Poczuj się jak w domu

Okładka książki Poczuj się jak w domu Frida Ramstedt
Okładka książki Poczuj się jak w domu
Frida Ramstedt Wydawnictwo: Znak poradniki
poradniki
Handbok i inredning och styling
Znak
2020-03-11
2020-03-11
Justyna Högström
dom architektura wnętrz

Bardzo dobry zbiór wskazówek i niezbędnych informacji.

Bardzo dobry zbiór wskazówek i niezbędnych informacji.

Kompendium wiedzy o urządzaniu wnętrz.

Kompendium wiedzy o urządzaniu wnętrz.

Ta książka dała mi więcej, niż oczekiwałam. Polecam każdemu kto zaczyna przygodę z wystrojem wnętrz! Bardzo przydatna i praktyczna. Cała wiedza w pigułce!

Nie znajdziecie tutaj zdjęć skopiowanych z Pinteresta, nie będzie linków do sklepów z konkretnymi meblami, nie będzie puszenia się i zjadania rozumów. Będzie prosto, skandynawsko i do rzeczy.

Autorka zdaje sobie sprawę, że nie wszyscy posiadają głęboką wiedzę architektoniczną czy plastyczną, więc bez problemu wyjaśnia zasady łączenia koloru, tricki dekoratorskie, które wielokrotnie widzieliśmy, ale nie wiedzieliśmy, że takimi trickami są, zwraca uwagę na proporcje, oświetlenie, a także na to, jak i gdzie szukać inspiracji.

Pełną recenzję można przeczytać na blogu Redhead in Wonderland:

Świetna dla przeciętnego zjadacza chleba - nie narzuca markowych mebelków itp., a po prostu pokazuje pewne zasady i tricki, dzięki którym nasze mieszkanie będzie przytulniejsze i bardziej do nas dostosowane. Spodobał mi się zwłaszcza bardzo rzeczowy ton pisania autorki, bez nadętych zdań i rozwiniętych opisów. Jest sporo rysunków, które ilustrują dany temat lub pokazują przykłady np. rozmieszczania zasłon czy kolorów ściany, ale brakuje trochę zdjęć i kolorów. Jednak i bez tego - naprawdę rzeczowa i pomagająca spojrzeć "świeżym okiem" na otaczającą nas przestrzeń.

Całkowicie nie mam zmysłu do projektowania wnętrz. Jestem ścisłym umysłem, który potrzebuje konkretnych wytycznych, jak co ustawić, jak dobierać dodatki itp. Daję książce 9/10 w swojej kategorii, ponieważ prosto wyjaśnia zasady aranżacji wnętrz takim laikom i osobom nie czującym CAŁKOWICIE (!) klimatu projektowania jak ja.

Bardzo przydatna książka dla urządzających mieszkanie!

Bardzo przydatna książka dla urządzających mieszkanie!

Poradnik dla ludzi początkujących w urządzaniu wnętrz. Ciekawe, ogólne porady dotyczące wszystkiego o czym powinniśmy wiedzieć aranżując cztery kąty, bez rzutu na styl, modę czy kolory.

Przyjemnie się czyta, jest ładnie wydana, ale...
Z jednej strony rozumiem, że autorka nie podaje konkretnych stylizacji, żeby uniknąć szablonowości, ale z drugiej strony trochę za mało konkretów... raczej ogólne wskazówki i kilka rad, które pewnie kiedyś będę miała na uwadze, ale nie jest to książka przełomowa.
Może to kwestia odbiorcy - może jest kierowana do osób, które nie mają żadnego pojęcia i zainteresowań związanych z urządzaniem wnętrz.

Przyjemnie się czyta, jest ładnie wydana, ale...
Może to kwestia odbiorcy - może jest kierowana do osób, które...

Lektura, którą zrozumieją laicy, a architekci odświeżą sobie podstawową wiedzę. Niewymagająca szerszej znajomości tematu pozycja zawiera parę oczywistości, ale to co dla jednych jest wiadome, dla innych może być odkrywcze. Narracja autorki bardzo przyjemna, oprawa graficzna pierwszorzędna, ułatwiająca przyswajanie treści. Spełniła moje oczekiwania, więc jak najbardziej zasługuje na wysoką ocenę.

• Architektura
  • Rozwój