Brzydsza siostra. Tylko frajerki liczą na wróżki chrzestne

Okładka książki Brzydsza siostra. Tylko frajerki liczą na wróżki chrzestne Sariah Wilson
Okładka książki Brzydsza siostra. Tylko frajerki liczą na wróżki chrzestne
Sariah Wilson Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece Cykl: Brzydsza siostra (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Brzydsza siostra (tom 1)
The Ugly Stepsister Strikes Back
Wydawnictwo Kobiece
2020-02-26
2020-02-26
Matylda Biernacka
young adult

Bardzo odprezajaca. Idealna na zastój czytelniczy.

Bardzo odprezajaca. Idealna na zastój czytelniczy.

📖🐲
Mnie się podobała i uważam ją za bardzo odprężającą lekturę. Oczywiście jest to bajeczka i poprawiacz nastroju i rozumiem, czemu dla niektórych główna bohaterka może być irytująca. Ja natomiast muszę powiedzieć, że część zagrywek Mattie w towarzystwie chłopaka, który jej się podoba doskonale znam z autopsji ;-) No niestety przechodziłam moje awkward years trochę dłużej niż inne bardziej przebojowe dziewczyny. Grunt, że w końcu uwierzyłam w siebie, tak jak i Mattie i od tego momentu również moje związki zaczęły się układać.
Jedyny spory minus to mieszanie dyscyplin sportowych, bo Jake raz gra w futbol amerykański, a innym razem w baseball. Nie wiem, czy to redaktor angielskiego wydania nawalił, czy tłumacz, ale no słabe to trochę.

📖🐲

Szybko się czyta. Fajna i przyjemna młodzieżówka.

Szybko się czyta. Fajna i przyjemna młodzieżówka.

Typowa książka o kopciuszku w naszych czasach
Dla osób które lubią ten motyw ale nie czytają dużo
Na odstresowanie. Szybko się czyta

Typowa książka o kopciuszku w naszych czasach
Dla osób które lubią ten motyw ale nie czytają dużo
Na odstresowanie. Szybko się czyta

Czytając przechodziłam przez różne emocje. Polubiłam tę książkę ostatecznie. Próbowałam drugą część, ale nie dałam rady. Po resztą czuję, że ta książka jest kompletna i nie potrzebowała kontynuacji.

Mattie Love to dziewczyna artystycznie utalentowana o duszy artystki,uważana w szkole za normalną dziwaczkę,gdy na drodze jej stoi przybrana siostra Ellie postanawia wziąć udział w samorządzie w konkursie rywalizuje z nią Mattie o Jake'a.
Barwna i urocza bohaterka Mattie była,bardzo fajna dziewczyna,natomiast siostra przyrodnia wręcz mnie irytowała swym zachowaniem,denerwująca dziewucha była i to okropnie.
Historia urokliwa,ciepła z dużą dawką humoru rozbawiła mnie.
To fajna i przyjemna książka.
Takiego odstresowacza potrzebowałam.

Książka według mnie jest połączeniem kilku innych książek i filmów. Ma w sobie coś z ,,Mojej niewidzialnej siostry", wydaje mi się, że ma w sobie też coś z ,,Randki z gwiazdą", więc jest to typowo książka młodzieżowa, dość przewidywalna. Jednakże nie zmieni to fakty, że bardzo szybko i przyjemnie się ją czytało.

o matko, jakie to było naciągane

o matko, jakie to było naciągane

Przyjemna książka, czysta rozrywka na odstresowanie się. W niektórych momentach ma nawiązanie do bajki o Kopciuszku. Wszyscy wiedzą jak ta historia się skończy, ale i tak czytamy do końca :)

No jest to poprostu bajka. Chociaż podoba mi się postać Elli,bo naprawdę jest taka idealna jak to powinno być w bajce z dobrą wrozka. Książkę czyta się szybko ale ta końcówka według mnie trochę nie potrzebna i szczerze przejrzałam ja pobieżnie tylko

• Romans

Dodaj cytat z książki Brzydsza siostra. Tylko frajerki liczą na wróżki chrzestne