INNA

INNA
Ridero
2019-11-21
2019-11-21

"Inna" to portret małżeństwa, a raczej tego, jak nie powinno ono wyglądać. To także, a może przede wszystkim, historia Leny, kobiety na starcie życia, uwikłanej w społeczne schematy i konwenanse, walczącej ze stereotypami, do bólu, wręcz egoistycznie szczerej, i ta szczerość bynajmniej nie przysparza jej popularności i przyjaciół. Po drugiej stronie mamy też obraz Antka - męża Leny - szowinisty, seksisty, obłudnika, prezentującego postawę skrzywdzonego męczennika...

Te dwie skrajnie różne sylwetki bohaterów, dwie postawy, dwa charaktery i dwa odmienne podejścia do życia stanowią tak rażący kontrast, że aż nie chce się wierzyć, że między tą dwójką mogło do czegokolwiek dojść, a szczególnie do małżeństwa. Autorka obdarzyła swoje postaci wszelką gamą emocji, zwłaszcza wypowiedzi Leny są nimi przesiąknięte, pełne ekspresji, tłumionej złości i nie zawsze wypowiedzianego żalu.

Po trosze to również opowieść o rodzinie, o tym jak różne wzorce wynosimy z domu, jak kształtuje nas dzieciństwo i młodość i jakie efekty wychowawcze osiągają rodzice.

Polecam przeczytać „Inną” – to nie słodka książka o miłości, to często brutalna prawda o tym, jak ta „miłość” nie powinna wyglądać…

Książka "Inna", jakże inna, przełamująca tabu, szczera do bólu. Dlaczego wszystkie musimy kochać dzieci?! A może mamy baby blues, depresję poporodową lub cierpimy na całkowity zanik instynktu macierzyńskiego.
Czy to powód do pogardy, nienawiści, współczucia, czy też mamy problem z akceptacją i tolerancją inności?! Nie, nie wszystkie dzieci są nasze!
Madki z bombelkami... sio, psik!

Madki z bombelkami......

Inna Agnieszki Łepki to książka, którą warto przeczytać bo jest jedyna w swoim rodzaju i bez wątpienia o miłości.
Każda z nas jest inna bo wywodzi się z innego domu, ma inne korzenie, ma inne cechy, przeżywa wszystko inaczej i każda ma inne potrzeby, ale każda z nas jest wyjątkowa i chce kochać i być kochana. Pytanie kogo spotkamy na swojej ścieżce życia i czy będzie wart tej miłości. Z tej książki dowiecie się jak Lena bohaterka radzi sobie ze swoją drogą do miłości i czy trafiła ten los na loterii, o który każdej z nas chodzi. Polecam Marzena

Warto przeczytać :)

Warto przeczytać :)