Tajemnice Biblii i Starożytności

religia
Bogulandia
2014-01-01
2014-01-01

Świetna! Cudna. Rewelacyjna. Asyria. Babilon. Hetyci. Same pasjonujące historie opowiedziane w bardzo ciekawy sposób. Słuchałam z zapartym tchem.

Czy to o Niniwie prorok powiedział, że na jej miejscu będzie tylko piach? To tak jakby powiedzieć dziś tak o Nowym Jorku. A doszło do tego, że nie tylko piach zasypał Niniwę, ale i naukowcy nie dawali wiary, że w ogóle takie miasto istniało!
Potęga, która istniała tysiąc lat! Setki lat niepokonana. Królowie okrucieństwa i władzy. Zniknęli jak wiele innych starożytnych potęg, których historia trwała dłużej niż naszej europejskiej cywilizacji. Niektórzy zniknęło tak, jakby ich nigdy nie było. O ilu w ogóle nie wiemy?
A nam się wydaje, że będziemy trwać wiecznie. Niepokonani. Królowie historii. Jakie to złudne...

Autor wspomniał, że interpretacje prawdziwości Biblii są bardzo związane z tym, jaki osoba ma światopogląd. Słuchając całości wykładu miałem również takie wrażenie. Wiele faktów, ciekawych nawiązań do teraźniejszości jest bardzo przykuwająca uwagę (np. o tym, że pewne dokumenty były przewożone przez ileś oddzielnych samolotów, aby nawet jak jeden się rozbije reszta przetrwała).
Minusem na pewno było, że słuchając tego jako audiobook, nie widziałem pokazywanych zdjęć przez autora. Miejscami było tłumaczone co na nich widać.
Czy warto? Ciężko powiedzieć. Tłumaczenie dla ateisty, żeby czytając Biblie modlił się do Ducha Świętego o natchnienie w zrozumieniu tekstu, co pozwoli na odebranie jej jak nie zwykłej "kolejnej" książki mija się z celem.

Audiobook wpadł mi w oko, kiedy przeglądałem biblioteczke audiobookowej aplikacji. Pozycja nie jest obrzerna. Zainteresowały mnie głównie historyczne aspekty wykładów. Po przesłuchaniu tej pozycji faktycznie dowiedziałem się sporo rzeczy na temat historii bibliojnych. Autor wybrał kilka przykładów z bilbii, bądź historię bibliojną bądź jakieś procotwo bibliojne a następnie łączy je z badaniami przeprowadzonymi przez historyków czy też archeologów. Szczególnie bardzo interesująca dla mnie była historia odkrycia zwojów nad Morzem Martwym. Część audiobooka ma charakter religijny, ale dawka wiedzy historycznej jest dość spora.

• Audio🎧
  • Polityczne/Wiedzowe itp
  • Audiobooki
  • Z historią w tle... starożytność

Dodaj cytat z książki Tajemnice Biblii i Starożytności