego nie ma jak rozwijać. Ona sama przypomina trochę młodszą wersję #BridgetJones. Nikogo chyba nie zdziwi fakt że chłopakiem po drugiej stronie telefonu jest aktor Wiktor Markos. czy to szansę od losu dla naszej młodzieży w niskiej nie doświadczonej bohaterki a może przekleństwo z którym będziesz musiała się rozmawiać? .
Pierwszy tom czytał mi się bardzo szybko, bodajże skończyłam go w 2 dni podczas sesji. na tym etapie podobała mi się postać Oliwii mimo że czasami potrafiła być bardzo irytująca z tym swoim zbyt grzecznym zachowaniem oraz skryty i tajemniczej Alicji która mimo swojej nieprzeciętnej urody jest w domu uważana za tą gorszą córkę gdyż nie chce pójść w rodzinne ślady idź z modelką. Podobały mi się rozmowy przez komunikatory trochę jak w #loverosie Ogólnie cały pomysł na fabułę bardzo i przypomina inną książkę którą niedawno czytałam czyli #ktosmnieobserwuje w którym również osoba znana podszywa się pod kogoś innego by zaznacz przez chwilę normalnego życia. Książka jest dobra, przez połowę byłam zaangażowania, niestety zakończenie postawiło wiele do życzenia i tym samym obniżyło mój "zachwyt" nad tą książką. Mam kilka zarzutów do tej książki oraz do całej serii. Między innymi to że osobiście czuję że autorka jest nieco starsza niż w postaci które kreuje i że ten język nie jest tak młodzieżowy jak mógłby być przez co niektóre dialogi wychodzą sztucznie, nie co drewnianie, ale co da się wypracować. Pierwszy tom w sumie mogę polecić jest dosyć miłą odskocznią od normalnego życia. (5,8/10⭐) byłoby równe 6 gdyby nie to zakończenie.

Klub fanek WM to opowieść o trzech przyjaciółkach: Oliwi, Alicji i Milenie. Ich charaktery bardzo różnią się od siebie, ale łączy ich upodobanie do jednego serialu „Wielka miłość”. W tej części poznajemy Oliwke. To właśnie ona jest główną bohaterką, którą nie da się nie lubić. Oliwia jest przeciętną nastolatką, można nawet powiedzieć, że kujonicą albo „nerdzicą” jak jest nazywana przez rówieśników z klasy. Dziewczyny wzdychają razem do tego samego idola, oglądają odcinki ulubionego serialu i chcąc sprawdzić jak to jest być zakochanym, zakładają konta na pewnym portalu. Bohaterki książki to typowe nastolatki, z rzeczywistymi problemami. Spotykają ich pierwsze zauroczenia, nauka pod presją rodziców i krycie się ze swoimi prawdziwymi pasjami. Książkę czyta się bardzo lekko i szybko. Nie ma w niej niespodziewanej fabuły, ale za to można znaleźć odrobinę humoru i miło spędzić czas. Jest przeznaczona dla nastolatków, ale myślę, że i osoby w starszym wieku nie zawiodą się. Jednym z największych plusów jest zakończenie. Opowieść urywa się w takim momencie, że aż chce się sięgnąć po kolejne części tej trylogii. Książkę odebrałam za punkty w portalu Czytam Pierwszy.

Mega! Poprostu polecam! Jest tu wszystko dla nastolatek! Oliwia na pozór skromna i mądra dziewczyna zakochana w chłopaku z plakatów nie wie jakie przytrafi się jej szczęście! Obecnie przeczytałam wszystkie tomy tej serii i ta była moją ulubioną! Pozdrawiam 💜:)

Zachwyciła mnie ta książka, pełna świetnego humoru, pośmiałam się z tych dziewczyn przyjaciółek, fajna, zwariowana książka i przezabawne przygody przeżywałam z nimi. Spędziłam z lekturą wspaniałe popołudnie.

Super książka, śmieszna z wątkiem romantycznym idealna na początek przygody z książkami romantycznymi. Były momenty nudne i przedłużane nie potrzebnie ale pomimo to bardzo fajna.

• Przeczytane w 2020
  • Akcja 52 książki (2020)

Dodaj cytat z książki Klub Fanek W.M. Oliwia